Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen érzékenyek az...

Miért ilyen érzékenyek az emberek a Facebookon lévő üzengetésre?

Figyelt kérdés

Ahogyan látom néha itteni válaszokból is, meg tapasztalatból, eléggé zavarja az embereket, ha Facebookon egy idegentől üzenetet kapnak, vagy valaki írogat nekik sokszor.

De mi az oka, hogy erre ilyen érzékeny az emberek? Ha facebookon egy idegen írogat, az nem olyan, mintha az utcán leszólítja az embert egy idegen?

Engem nem zavar, ha üzenetet kapok, örülök az üzeneteknek mindig.


2014. nov. 27. 22:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Az "idegen" szó alatt ismeretlen embert értek, csakhogy a poénkodást elkerüljem
2014. nov. 27. 22:10
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem 500 ismerősöm van a Fb-on, mind valódi ismerős... ha tőlük kapok üzenetet, örülök neki. De eleve nekem idegen nem tud üzenni, mert úgy van a profilom beállítva.. de ha tudna, na az biztos zavarna. Zaklatásnak venném. Épp ezért van úgy beállítva, hogy ezt elkerüljem. Ahhoz hogy üzenni tudjon idegen, először be kell jelöljön ismerősnek.
2014. nov. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a kettő teljesen más. Az utcán egy emberrel találkozom, látom a homlokzatát, hallom a beszédét, figyelem a mozgását. A facen meg rám ír valaki, akit nem látok, nem hallok. Semmit nem lehet leszűrni neten keresztül, pedig élőben fél másodperc is elég, hogy az emberben kialakuljon az első benyomás. Az utcán random jönnek a témák, hiszen közös ingerek vesznek körül, amikről lehet beszélni. Facen meg megy az izzadás, szia, heló, szimpatikusnak tűnsz a profilképed alapján, nem láttalak már valahol? Nem. Plusz én utálok facen beszélgetni, a chatet csak arra használom, hogy lebeszéljem a barátaimmal, hogy hol, mikor találkozunk. Ha rám ír egy ismeretlen, soha nem írok vissza. Nem flegmázásból vagy bunkóságból, csak ez nem az én világom. Az utcán ellenben a hajléktalantól kezdve az öreg nénikig nagyon sok emberrel szoktam beszélgetni.
2014. nov. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az utcán is utálom, ha leszólítanak. Facebookon is utálom, ha idegenek üzeneteket írogatnak.
2014. nov. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kevés értelmes okát tudom elképzelni annak, hogy miért írna nekem egy idegen a Facebook-on? Ha meg értelmetlen okból ír, akkor zavar, mert nem szeretek ilyesmikre időt pazarolni, úgyhogy törlöm is az üzenetet.
2014. nov. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem tudnám megmondani, hogy miért irkálnék én idegen embereknek és azok miért irkálnának nekem. Nagyon ritkán én is kaptam valami értelmetlen a Facebook-on, vissza is kérdeztem néha, hogy honnan ismernénk egymást, a legtöbb nem válaszol, a nagyon ritka meg elnézést kér.
2014. nov. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 *Nekomimi* ***** válasza:
Ezt a dolgot én sem értettem soha. Az egyik válaszoló azt írta, hogy zaklatásnak venné... Szerintem az egyáltalán nem számít zaklatásnak, ha valaki , egy ismeretlen rám ír... Ha normális hangnemben ír, akkor válaszolok és ennyi.
2014. nov. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

az én párom épphogy regisztrált, már ráírt egy vadidegen lány, hogy ő mennyire szeret ismerkedni, barátkozni, nem e lenne kedve a páromnak is hozzá..


nem szóltam egy szót sem, a páromnak egyből megvolt a véleménye, de kint van az adatlapján hiúságból :D


amúgy azt hogy Nagy Britanniából, meg ilyen helyekről magyarok, engem is minek jelölgetnek...


szóval ennyit az ismeretlenekről

2014. nov. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem, én is örülök, ha valaki bizalommal van hozzám, és megszólít bármiért.

Kivéve, ha nem csatornát akar építeni 500e Ft-ért a házamhoz.

Tele van antiszoc. emberekkel a világ, élnek a kis világukban, és csodálkoznak, ha megeszi őket a penész.

2014. nov. 28. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Rosszak a tapasztalataik vagy az amit hallanak nem pozitiv. Elzarkoznak a virtualis ismerkedes, beszelgetes lehetosege elol mert a valo eletben sikeresebbek, es/vagy sosem volt meg szukseguk, sosem gondoltak meg ilyen fajta kommunikaciora, nem eleg modernek, nem ezt szoktak meg.

Ritkabb esetben mar meguntak.


Sokan azt gondoljak hogy aki neten ismerkedik az a valo eletben egy maganyos luzer akinek semmi nem jon ossze vagy egy hatso szandekkal rajuk iro degeneralt perverz. A gyakorikerdeseken ezeket szoktak mondani.

2014. nov. 28. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!