Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te hogyan változnál meg, ha...

Te hogyan változnál meg, ha nyernél lottón 3-4 milliárd forintot? Mit tennél vele?

Figyelt kérdés
2016. febr. 2. 11:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Végre egyetemre járhatnék. Utána dolgoznék az álomszakmámban, valamint segítenék vállalkozást nyitni a páromnak.


A pénz egy részét ingatlanba fektetném, illetve egy hosszabb utazásra is elmennék. A többi maradna a bankban. :)

2016. febr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Munkával nem lenne gond, mert eddig sem dolgoztam.

Egyenlőre nem változtatnák semmiben, mint jobb autó, jobb lakás, stb. Egy részéért biztos, hogy egyetemi városokban, kiadható lakásokat vennék.

Többit még annyira nem tudom. Azt már rég megtanultam, ha pár milla össze jön, az nem azt jelenti, hogy szét kell szórni.

2016. febr. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a mostani munkámat szeretem és jó a közösség, én továbbra is dolgoznék, no meg, hogy ne kezdjenek megjelenni a soha nem látott rokonok kéregetni, fenn kell tartani a látszatot. :-)

Viszont egyből ki tudnám fizetni a hitelemet (így sem katasztrófa, de legalább azt a röpke 8 évet sem kellene kivárni, hogy lejárjon). Talán nagyobbra cserélném a lakásomat, hogy beleférjen egy madárszoba meg egy könyvtárszoba.

Anyukámnak visszaadnám azt a kölcsönt, amivel segített, öcsémnek meg adnék annyit a lakáshoz jutáshoz, amivel engem segítettek.

A pénz nagyobb részét befektetném.

2016. febr. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Először is azonnal felmondanék a munkahelyemen. Vennék egy saját lakást, és berendezném vadi új bútorokkal. Vennék még néhány ingatlant a sajátomon kívül, jó fekvésű helyeken, amiket felújíttatnék, és aztán kiadnám őket albérletbe. Az ebből befolyó pénzből élnék meg utána, így a maradék pénzemhez csak akkor kéne nyúlnom, ha kifejezetten sokat költöttem az adott hónapban. Nem vagyok költekezős fajta, nem szeretem a drága dolgokat, úgyhogy ilyen luxuscikkekre, mint autó, méregdrága telefon, óra, stb. nem költenék. Dolgozni is csak akkor dolgoznék, ha már nagyon unom az otthonülést. Akkor keresnék valami alkalmi munkát, csak hogy emberek között legyek egy kicsit. Vagy elmennék önkénteskedni jótékonysági szervezetekhez. A fizu nyilván nem számítana, szóval megtehetném, hogy ingyen dolgozzak. :)
2016. febr. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Már régi kérdés, de válaszolok.

Elvégezném az állatorvosi egyetemet, (most fogorvosira járok különböző okokból, de az állatok felé húz a szívem). Építtetnék egy magánpraxist és egy házat egy nagyobb városban és napi 6 órában rendelnék a többiben pedig a helyi kóbor állatokat gyógyítanám. Befogadnám őket amíg fel nem épülnek és ezután otthont találnék nekik.:) Egy részéből vennék pár ingatlant és kiadnám albérletbe, meg adnék anyának és a mamámnak pénzt, hogy könnyebb legyen az életük. Emellett sokat utaznék egyedül/anyukámmal. Nagyon sok hely van amit meg szeretnék nézni. Azt kifelejtettem, hogy szívesen beszállnék egy kutatásba is pl az óceánok kutatásába.:) Egyébként szerintem a pénz/hatalom mindenkiben csak megerősíti azt ami alapjáraton benne van. Nem hiszem, hogy rosszabb ember lennék azután, viszont tudnám támogatni a családomat és kényelmesebb életem lehetne.

2017. okt. 19. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Én magam nem változnék meg. Mivel a válság előtt jól ment sorom, így nem lenne szokatlan a jólét, inkább örülnék, hogy újra önmagam lehetek. No persze anno nem milliárdos voltam, nem Forbes címlapsztori, csak egy aránylag gondtalan kkv társtulaj. De megvan a tervem, hogy miket lépnék meg, hogy jövedelmezzen, hogy jól megéljek, hasznos dolgokat tegyek. Nyilván a rászorultságalapú, gombokért végzett kétkezi munkákat letenném. De pl csak azért, mert lehet, nem költekeznék két kézzel. Én az ún visszafogott fényűzést híve vagyok, azaz mindent megvenni, amire szükségem van, de egy fillért ki nem adni feleslegesen. Most is így élek, csak mondjuk be vagyok korlátozva.

Összesen kettő olyan allűröm van, amit gazdagság esetén megtennék, ebből az egyik megvolt régen, ezt csak visszahoznám az életembe.

Nagyon szeretem a 911es Porschékat. Volt is fénykoromban. Na ez újra lenne. Egy szívómotoros, fekete színű 911 kupé a 2000res évekből. Tetszik a 996 és a 997 széria. Nemna legújabb és legfullosabb a cél, hanem a legbeváltabb, illetve amihez érzelmileg kötődöm.

A nagyobb falat az az, hogy gyerekkorommóta arra vágyom, hogy nagy telken egy kastélyban (kúriában, villában) élhessek, mint a régi középnemesi réteg. Elárulom, ennek a megvalósítása most, 2018ban, a CSOK miatti ingatlanárrobbanásban relatíve kedvezően megoldható. Átlagházak, kis telken, csilivili giccsekkel telepakolva nálunk amennyikért elkelnek, annak kb az ötszöröséért olyan gyönyörű birtokot tudok Budapesttől 20 percre, többszáz éves, de teljesen felújított kastéllyal, hogy abba azonnal belemennék. De mondom, ez kb 5-6, környékünkbeli ház ára. Ugyanakkor tudok működő befektetési, vállalkozási ötleteket, amikkel párszáz millióból havi többmilliós stabil bevételt tudnék felmutatni. És éppen eléggé lekötne a birtok igazgatása és a néhány önfenntartó ötletem menedzselése, hogy biztos nem az lenne, ahogy sok ilyen hirtelen gazdagodott teszi, hogy elkezdi a legdrágábbat venni mindenből, csak, mert megteheti. Na én nem válnék sem az Apple és egyik mobilos cég kiszolgáló fogyasztójává sem. Rohadtul nem hoz lázba a fullos legújabbság, a megérkezett, a kijött a mégújabb. De ez a dolog az autózásban sem hoz lázba. Úgy gondolom, hogy az igazán stílusos élethez elegendő lenne kb 7-800 milla, ebből mindenem teljesülne. Ha ennél több a pénz, nyilván értékálló dolgokba fektetnék pluszban és lennének olyan lekötéseim is, amik értékkövetően biztonságban tartják a vagyonom likvid részét.

2018. okt. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!