Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A csendes emberek miért...

A csendes emberek miért csendesek?

Figyelt kérdés

#csendes #nyitás #barátság kötés
2016. jan. 27. 21:48
1 2
 11/19 anonim válasza:
82%
én csendesebb vagyok,de azért mivel,ha nem kérdeznek minek pofázak bele valamibe vagy ha felesleges,minek ossza meg gondolataimat..aki látom/rendes avval rendesen el beszélek meg minden.
2016. jan. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
55%
Ilyen a személyiségük. Inkább befelé élnek.
2016. jan. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
78%

Minden verzió előfordul. Van, aki szándékosan, és van, aki természetéből fakadóan (szerintem inkább ez fordul elő többségben) nem beszédes. De ez sokaknál nem azt jelenti, hogy el akar zárkózni a kommunikációtól, hanem azt, hogy ha akar sem tud többet beszélni. A legnagyobb erőlködés ellenére is ilyen marad az alaptermészete.

Amit nem értek, hogy miért van az, hogy a "csendeseket" a kívülállók igyekeznek sokszor foggal-körömmel "hangosabbá" nevelni. Ugyanakkor még sosem éltem át, hogy egy "hangost" megpróbálnak "csendessé" változtatni. Pedig biztos, hogy a bőbeszédűségnek is megvannak a hátrányai, memcsak előnyt jelent mindenhol.

2016. jan. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
21%
*nemcsak
2016. jan. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Érdekes mindenkinek a nézete. :)
2016. jan. 28. 17:44
 16/19 anonim ***** válasza:
44%
Én például, azért, mert felesleges mondanom bármit az átlag embereknek, mert nehezen értik meg vagy egyáltalán nem és ehhez nemigazán van türelmem meg különben is ezek felszínes beszélgetések lennének. Ők csendesnek titulálnak engem, de ez engem nem érdekel, mert ők nem tudnak róla, de én totál el vagyok azokkal az értelmes emberekkel, akikkel szót tudok érteni. Itt az alapvető probléma nem velünk van. Legalább is rám vonatkozóan. Én megértem a gondolkodásukat, de ők az enyémet nem. Én megértem miért neveznek csendesnek, de ők nem értik meg, hogy miért vagyok az, pedig egyszerű logikával szerintem kilehet következtetni. Ilyenkor jön az, hogy minek gondolom én magam, meg lenézem őket, felsőbbrendű vagyok stb.. holott totál nem érdekel. Pont ez miatt, mert nem értik meg a dolgokat. Szóval tök felesleges bármit is mondani nekik. A magamfajták tudják miről beszélek, de a többség vagy nem fogja érteni, vagy felhúzza az orrát, mint ahogy írtam, vagy pedig azt mondja érti, közbe totál nem. Mellesleg csendes ember kategóriában is van több fajta. Csak a sajátomat írtam le.
2016. jan. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
53%
Mert nem mindenkivel érdemes beszélni. Főleg ha úgy érzik hogy egy egysejtűvel kommunikálnak.
2016. febr. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
56%

"Csendesként" mégis beszédes vagyok.

Ezt arra értem, akkor tudok beszélgetni, ha van valami közös téma/érdeklődés pl.: zene, könyv, játékok stb..(kinél mi). Minek felszíneskedjek? Nincs értelme. Meg a másik hogy, el tudok beszélgetni egy beszédesebb emberrel is, ha normális, nem vagánykodik. Ebből fakadóan amit most leírtam túl komolynak tűnhetek, de szeretem a viccet és a poént, de bizonyos kereteken belül :D.

Azt időt, ahelyett hogy, feleslegesen beszéljek, el tudom tölteni mással, hasznosabb idő töltéssel. Egy fárasztóbb nap után pedig alig várom, hogy csend legyen(iskola után), mivel a sok ember agyamra tud menni."Csendesként" sokat szeretek fantáziálni a jövőről vagy bármiről. Szóval ennyi....

2017. márc. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

sokszor amiről mások beszélgetnek, nem érdekel.

lehet, hogy érdekel, mégsincs mit mondanom.

van amikor szeretnék valamit mondani, de félek, hogy hülyének néznek. nem egyezik a közhangulattal, vagy amit általában mondani szoktak.

egyébként nekem nem tetszik, hogy megyek az utcán valakivel, és állandóan beszélni kell. mindent véleményezni. inkább az a hozzáállás tetszik, hogy a dolgok csak úgy vannak.

2017. márc. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!