Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogy éritek el hogy az...

Ti hogy éritek el hogy az elhatározásból legyen is valami?

Figyelt kérdés

Tehát elhatároztok valamit, és utána meg is csináljátok...


Nálatok ez hogy megy?



2016. márc. 2. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elhatározom, megtervezem, és nekiállok megvalósítani a terv szerint. Ha valamit szeretnék véghez vinni, akkornazt meg is próbálom teljesíteni, minden energiámat beleadom, és ha nem sikerülne, akkor tovább küzdök, amíg azt látom, hogy érdemes.
2016. márc. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha nagyon fontos, sürgető, nem várhat, akkor fogom magam ,és megcsinálom. De amúgy sokszor kihúzom az utolsó pillanatig, hogy felkészüljek rá lelkileg, és erőt vegyek magamon. Meg attól is függ, nekem mennyire fontos az adott dolog. Ha számomra szükséges valami, lehet, hogy előbb ráveszem magam, hogy belekezdjek.
2016. márc. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
úgy, hogy elhatározom és megcsinálom. Ennyi.
2016. márc. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Az elhatározásnak 3 fokozata van:

1.Jó lenne!(10% eséllyel valósítom meg.)

2.Meg kell tennem!(80% eséllyel teszem meg.)

3.Meg akarom tenni.(99% eséllyel megteszem.)

2016. márc. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyire erős az elhatározás...


Például én programozásban elhatározok valamit, hogy megvalósítok akkor először eldöntöm mit szeretnék, de még nem állok neki, ha ilyenkor neki állok akkor általában abból nem sok lesz később :S


Szóval elhatározok valamit akkor van a legnagyobb esély arra, hogy megvalósítom, ha elkezdek utána nézni a vele kapcsolatos dolgoknak, a megvalósításhoz szükséges infókat keresem...utána ugye jön a tervezés, hogy megtervezem mit hogyan csináljak meg, utána lassacskán csinálok 1-1 kérdés megválaszolására prototípust, hogy vajon működne, ha igen akkor hogyan?

Végül elérek oda, hogy van 10-20-100 prototípusom és elkezdem összelegózni, vagy alapból már egyben van a cucc és csak "összemosom" őket, vagy hogy mondjam :) megoldom, hogy az egymáshoz kapcsolódó dolgok kapcsolódjanak egymáshoz és működjön a dolog...


Programozásnál azokat a terveimet szoktam végig vinni amiknél rendesen megtervezem mit hogyan szeretnék megvalósítani, van 1-1 kisebb fellángolás is amikre tudom a megoldást, de csak egy adott pillanatban volt hozzá kedvem...


Például van egy félkész gyakorikérdések szavazó robotom :D

Loginolni tud, lekérdezni a kérdéseket már tudja, de nem látom igazán értelmét, fontosságát, hogy befejezzem :)

Meg van pár olyan projektem amibe belevágtam, de nem érzem már annyira fontosnak! Viszont van egy számomra elég fontos projekt ami a szabadidőm nagy részét felemészti, ez rengeteg idő és rengeteg kitartás munkája.


De eltérve a szakmai és hobbi célú dolgoktól...például ha elhatározom, hogy veszek egy kocsit, akkor a legnagyobb problémám az lenne, hogy nem értek az autókhoz, akkor kérdezősködnék, hogy milyen kocsit érné meg milyen áron megvenni, mi az ami illene hozzám...szerencsére az anyagi dolgok nem nagyon játszanak szerepet, mert elég sokat tettem félre és szerintem tudnám fedezni megvételét és fenntartását...csak ugye nem mind1, hogy 300e vagy 500e a vételi ár, meg mennyit kell pluszba rákölteni meg ilyenek...szóval egy ilyen megvalósítás előtt rengeteg infót begyűjtenék...


Vagy például szeretnék idén végre jogsit lerakni, tavaly is gondolkoztam rajta, de nem tudom mikor lesz meg végre...mert egyáltalán nem érzem szükségét, persze jó lenne ha lenne, de nincs kocsim, nem járnék kocsival akkor sem ha lenne...nekem nincs problémám a mostani rendszerrel sem, tehát BKV-val járok, de ezzel nincs gondom, sőt meg vannak a maga előnyei is! Szóval akkor térek rá a megvalósításra, ha van valami húzóerő...biztos, hogy valamikor rakok le jogsit, ez nem kérdés, csak ugye a mikor még nincs eldöntve...nem érzem fontosnak, pénzem lenne rá, szóval csak az időmet kellene áldoznom, de nem érzem azt, hogy nekem most mindenáron le kellene tennem a jogsit, csak jó lenne ennyi...majd ha bekattan valami, hogy NA MOST AKKOR MEGSZERZEM akkor tenni fogok érte, valószínűleg a bekattanás és a kezdés között max 1 hónap volt eltelni, de talán már másnap jelentkezek...


Vannak olyan elhatározások amik csak a pillanat hevében keletkeznek, de igazából feleslegesek, vannak elhatározások amiket az ember szeretne megvalósítani, de nem annyira fontos, így csak tolja tolja tolja, majd egyszer meg lesz...és vannak azok az elhatározások amiknél a pillanatnyi hév, nem alszik ki, hanem fennmarad, vagy fokozódik...amikor nagyon akarsz valamit és te már a célt látod magad előtt és a megoldásokat keresed, hogyan valósítsd meg és teszel érte, haladsz a cél felé, biztos vagy benne, hogy eléred és nem hagyod, hogy más eltántorítson...


Sajnos sokszor van az, hogy más próbál eltántorítani a célodtól és ha hagyod akkor belebuksz :S Ha elhatároztad magad akkor ne más döntse már el, hogy te megtudod e csinálni! Én több olyan szituációval találkoztam amikor, valakinek elmondtam valamit, hogy mit akarok megvalósítani és erre az volt a reakció: "de hát ez nagyon sok munka, te ezt nem tudod megcsinálni", "ez nem olyan egyszerű, ehhez rengeteg ember kell"......és végül jó pár ilyen dolgot megvalósítottam...

Sőt volt olyan amikor a pillanat hevében elvállaltam valamit, hogy "simán megoldom"...aztán én bizonytalanodtam el, hogy "fuhh most aztán jó nagy fába vágtam a fejszémet", de végül csak sikerült megvalósítanom :)

Nagyon sok múlik azon, hogy az ember mennyire képes bízni önmagában...mert van aki önmagát tántorítja el, még az első lépés előtt! "Ááá ezt én nem tudom megcsinálni"...holott egy kis önbizalommal lehet hamarabb végezne mint gondolná...


23F

2016. márc. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Elhatározom magam, és ahogy lehet neki állok. Nem gondolkodok túl sokat a részleteken, közben kiderül mire van szükség. Ha hosszútávban gondolkodok, naponta/kétnaponta, ugyanakkor kezdem el a munkát/tanulást/edzést. Egy hónapon át nincs kifogás, ürügy. A második hónapban már rosszul érzem magam, ha nem csinálom.
2016. márc. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Jók az eddigi válaszok is!:)

Én többek-közt azt is figyelembe veszem magamnak, hogy a terveim között eleve olyan elhatározásokat tűzzek ki, amiről tudom, hogy egészen/részben kedvem van hozzá, vagy esetleg megvalósítási körülmények minél teljesebbek ehhez.

Onnan tovább biztos vagyok, és csak lépésről lépésre adok meg nagyobb és nagyobb célokat, amikor kialakult a helyzetem, vagy a motivációm hozzá.

Voltak olyan időszakaim is, amikor nagyon sok/nagy célt tűztem ki (ezeknek egy részét megcsináltam), de egy idő után magamhoz viszonyítva egyre reálisabban tervezek és nem csalódok.

2016. márc. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!