Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni olyan emberrel...

Mit lehet tenni olyan emberrel, aki nem ismeri a pénz értékét?

Figyelt kérdés

Most rólam van szó, de általánosságban is megállja a helyét a kérdés.

Nem vagyok milliomos, de mélyszegény sem, olyan átlag. Nem spórolok konkrétan semmire, megveszem, ami megtetszik. Ennek következtében már 3 flakon bontatlan tusfürdő sorakozik a ruhásszekrényben, mert "akciós volt, úgyis elfogy" mentalitással hazahoztam. Ha valami kozmetikum, és leértékelt, kifutó termék, vagy hasonlók, és szeretem a márkát, nagyon nehezen tudom otthagyni. Aztán várja a sorát a szekrényben, mivel egy kis flakon samponnal elvagyok fél évig. Ilyen elven ugye berakhatnám az 200-500Ft-osokat is a szekrénybe, nagyobb haszna lenne.

A ruhák ugyanez. Nincs sok, egy 2x+1,5m-es szekrényem van csak. Viszont a felét már így sem hordom. Legutóbb 2 éve válogattam át mindent, és adtam egy teljes polcnyit ajándékba ismerősnek, akinél tudtam, hogy jó helyen lesz.

Már bevezettem, hogy csak akkor veszek újat valamiből, ha elfogyott. Illetve, hogy minden vásárlás után félreteszem azt az összeget, amit majdnem elköltöttem felesleges dolgokra, csak úgy szembesítésképpen, vajon hány éhezőt lehetne jóllakatni a hóbortjaimból.


Küzdött más is hasonló problémával?


2016. jan. 18. 14:40
 1/3 A kérdező kommentje:

2mx1,5m-es szekrény, ilyesmi:

[link]

2016. jan. 18. 14:44
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baj sincs a 3 flakon bontatlan tusfürdővel, úgyis elfogynak. Akkor lenne baj, ha olyan dolgokat vásárolnál, amikre nincs szükséged, vagy már másnap nem tetszenek és egyáltalán nem használod őket.

Időnként mindenkinek cserélődnek a ruhái, a régieket vagy megunjuk, vagy kihízzuk, vagy egyszerűen már nem tetszenek egy idő után és jó dolog elajándékozni, vagy valamilyen segélyszervezetnek odaadni. Mostanában a jobb darabokat én egy bizományi boltba szoktam beadni.

2016. jan. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A pénz értéke pont amennyi, amennyit mi adunk neki. Kár ezt túlgondolni
2016. jan. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!