Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szeretnék jövőre Budapestre...

Szeretnék jövőre Budapestre költözni vidékről van itt még valaki rajtam kívül aki tervezi?

Figyelt kérdés
Albérletbe szeretnék menni, egy szobát bérelnék. De ha akad itt valaki aki hozzám hasonló korú akkor megoszthatnánk egy külön albit.
2016. febr. 26. 22:16
 1/5 A kérdező kommentje:
19/L
2016. febr. 26. 22:16
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak egy tipp ,hogy először szerintem ismerősi körökben érdeklődj akikről azért tudsz egy-két információt ,mert így kicsit veszélyes lehet fölmenni egyedül szerintem. Vagy osztálytársak évfolyamtársak.


Én speciel csak lehetősségként tartom fönt Pesten ,ha a jelenlegi helyen nem fogok találni normális munkát ,de ez csak október-november környékén lenne. 21/f

2016. febr. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Másik tipp, ilyet inkább ne kockáztass. Jobban jársz, ha olyan lakásban veszel ki szobát, amit eleve így ad ki a tulaj. Különben ha ketten kivesztek egy lakást és a másik lelép, neked kell fizetni tovább az egészet, ha nem találsz azonnal új bérlőt. Egy barátnőm pont így járta meg, és mivel két vagy három hónapig nem talált új bérlőt, nagyon sok pénzt bukott rajta. A tulajt meg nem érdekelte, mivel ő a teljes lakást adta ki.
2016. febr. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak olyan emberrel költözz össze akiben teljesen bízol. Ahogy mondták, ha meglép az albérletből te járod meg.


Ha van egy kis eszed nem veszélyes Pestre költözni. Beköltözés előtt nézd meg a környéket, nézd meg a lakást, google-maps-el nézd meg mennyi idő bejárni munkahelyre/iskolába tömegközlekedéssel, stb. Mind alap dolog, amit vidéken/kisvárosban is megtesz az ember.

2016. febr. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem ezt írtam. Azt írtam, hogy olyan lakásba költözzön, amit szobánként adnak ki. Onnantól tökmindegy, ki a másik bérlő.


Egyszerűen: az álljon a szerződéseden, hogy x lakás x szobáját bérled TE EGYEDÜL a közös helyiségek használati jogával.

Ami NEM JÓ: te és x másik ember bérlitek az adott lakást.


Az első verzióban ha lelép a lakótárs, te akkor is csak a szobát bérled.

A második verzióban ha lelép, onnantól te fizeted a teljes lakást.


Ez egyébként tök független attól, hogy a másik személy megbízható-e. Összeköltözhetsz a legjobb barátnőddel is, ha úgy alakul, hogy el kell költöznie (mert pl. nem jött be a munkahely, a suli, vagy baleset érte az apját és haza kell költöznie ápolni), akkor megszívod.

Az a lényeg, hogy a szerződésben legyen egyértelmű, hogy mik pontosan a TE jogaid és kötelességeid. És ezek ne függjenek mástól.

2016. febr. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!