Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gáz 22 évesen újrakezdeni az...

Gáz 22 évesen újrakezdeni az egyetemet?

Figyelt kérdés

20 évesen érettségiztem (5 osztályos gimnáziumba jártam), 3 félévet tanultam egy szakon, de rájöttem, hogy nem tetszik/nem szeretnék ilyen munkakörben dolgozni később. Így most ujrafelvételiztem, szeptemberben kezdek egy másik egyetemen, teljesen más szakon.

Szerintetek nagyon ciki? Így kb 25-26 éves koromra lenne meg a diplomám. Eddig csak nyáron dolgoztam, mert az egyetem mellett nem volt elég időm dolgozni és tanulni is.


2016. febr. 8. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
A te életed, a te időd. Ha akarsz diplomát akkor kénytelen vagy megcsinalni. Szerintem csak te érzed úgy hogy gáz. Én inkább az időt sajnálnám rá, nem azt hogy gáz e vagy nem
2016. febr. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Roland G. ***** válasza:
Nem gáz egyáltalán.Soha nem késő semmit újrakezdeni,főleg amit szeretsz vagy szeretnél elérni az életben.Sok sikert!
2016. febr. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz. Sőt, mindig tudni kell váltani.

Akár 30, 40 éves korodban is kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy valami teljesen mással kell majd foglalkoznod, mást kell majd tanulnod.

Azért sem gáz, mert magamból kiindulva középiskola utána rögtön nem tudja még mindenki, hogy mivel akar foglalkozni. Én ilyen voltam. Nem volt még annyi élettapasztalatom, hogy tudjam, hogy merre induljak. Családban sem volt előttem ilyen minta, vagy támogatás.

Én is később jöttem rá, hogy mit tanuljak, mondjuk én már munka mellett csináltam, mert kellett a pénz.

2016. febr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Dehogy gáz. Én is akkor szereztem, fel se tűnt, nem is érdekelt senkit sem. Sőt voltak nálam idősebbek is.
2016. febr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem gáz. Sokkal egyszerűbb most elvégezni az egyetemet, mint később munka és család mellett.
2016. febr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem gáz. A gáz az lenne, ha tovább szenvednél a számodra rossz szakon és nem mernél váltani.
2016. febr. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha van jövőképed és vannak konkrét céljaid, akkor egyáltalán nem gáz. Akkor lenne esetleg nagy probléma, ha a mostani szakoddal sem találnád meg a számításaidat, de remélem nem így lesz. Azzal azért számolj, hogy így már csak 9 államilag támogatott féléved lesz, de gondolom ez nem okozhat olyan nagy problémát. Az önéletrajzban nem tudom, mennyire néz ki jól egy ilyen "lyuk", de ha elég nagy szaktudásod lesz, szerintem a munkáltatókat nem fogja zavarni. Én is most vagyok egyetemista, 1 évet csúszok, így csak 24 éves koromra lesz meg normál esetben a diploma, de ez engem így is rettenetesen zavar. Viszont mindig azzal nyugtatom és motiválom magamat, hogy nem orvosnak tanulok és közel van az alagút vége. :D

Őket igazán nem irigylem (persze nem véletlenül választották ezt a hivatást), én képtelen lennék annyi időn keresztül görnyedni a könyvek előtt és utána rezidensként a mindennapjaimat élni. Brrr

2016. febr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én is most 22 évesen felvételiztem és kezdem újból az egyetemet szeptembertől! Én egy dolgot bánok, hogy miért nem hagytam ott hamarabb azt a szakot, amit utáltam:-) Viszont a 3-as válaszolóval egyetértve én sem tudtam 18 évesen, hogy mit is akarok csinálni így ezért kerültem egy számomra teljesen semleges szakra. Nagyon sokáig bele voltam betegedve, hogy 22 évesen újra egyetemre járni, már csomó időt elb*sztam és szinte már az egész életemet elrontottam, de rájöttem, hogy ha az ismerőseim közül vannak olyanok, akik 27(!!!) évesen még mindig az egyetemen tanulnak, nem hiszem, hogy pont én lennék lekésve 22 évesen bármiről:-) Jaa és a legjobb, hogy sokkal jobban várom most a sulit, mint 18 évesen! Talán csak késő érő típus vagyok :D
2016. jún. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És milyen szakra jelentkeztél utolsó? :)
2016. jún. 14. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!