Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A látszólag életképtelen...

A látszólag életképtelen emberek miből élnek meg?

Figyelt kérdés
Munkám során rengeteg emberrel találkozok, és mindig megállapítom magamban, hogy mennyi fura, illetve mennyi olyan ember van, akinek a IQ szintje nagyon alacsony értéken lehet. Én önmagamat átlagos képességűnek ítélem meg, és azt tapasztaltam mindig is az életemben, hogy mindenért keményen meg kellett dolgoznom. Főleg a tanulmányaimért és a megélhetésemért. Ennek a sok munkának az eredménye mégis az, hogy átlagosan keresek, ami magyar viszonyok között elég a rezsire, kajára, és néha egy kis szórakozásra, de semmi többre. Viszont ettől függetlenül úgy érzem, hogy bármikor 0-ra kerülhetek, bármikor jöhet olyan pont, hogy újra kell kezdenem a karrierem, mert pl a cég ahol dolgozom évek óta megszűnés szélén van, és a mi városunkban ez sok cégre jellemző. Az ember küzd és bízik. De azok, akik átlag alatti képességűek, átlagos IQ szint alattiak, fura, magának való emberek, illetve életképtelen egyének (szerencsétlen típusú emberek), azok hogyan tudnak megélni a mai Magyarországon? Mivel sokat ügyfelezek, aközben jutnak eszembe ilyen kérdések, mert sok ilyen embert látok. Miből élhetnek? Rendszerváltás előtt talán még voltak olyan munkahelyek, ahová bárkit felvettek, de szerintem a mai világban egy szint alatt nagyon nehéz bekerülni bárhová. Rosszul látom?
2015. ápr. 14. 00:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon keveset tudsz még sz életről.
2015. ápr. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne nyomd ilyen keményen az utálkozást meg az előítéleteket, mert az agyadra fog menni ez a gondolatmenet. Egyes "fura, magának való emberek, illetve életképtelen egyének" egy hónap alatt többet keresnek meg, mint te egy egész év alatt.
2015. ápr. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazan ertem, hogy ezek az "átlag alatti képességűek, átlagos IQ szint alattiak, fura, magának való emberek, illetve életképtelen egyének (szerencsétlen típusú emberek)" pontosan kik? Beteg emberekrol beszelsz, szellemi fogyatekozokrol, akkor a csaladjuk az aki eltartja oket.
2015. ápr. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Először is nem akartam megbántani senkit.

Mondok példákat, mert többen írtátok, hogy nem értitek.

Ügyintézőként találkoztam olyan emberekkel hogy: pl: nem értette, hogy a 2,4 nagyobb mint a 2,25. Először én sem értettem mit nem ért ezen, aztán rájöttem, hogy azért gondolja, hogy a 2,25 nagyobb, mert annak a vége 25. A 2,4 vége 4, és a 25 nagyobb, mint a 4. Bocs ha nagyon fárasztó történet, de megtörtént.


2, volt, hogy megkérdeztem az anyja nevét és nem tudta megmondani, gondolkoznia kellett rajta.


3, volt akit elküldtem, mert egy szükséges adatot nem hozott magával. Aztán negyedjére sikerült neki nagy nehezen elhoznia...


4, Vannak az agresszív emberek, akiknek nincs igaza, nem is érti az alapproblémát, de nagyon agresszíven mondja a magáét.


5, Volt aki eljött, hogy érdeklődni szeretne, mert küldtünk neki egy levelet. Megkérdeztem mi állt a levélben és azt felelte, hogy: ja, hát azt nem tudom, mert nem bontottam fel, de azt is elhoztam.


Stb


Mondhatok még sok példát, nagyon sok érdekes ügyfél van. Persze nehogy valaki félreértse, nagyon sokan teljesen normális emberek. De ha az ember több évet foglalkozik emberekkel, akkor nagyon sok történetet él meg és elgondolkozik, hogy ezek az emberek miből élhetnek. Egyébként tényleg fiatal vagyok még. Nem tudom mire akart célozni ezzel az első válaszoló.

2015. ápr. 14. 01:34
 5/21 anonim ***** válasza:
A valasz egyszeru: manapsag nem az eszedert vagy tudasodert kapod a penzt. Hogy miert? Mert ha mar van egy olyan tulajdonsagod (lehet rossz is), amivel lehet hatni az emberekre, akkor sikeres vagy...
2015. ápr. 14. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Multkor néztem olyat neten, hogy mosógépszállítás.


Jött két fickó akik átvitték a mosógépemet az egyik lakásból a másikba. Mindkét lakás ugyanazon kerületen belül volt. Az egyik srácnak volt egy autója, a másik meg egy 16 éves kölyök volt. Számlát nem adtak róla és 20 perc alatt kerestek rajtam 8 ezer Ft-ot.


Máskor meg hívtam egy vakoló-festő embert, mert a fürdőszobában volt egy beázás. Le kellett szedni spaklival a gyenge vakolatot és újra vakolni, majd befesteni 2x. A hapsi aki jött, elég rossz arcú volt, kicsit meg is ijedtem tőle. Szerintem a 8 általánosa nem volt meg és féltem tőle kicsit. Gondolkodtam hogy rábízzam e a munkát, vagy sem, de jó szakembernek állította be magát, így hát egy próbát megért. Kb 4-5 óra munkáért kért 30 ezret, számla nélkül, de megcsinálta jól, pik-pak.

2015. ápr. 14. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%

" pl: nem értette, hogy a 2,4 nagyobb mint a 2,25. "


Miért nagyobb??!!?!

2015. ápr. 14. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%

"2, volt, hogy megkérdeztem az anyja nevét és nem tudta megmondani, gondolkoznia kellett rajta.


Szociális fóbiám miatt velem is fordult már ilyen elő, annyira zavarba voltam, hogy hirtelen nem tudtam válaszolni rá. Ettől még nem vagyok hülye.

2015. ápr. 14. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"lehet, látod, ítéled meg."

Ez a fő gond benned, hogy a külsőségekre alapozol.

Megkockáztatom, sok általad "látott" ember ezt másképp látja...

2015. ápr. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

Ne is haragudj, de egy "átlagos" ügyintézőhöz kéepst akkor is csak a felszínt kapargatod. attól, mert valaki bizonyos dolgokhoz életképtelen, legyen az pl. ügyintézés, simán lehet másban nagyon jó szakember, mert ahhoz ért.

Te ülsz a pult mögött, abajagatod a szerinted sok hülye idiótát, más a biztosítást adja el neki vagy valami szar részvénycsomagot és egyikről sincs lövése se, mert nem érdekli, nem ért hozzá, ezzel szemben lehet, hogy olyan munkát végez, amiből hó végén bőven többre telik, mint üres párizsis kenyérre, csak ugye ítélkezni könnyebb. Nem azt mondom, tényleg elképesztően sok buta és életképtelen ember van, de ettől még nem látsz bele az életükbe, hogy VALÓJÁBAN milyenek és mire képesek, szóval te sem vagy náluk különben...

2015. ápr. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!