Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyenné válik később az az...

Milyenné válik később az az ember, akit ok nélkül mindenért dicsértek gyerekkorában?

Figyelt kérdés

2016. márc. 1. 09:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem is sokat dicsértek ok nélkül. En pont, hogy inkább önbizalomhiányos lettem. Egy darabig beveszed, hogy igen, ezt is meg azt is milyen jól csináltad, és ez a ruha is milyen jól áll... aztán rájössz, hogy csak anyuci gondolja így, a világ meg nem. Onnantól a valódi dicséret sem lesz értékes és nem hiszed el, hogy jó voltál, ha megdicsér.
2016. márc. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Igen, azért fontos is, hogy milyen emberek veszik körül a gyerkőcöt, az ominózus illetőnél, akiről írtam az előbb, csupa olyanok vannak a környezetében, akik a személyiségükkel is emelik az önbizalmát az illetőnek.


De elég csak egy olyan valaki is, akinek a jelenléte megsemmisítőként hat a személyiségünkre nézve, akkor gondolom mondhat már utána bármit bárki.

2016. márc. 2. 03:58
 13/13 anonim ***** válasza:
11es! És itt jön az hogy nem alakul ki a kudarctűrő képessége, így nem tud mit kezdeni a kudarccal, aztal hogy a világ nem úgy gondolja mint anyuci! Ezért nem szabad ok nélkül dícsérni. Neked sem alakult ki a kudarctűrő képességed, nem tud mit kezdeni a sikertelenséggel mert mindig azt hitették el vele hogy mindig mindent jól csinál. Aztán mint egy hatalmas csalódás arcon vágja aznigazság amikor rájön hogy egy átverés volt az eddigi élete! Nem fair egy gyerekkel szemben így viselkedni.
2016. márc. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!