Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szeretnék változni, de egyszer...

Szeretnék változni, de egyszerűen nem megy. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Gyengénlátó vagyok, ami röviden annyit takar, hogy 1 méteren kívül nem látok az orromig sem szinte. Így az iskolában a táblát sem látom rendesen, de az anyagot el tudom kérni, ha lemaradnék, eddig sosem okozott ez gondot. Áltánosban négyes-ötös tanuló voltam, viszont mióta felkerültem középsuliba, rengeteget rontottam. Egyszerűen nem vagyok képes leülni és megtanulni az anyagot, holott tudom, hogy kell. Céljaim is vannak, szeretnék továbbtanulni, jó érettségit szeretnék. De így.... Nem megy. Motiválatlan vagyok. Mire lemásolom az összes anyagot, megunom, feladom, mindent hagyok, ahogy van. Ha pedig tanulnék is, elkalandozok, nem marad meg semmi.

Nagyon elkeserítő, mert ez a jegyeimen is meglátszik. Tudom, hogy többre lennék képes, mégsem tudom elhatározni magam.

Oké, hogy az általános és a gimi közt sok különbség van, de ennyire nagy követelmény nem lehet... Elszomorít ez az egész helyzet. Hülyének érzem magam, hogy semmit sem teszek a céljaimért. Nem tudom, mihez kezdjek.


Nektek volt már hasonló helyzetetek? Mitől lehet, és ami legfontosabb; hogyan változtathatnék? Elég motivációnak kéne hogy legyen az, h így nem lesz belőlem semmi....


L


2016. márc. 2. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugyan ebben a cipőben járok annyi kivétellel, hogy a látásom kifogástalan. Májusban érettségi, és eddig semmit nem készültem. Mindig kettesekkel rugdostak át. Ha rossz kedvem van, fáradt vagyok, azért nem tanulok, ha jó, akkor meg azért nem. Néha volt egy-két fellángolás, és kb ennyi, de semmivel nem jutottam előrébb. Ugyanolyan lusta dög maradtam.
2016. márc. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha jól értem a probléma egyik része, hogy folyton pótolnod, másolnod kell mások jegyzetét, mert nem látod rendesen a táblát. -> Menj el szemészetre! Ha már lesz szemüveged, akkor látni fogod rendesen a táblát és nem kell mások jegyzeteit még másolgatnod otthon is, ami rengeteg időt vesz el tőled.


Gimi utáni órákban mivel töltöd az idődet? Lehet, hogy nem éled ki eléggé a vágyaidat, nem azzal töltöd az időd egy részét, amivel igazán szeretnéd és ez nyomaszt téged és emiatt sokkal kevésbé tudod lekötni magad, ha tanulásra kerülne a sor. Bár ez csak egy feltételezés...

2016. márc. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ó, ezen nem változtatna a szemcsi sokat, legfeljebb kissé élesebben látnám a világot, de ugyanúgy kellene pótolnom :D


Általában 3-negyed4 körül érek haza, megebédelek, majd tanulok. Vagyis csak próbálnék, mert a tanulás kimerül annyiban, hogy bámulom a füzetem anélkül, h megragadna bármi is, majd megunom.

2016. márc. 3. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!