Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van olyan érzésem,...

Miért van olyan érzésem, ismeretlen helyen, hogy én már jártam itt?

Figyelt kérdés

Néha, ha egy teljesen idegen városrészre úgy érzem, én ezt már láttam, én itt már éltem. Nem kell, hogy ez otthon legyen.

Főleg a régi, volt szovjet államokkal kapcsolatban, illetve eszerint a sablon szerint felépített épületek esetében. Olyan furcsa nosztalgia jön rám tőlük.

Anyukámmal egyszer Zselízen voltunk (Želiezovce Szlovákia), és ott egyes városrészeknek nagyon megvan ez a hangulata. Anyu mondta, hogy amikor kicsi volt, jártak arra, illetve nagyon sok most már új épület otthon is így nézett ki.

De ez van, ha a régi Ukrajnáról látok képet is.

Nem mindig az adott hely, inkább az adott hangulat ismerős. Anyu régi óvodai képei, meg minden, ami ez a kor ilyen fura hangulatot okoz, mintha ezt én is láttam volna.


Anyukám még Csehszlovákiában nőtt fel, én nem sokkal rendszerváltás után születtem.


Emlékezhetek olyasmire, amire anyu? Vagy ezeknek az épületeknek van egy jellegzetes hangulata, ami ezt kiváltja?


2016. jan. 16. 12:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne! (bár másabb környezetben tapasztalom ugyanezt)
2016. jan. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Emlékezhetek olyasmire, amire anyu? Vagy ezeknek az épületeknek van egy jellegzetes hangulata, ami ezt kiváltja?"


Is-is lehetséges.

2016. jan. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!