Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fantázia azért létezik, mert...

Fantázia azért létezik, mert nem tetszik az embernek a világ? Tehát elképzeljuk milyen lenne az ideális?

Figyelt kérdés
Ezen már elgondolkoztam, és logikusnak találtam. Tehát az emberek elégedetlenek az életukkel, párjukkal, ezért elképzelnek egy jobbat?

2016. márc. 2. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
fantázia azért van, mert az emberi tudat folyamatosan számítgat, elvonatkoztat,pörög, akkor is, ha nem vagy tudatában. Rengeteg külső inger ér minket nap mint nap, és ezekből építjük fel a vágyainkat,gondolatainkat,érzéseinket, gyakorlatilag a személyiségünket. És soha nem leszünk elégedettek. Mindig lesz egy belső hiányérzet, még ha nem is vesszük észre. Nagyon kevés ellenpéldát lehetne mondani erre, az emberiség rendkívül kicsiny része mondhatja el magáról, hogy ő teljesen kiegyensúlyozott, vágyak nélküli ember. Amíg lesznek vágyaid és szükségleteid, addig soha nem fogsz tudni fantázia és "elégedetlenség" nélkül élni.
2016. márc. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem.

Bármiféle helyzet vagy lehetőség végiggondolása miatt.

Ha olyat képzelsz el amin nem tudsz változtatni, időt pazarolsz.

2016. márc. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Tehát elképzeljuk milyen lenne az ideális?"

Nem tudom te hogy vagy vele, de az emberek többsége nem csak az "ideálisról" szokott fantáziálgatni, hanem jobb rosszabb dolgokról.


"Tehát az emberek elégedetlenek az életukkel, párjukkal, ezért elképzelnek egy jobbat?"

Hogy sikerült levezetni az egyikből a másikat? Egy Forma 1-es pilóta is biztos eljátszik a gondolattal hogy vadászpilótának milyen jó lenni, vagy énekesnek, színésznek, és fordítva. Ez azt jelenti hogy boldogtalan? Nem. Na meg az hogy párom van, nem azt jelenti hogy onnantól még a gondolatom legapróbb csírájának is róla kell szólnia, jól is néznénk ki.


Ahogy az első mondja, mindig is lesznek az embereknek álmaik, vágyaik, amit ha elérnek akkor lesz helyette másik, és nincs olyan hogy elfogynak az új dolgok, kihívások.

2016. márc. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
utolsó: kosz a kommentet, remekul leírtad, és el is gondolkoztatott... Tehát kicsit átszerkeszteném az érvemet: tehát ugye a sikeres, tehetos embernek majdnem "mindene" megvan, viszont o is fantáziál csak kevesebb mértékben. Viszont sztem akik gyengébbek, rossz munkájuk, feleséguk, családi hátteruk van, azok tobbet fantáziálnak, így ragadtatják ki magukat a valóságból egy idillikus világba, ahol ok vannak a kozéppontban...
2016. márc. 2. 13:27
 5/8 Vree ***** válasza:
100%

Az emberben nincs egy kapcsoló, ami cak a "valódi" világot mutatja...

Az, amit valódinak képzelsz, szintén csak a tapasztalataidból felépített valami, ugyanúgy csak egy "fantázia". Képzelőerő azért van, mert millióféleképpen lehet a világot értelmezni.


Persze szép erény a két lábbal szilárd talajon állás, nem tagadom, de fontos tudni, hogy át lehet értelmezni a hozzáállásodat sok mindenhez, a "fantázia" erre való.


Persze olyan is van, hogy valaki csak szép dolgokról képzelődik és ezzel nyugtatja magát.

2016. márc. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 elwera ***** válasza:
Hát nem tudom. Amikor sok munka szakad rám, néha annyira kétségbe tudok esni, hogy nem is tudok máson agyalni, csak azon hogy megtaláljam a gyorsabb megoldást. Meg hogy mit mondjak ha nem lesz kész időre. Aztán néha addig filózok ezen, amíg egy nagy káosz lesz a fejemben, és bár a kezem rutinból csinálja amit kell, de az agyam már valahol teljesen máshol jár. Amikor nyomás van rajtam, akkor inkább félelemmel teli gondolataim vannak. Akkor nem igazán tudok önfeledten lubickolni a tengerparton a vízben, még gondolatban sem.
2016. márc. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Továbbra is azt mondom, fantáziálni mindenki szokott, mindenki sokat, csak mindenki másképp adja elő. Aki sikeres, az inkább fogja a valós sikereit hangoztatni, akinek meg nincsenek sikerei, az csak fantáziálni tud.


Persze hogy más körülmények között másról fog az ember "fantáziálni". Ha nincs nőm, nincs munkám, akkor nekem is az lesz a gondolatom hogy de jó lenne pénzt szerezni, meg de jó lenne valaki mellém. Ha van munkám, pénzem, nőm, akkor meg jön más, hogy de jó lenne pár hét kikapcsolódás, vagy gyerek, vagy Ibizai utazás.


Max annyi, hogy vannak akik csak a szájukat jártatják, ahelyett hogy tennének is a dolgokért, mások meg inkább nekiállnak és tesznek érte. De azért más dolog, hogy valaki a céljairól, elérhető dolgokról fantáziál, vagy egy álomvilágban él, ez utóbbi azért nem általános eset.

2016. márc. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A fantáziát azért alkották meg az emberek, hogy elmenekülhessenek egy általuk teremtett világba. Gondolj bele milyen lenne az életünk nélküle... Szürke... Fekete...
2016. márc. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!