Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van még valaki aki sose akar...

Van még valaki aki sose akar gazdag lenni?

Figyelt kérdés

Én nem akarok gazdag lenni. Félek,hogy megváltoznék a pénztől. Élvezem a személyiségem úgy,ahogy van. Nem tudom elképelni azt,hogy nagyzoljak. A sok pénz meg másra úgyse jó,csak a gazdag sznobokkal lehet versenyezni,hogy ki tud drágább autót villantani,stb. Nekem erre nem lenne szükségem. Max vennék a pénzből egy kutyát vagy macskát meg kb 10 évre félretenném az ellátási költségeket amik felmerülnek. Meg maximum vésztartalékot pár milliót arra az esetre,ha megszűnne a munkahelyem. A többit jótékonykodásra ajánlanám fel.

Van valaki aki hasonlóan gondolkodik ?


2016. febr. 24. 01:50
1 2
 1/11 Clark Kent.. ***** válasza:
77%
Nincs.
2016. febr. 24. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok, de egyszeruen sokkal konnyebb lenne ugy masoknak segitenem, tobb emberhez jutnek el s hasonlok. Gazdagsag merteketol fuggoen akar szervezetet is csinalhatnek.
2016. febr. 24. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg csinálhatnál valami értelmes dolgot is a pénzeddel. Pl. valamilyen vállalkozást.


"A sok pénz meg másra úgyse jó,csak a gazdag sznobokkal lehet versenyezni,"


Szegényes a fantáziád.

2016. febr. 24. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem akarok gazdag lenni. Félek,hogy megváltoznék a pénztől. Élvezem a személyiségem úgy,ahogy van. Nem tudom elképelni azt,hogy nagyzoljak. A sok pénz meg másra úgyse jó,csak a gazdag sznobokkal lehet versenyezni,hogy ki tud drágább autót villantani,stb. Nekem erre nem lenne szükségem."


Te nem vagy "felnőve" a gazdagsághoz, nincs meg a megfelelő értékrended hozzá...

Te biztosan megváltoznál a pénztől, ha már most is így látod a gazdagságot...


Nekem több lehetőségem volt pénzt csinálni, meg van pár olyan lehetőségem amivel milliókat tudnék csinálni, de nem akarok...én nem vagyok pénzközpontú ember, nem mindenem a pénz és nem akarok mindenből pénzt csinálni! Körülöttem ezt sokan látják és szerintük én vagyok a hülye, mert "nem ragadom meg a lehetőséget"...nekem meg van a tervem miből lesz majd elég sok pénzem, de egyenlőre még nem akarom elérni, mert túl kényelmes lenne az életem, előbb ki akarom próbálni ezt az életszínvonalat is...


Mi voltunk anyagilag lent és fent is, mondjuk mély szegénységben soha nem voltunk, vagy legalábbis éhezni nem éheztünk, csak voltak hónapok amikor 100Ft is sokat számított...

Jelenleg úgy állok, hogy még otthon élek, nincs is okom költözni, hisz elég nagy a ház és így legalább beszállok a közösbe én is. Amikor minimálbért + prémiumot kerestem akkor is "sok pénzem volt", legalábbis jóval több mint amire szükségem volt akkor! Most jobban keresek, de nem nagyon érzek különbséget ahhoz képest, mint amikor minimálbért kerestem, mármint bennem nem változott semmi, hogy "na most jobban keresek"...ugyanúgy költök mint előtte. Nagyobb kiadásokat úgy is a félrerakott pénzből fizetem, régen is így volt, szóval nem sokat változott, mondjuk még csak nem sokkal több mint 2 éve dolgozok.


Én a pénzt eszköznek tekintem nem célnak, ha van 10.000Ft-om vagy van 100.000.000Ft-om akkor is ugyanazok maradnak a céljaim a pénz csak hozzásegíthet. Én eldöntöttem, hogy gazdag leszek, nagyjából már elég jól állok a megvalósítással is, de nem nagyzolásból leszek gazdag, vagy, hogy sznob versenytársaim legyenek...vannak bizonyos céljaim amikhez szükségem van pénzre, de ezeket más célok elérésével meg is szerzem. A költséghatékonyabb megvalósítást már el is kezdtem megvalósítani, de ez egy élethosszig tartó folyamat ha jól csinálom és rengeteg embert akarok idővel belevonni!


23F

2016. febr. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A nagy pénz semmire nem kötelez. Az csak egy eszköz, egy lehetőség, hogy ne akadályozzon semmi az életedben. A pénz nem változtat meg, aki normális az sok pénzzel is az marad.
2016. febr. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Én sem szeretnék gazdag lenni. Az a helyzet, hogy én úgysem tudnám mire elkölteni, de ez nyilván azért van mert semmi nem tesz boldoggá, nem lelem semmiben örömömet az életben sem. Ha valaki csak úgy adna milliokat elsem fogadnám. Bár biztossan nem egy ilyen ember véleményére vagy kiváncsi, aki már az öngyilkosságon is elgondolkozott.

14/F

2016. febr. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én szeretnék gazdag lenni. És nem, nem nagyzolási vágyból. Egyrészt nincs se kutyám, se macskám (értsd: se családom, se barátaim) akik előtt felvághatnék a pénzemmel. Másrészt nem is vonzanak a luxusdolgok. Viszont létbizonytalanságban élni a minimálbéres fizetésemmel a második legrosszabb dolog a világon! (Az első a munkanélküliség.) Örülnék, ha lenne számtalan millióm a bankban, és nem kéne azon aggódnom, hogy vajon ki tudom-e fizetni a számlákat a hó végén, vagy mi lesz ha kirúgnak a munkahelyemről, vagy valami hirtelen nagy összegű kiadásom keletkezik, pl. betegség, baleset folytán. Én csak ezért szeretnék gazdag lenni, hogy biztonságban érezzem magam anyagi téren.


Előző: "Ha valaki csak úgy adna milliokat elsem fogadnám."


Persze, 14 évesen könnyű ezt mondani, mert eltartanak a szüleid, nem te dolgozol meg a pénzért. Majd ha már magad fogsz keresni, akkor rájössz, hogy akár egyetlen milláért is bevállalnál szinte bármit, nemhogy csak úgy elfogadd ajándékba, de még könyörögnél is érte!

2016. febr. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7

Az hogy nem akarok gazdag lenni, az nem azt jelenti hogy éhen akarok dögleni. Annyi pénzem legyen hogy ne haljak éhen, ennyi. Milliok nem kellenek!

2016. febr. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ohh ha gazdag lennék :D Egész nap osztogatnám a pénzem persze annak aki rászorúl...

16f

2016. márc. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Eloszor el kell venned a szegenyektol a penzt, hogy aztan nehany aprot visszaadj belole nekik. Vagyis azzal teszed a legjobbat a raszoruloknak, hogy nem leszel gazdag, vagyis nem fosztod ki oket.


Van eleg gechi az orszagban legalabb te ne legyel az.

2016. ápr. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!