Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen személyiségű az aki...

Milyen személyiségű az aki céltudatos és egyúttal "bizonytalan/visszafogott"?

Figyelt kérdés

Az utóbbinak adja ki magát, de közbe tudja magáról, ha elhatároz valamit azt megcsinálja


de mivel félszegnek tűnik ezért úgy érzi az emberek félreismerik


Vagy a kettő nem függ össze?



2016. jan. 23. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Realista. Tisztában van vele, hogy amit csinál az nem feltétlenül fog sikerülni, ha a körülmények nem lesznek számára kedvezőek.
2016. jan. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 polyakeszter válasza:
Szerintem a kérdésed nem elég kifejtős egy jó válaszhoz, de a bizonytalanságot inkább a korai kötődéssel szokták összekapcsolni, bizonytalan ambivalens kötődésű, bizonytalan elkerülő ... A személyiségtípusokban a melankolikusoknak van hasonló jellegzetességük, de ők inkább visszahúzódóak, olyan, aki inkább csak bizonytalannak tűnhet. ... mellesleg nincsenek tiszta személyiségtípusok, illetve inkább azt mondanám, hogy nagyon ritka, én kb. 160 emberből találtam egy olyat, akiben kettő volt, de a legtöbb emberre 3-4 típus keveredése a jellemző.
2016. jan. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Pl arra, gondolok, hogy mondjuk tegyük fel van egy Steve Jobs kaliberű valaki aki meg alkot dolgokat, érzi, hogy jó benne és sikeresen tudná űzni a szakmát, de pl ilyenekben bénázik, hogy nem bírja prezentálni az embereknek mert előjönnek ezek a furcsa személyiségbeli problémák, hogy izgul emberek előtt, annak ellenére, hogy tudja, hogy jó benne


Azt mondjuk el tudom képzelni, hogy van ilyen ember sok, csak őket nem látjuk sehol fellépni mert nem engedik, mert tudják hogy elbénázná :D


melankólikus igen erre gondoltam

2016. jan. 23. 15:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyen önkép, vagy probléma abból fakadhat, hogy az illető másokhoz hasonlítgatva magát, nem tud teljesen azonosulni önmagával, ezért nincs kibékülve a személyisége különböző reális részeivel, amik pedig adottak neki.


Amúgy kicsit én is ilyen vagyok, bizonytalannak tűnik, mégis céltudatosnak érzem magam, szerintem a konkrét probléma itt az is, hogy nem tudod kifejezni magad, egyszerűen hiába van egy gondolat a fejedben folytonosan, már az önmegvalósítás formáját öntené ki az, ha úgy adnád elő magad.

Mondhatnám azt is, hogy az illető csak vágyakozó szinten magabiztos, valamire nagyon vágyik, nagyon szeretné, valamit tesz is érte, de valószínűleg, ha nem tudod kifejezni magad, azzal befolyásolod azt, hogy milyennek látnak, pedig szerintem leginkább a kapcsolatokban érzi személyiségnek önmagát az ember, így biztosan bizonytalanságra panaszkodhat.

2016. febr. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!