Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha van életcélom,...

Mit tegyek, ha van életcélom, de azok - látszólag - nem életképesek?

Figyelt kérdés

sajnos a tanulmányaimat elcsxtem, gumidiplomát szereztem. Későn jöttem rá, hogy ezzel nem tudok mit kezdeni.

Azóta autodidakta módok tanulom az angolt, németet - ezekkel lassan haladok, csak a neten tudom tanulni pénzhiány miatt.

Éedekel a grafika, zeneszerkeztés és ezeket is a neten tanulom - szintén alapszinten vagyok belőle.

Ezek a dolgok érdekelnek, meg a kirándulás. MÁS nem és azokat a munkákat meg kelletlenül végzem, ha vannak.

Úgy érzem a fentiek az életcélok, de ha azokra fordítok időt, a "megélhetéstől" veszem el az időt, viszont a munka miatt meg nem tudok időt szakítani ezekre a dolgokra.

Most akkor adjam fel az "álmaimat" a munka miatt? Vagy ne dolgozzak és éljek vajas kenyéren a hobbijaimnak?


2016. febr. 19. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
akkor tanuld meg a hobbidat olyan szintre, hogy meg tudj élni azokból.
2016. febr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
azon vagyok, de időszűke miatt nagyon nagyon lassan haladok ezzel
2016. febr. 19. 11:45
 3/6 anonim ***** válasza:
ez van, Róma se 1 nap alatt épült.
2016. febr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a munkahelyed ne hagyd ott. szabadidődben foglalkozz a hobbiddal. grafikából meg zeneszerkesztésből elég nehéz megélni. soksok év mire jó lesz benne az ember.
2016. febr. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen mi az álmod? Grafika, zeneszerkesztés, kirándulás, nyelvtanulás: milyen módon jönnek össze? Szerintem nincs konkrét álmod, csak szétszórt, egymáshoz jelenleg nem illesztett (bár illeszthető) hobbijaid, ezért nincs is mit feladnod. Találd ki, hogy ezek közül melyik(ek) a fontosak, milyen módon lehet belőlük piacképes keresletű szakmát kihozni (pl kirándulás-nyelv: idegenvezető vagy grafika-zeneszerzés-nyelv: honlap készítés) és onnantól (persze nem rögtön) a hobbid lehet a munkád és semmit nem kell feladnod.
2016. febr. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Grafika: vannak munkák, ahol a portfolio többet számít, mint a diploma, de ez attól is függ, milyen téren érdekel a grafika.


Én még csak diákmunkában végeztem kisebb grafikai munkákat, nincsenek részletes ismereteim a lehetőségekről, mert a szakmám amúgy nem ez. De web designer munkatársak között volt, aki matematikusként végzett, meg olyan is, aki nem végzett semmit, csak túl jókat csinál, ezért felvették.


Életcélról nem tudok tanácsot adni, de ha haladni akarsz a tanulásban, főleg grafikai és zenei téren, segíthet, ha kikéred mások véleményét a legutóbbi munkáidról. Lehetőleg olyanokat, akik tudnak tanácsot adni, és nem köntörfalaznak, ha nem tetszik nekik, amit csinálsz.

Erre kereshetsz fórumokat, csoportokat, embereket.


Mi pár barátommal azon gondolkozunk, hogy valami közös projektet kéne csinálnunk, szintén ilyen hobbi témában haladás kedvéért. Most éppen a filmkészítés, Blender animáció körül gondolkodunk, de néha a web design is szóba kerül.


Ha érdekelne egy ilyenben részt venni, és budapesti vagy, szólj és találkozhatunk.


Grafikán belül amúgy mi érdekel? Hagyományos vagy számítógépes eszközöket használsz (vagy mindkettő)?

2016. febr. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!