Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mik azok a szavak, kifejezések...

Mik azok a szavak, kifejezések amik idegesítenek? Amitől majdnem a falra mászol?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok - és ezek a saját példáim is:

summa summarum, tejfakasztó, párom, üljetek le beszélgetni és a többi. Van több is, de hirtelen nem ötlik fel. Ötlik fel, ez is egy ilyen. :D Viszont ha olvasom, akkor elhúzom a számat. :D



2016. jan. 28. 08:59
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
60%
keleti blokk = Magyarország, Románia, Bulgária, stb.
2016. jan. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
ja,és a kirügyezett az arca
2016. jan. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
jaaa,és ha valaki a férjére azt mondja, az "uram"
2016. jan. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim válasza:
100%
Babóca, fincsi, falatozás, cafrang, és minden tini rövidítés: vok és társai.
2016. jan. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősöm "örülök" helyett mindig azt mondja, hogy "örvendek". És egy tízsoros szövegben 3-4-5 dolognak is tud örvendeni... (Én meg már azt sem tudom, hogy csak maga a szó idegesít, vagy az ismerősöm is.)
2016. jan. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Hehe, ezek aranyosak :D

Köszi a válaszokat. :p

2016. jan. 28. 10:05
 7/39 anonim ***** válasza:
82%

Én a kismamák és kisgyerekesek teljes szótárától megyek falnak. Kezdve a pocaklakótól meg a babócától egész addig, amikor már ott tartunk, hogy "kakiltunk" meg "büfiztünk" meg "elkezdtünk sárgarépát enni." Biztos azért, mert velem sose gügyögtek ennyire meg én egyedül tanultam meg bilizni, nem anyukámmal egyszerre. :D

De az egyéb becézett kifejezéseket is szívből rühellem, ki tudnám vágni a monitort az asztalon, amikor valaki feltölt egy albumot bulika címmel. Telcsi, ágyikó, fürcsi, stb.

Plusz a béna becézgetéseket is utálom, egymás között felőlem csinálják, de társaságban ne nyuszikázzunk már. Van olyan ismerősöm, akinek nem tudom a felesége nevét, mert mindig csak becézve nevezi. :D

A felesleges idegen szavakat is utálom, mert ha van tökéletes magyar kifejezés, miért nem azt használja valaki? Kivétel a latin kifejezések, mert azt a szakmám miatt megszoktam. Az viszont nagy poén, amikor nem is jól használja valaki.

2016. jan. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
*ablakon. (bocsi, a fáradtság :D)
2016. jan. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Jah, ez nálam is ismerős, a kisgyerekesek kiakasztanak ezzel. :D

Ilyenkor szoktam imádkozni: istenem, kérlek adj türelmet az idegesítő emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!

:D

2016. jan. 28. 10:33
 10/39 anonim válasza:
babaprojekt
2016. jan. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!