Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy ne legyek egy arrogáns segg?

Hogy ne legyek egy arrogáns segg?

Figyelt kérdés
Szeretnék leszokni róla, hogy álljak neki? :)
2016. febr. 5. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
miben nyilvánul meg?
2016. febr. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Beszéd stílus. Többször mondták már, hogy olyan érzése van az embereknek, ha velem beszélnek, hogy lenézem őket, mintha többet tudnék náluk. Hogy van egy "én-ezt-jobban-tudom-nálad-úgyhogy-kuss-és-figyelj" éle a beszéd stílusomnak.
2016. febr. 5. 22:26
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Hát lehet h igazuk van... Ezek alapján amit leírtál, h konkrétan sugárzod a szavaiddal azt h lenézed a másikat akk nem csoda... Kicsit figyelj rá oda ;)
2016. febr. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerintem a szimpla odafigyelés nem segít rajtam, ha nem tudom, mit keressek. Nem tudom, hol a határ aközött, még mit szabad és mit már nem.
2016. febr. 5. 22:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

hát,ne beszélj annyit:D

ne beszélj másokról,ne fényezd magad


de így,hogy elismered,hogy arrogáns vagy,nem lehetsz vészes eset:) vannak akik nem veszik észre,és ha megemlítik nekik,megsértődnek.na az rosszabb.

2016. febr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Fényezni nem szoktam magam, pontosabban direkt. Például nem mondok olyan, hogy jobb/okosabb/műveltebb vagyok másoknál, nyíltan.


Viszont hogy tiszteljem és fogadjam nyugalommal olyanok véleményét, akik kevésbé jártasak a témában nálam és/vagy a véleményük problematikus (rasszista/szexista/homofób/stb)?

2016. febr. 8. 13:32
 7/8 anonim ***** válasza:

# 6


A burkolt fényezés pontosan olyan zavaró tud lenni, mint a nyílt direkt.


Egyrészt kérdéses az, hogy bármi esetben valós-e a megállapításod arról, hogy te jártasabb vagy másoknál a témában? Mert ha nem, és ezt csak valami előítélet folytán gondolod, az is önfényezés.


Viszont tisztelni és elfogadni nyugodtan ellehet a véleményét annak is, aki kevésbé jártasabb, és ez alatt nem azt értem, hogy egyetértesz vele, de attól még elfogadod, hogy ő ezt gondolja.

Vannak olyan témák, amik szubjektív megítéléstől függnek, és olyankor egyáltalán nem számít, hogy "te jártasabb vagy", véleménye nyugodtan lehet az embernek.

Pl. Nem járok egy helységbe, mert azt gondolom, hogy rossz hely, azzal még nem fogsz meggyőzni engem, hogy te többször jártál, hanem csak akkor győznél meg, ha az én szempontjaimat vennéd figyelembe, ami alapján a saját véleményem meghoztam. Mindenkinek más a szempontja, mások a kritériumai a dolgokkal szemben.

Saját jártasságod lehet, de egy beszélgetésben (amibe nem muszáj belekezdeni) a másik ember szempontjait, annak saját tapasztalatait és benyomásait magadtól nem ismerheted semmilyen esetben sem.


Valószínűleg azért kevésbé jártasak, mert kevésbé érdekli, kevésbé fontos nekik a téma, bár ettől még személyes viszonyulásuk lehet a dologhoz a tapasztalataik alapján.


Azt elfogadom, ha valaki arrogáns a rasszista, szexista stb. emberekkel.


Esetleg tiszteld úgy mások véleményét, hogy ne arra törekedj, hogy kritizáld a másikat. Tudod, sokkal meggyőzőbb lehetsz akkor, ha mások ócsárlása NÉLKÜL csak simán eltudod mondani a saját véleményed, és ha az tényleg olyan intelligensen és szeléslátó körűen hangzik, akkor megfogod győzni vele a másikat. És ehhez idegesen tépelődnöd sem kell neki.


Vannak akik ki sem fejezik érthetően a véleményüket, csak a kritizálással, vagy vergődéssel akarják éreztetni azt, hogy nekik igazuk van, pedig ezzel biztosan senkit nem fogsz meggyőzni, de maximum próbára teheted magad a sima világos elmagyarázással.


Egy beszélgetés során "a hallható" közölheti a másikkal, hogy mennyire érdekli a téma, vagy azt, hogy mennyire értette meg, amit közöltél vele, mi jött le neki belőle, bonyolultabb témáknál simán előfordulhat, hogy nem magyaráztad el érthetően, attól hogy tolattad a magadét.

Lehet, hogy te sem vetted észre, hogy attól, hogy te teljesen érted a témát a fejedben, attól még a másiknak nem ennyire érthetően, csak zavarosan és TÜRELMETLENÜL magyaráztad össze.

Ezért a "kuss-és-figyelj" között egyáltalán nem ártana néha kicsit megállni, hogy a másik ember visszaigazolhassa, hogy mennyire tudta követni, mennyire logikusan adtad elő (attól még lehet, hogy a te fejedben logikusan van, ha nem úgy fejezted ki szóban), ilyenkor talán hiába is jártatod a véleményzakatolást, ha nem tudsz odafigyelni arra, hogy mennyire hangolódott rád a másik. Lehet, hogy igazad van de nem csak a jártasságod által fognak megérteni és elismerni, hanem számít pl. hogy a mennyire világos szemléltető példákat tudtál mondani, hogy érthető is legyen stb.

2016. márc. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ezt elírtam


hallgató*

2016. márc. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!