Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lusták az emberek...

Miért lusták az emberek helyesen írni?

Figyelt kérdés
Inkább a tinikre, 8 év fölötti gyerekekre gondolok. Mièrt nem írnak ékezetet, mièrt írják külön az igekötőt ha az ige előtt van, mièrt nem tudnak normálisan ragozni? Miért ilyen buták???
2016. febr. 16. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
merteza meno
2016. febr. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ékezet számukra nem fontos, mert az a korosztály már átállt a telefonos szokásra ahol ékezet nélkül gyorsabban írhat. Ragozni nem lenne fontos, de azért a mondat eleje nagybetű, mondat vége írásjel tényét beláthatnák. Van mikor se füle, se farka annak amit írnak. Értelmetlen, érthetetlen, összefüggéstelen amit kiszeretnének fejezni.
2016. febr. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az ékezethiányba azért nem tudok belekötni, mert mi van, ha pl. nem magyar billentyűzetet használ? Amúgy nekünk nyelvtanórán minden van, csak nyelvtan nem, mert olyan sok az irodalom tananyag, hogy nyelvtanórán is irodalom van, de így is le vagyunk maradva... :/ Ez is lehet a dolgok mögött.
2016. febr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én mindenkinek úgy írok, ahogy ő ír nekem. Ha valaki úgy ír nekem, hogy "hali h vagy mizus" akkor én is hasonlóan írok neki, de ha úgy ír, hogy "Szia, hogy vagy?" akkor úgy írok én is neki. Természetesen ejtek hibákat, de kijavítom őket. De vannak olyan helyesírási hibák, amik nagyon szoktak zavarni engem is.
2016. febr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én nem tartom fontosnak
2016. febr. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez nem butaság. Butaságuk mellékes ettől.

Én sem nagyon értem bár ilyen szélsőségekkel, mint direkt ékezet nem írás... még nem találkoztam.

Nekem ugyan olyan "könnyű" vagy "nehéz" helyesen írni mint nem helyesen.

2016. febr. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De ilyen alap dolgot nem helyesen írnak, mint "mijen". Magyarok vagyunk, illendő a nyelvünket helyesen használni, ès írni!
2016. febr. 16. 23:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert nem érnek rá, mindent gyorsan el akarnak intézni (ami a felnőttekre is igaz).
2016. febr. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!