Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen mogorva, durcás a...

Miért ilyen mogorva, durcás a többség ebben az országban? Másnak is feltűnt már?

Figyelt kérdés
Mondják, hogy a pénzhiány miatt. Emiatt ilyen tulajdonságúak lesznek az emberek? A többség az utcán lenéző és fintorog a másik emberre, az eladó a boltban kiosztja a vásárlót. Hogy akar ez az ország kilábalni a bajaiból, ha az emberek nagy része így viselkedik? Más országban az ilyen magatartású embert nagy ívben kerülik!
2016. márc. 9. 09:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol jársz, de szerintem csak beképzeled. Az emberek inkább elhidegültek egymástól, nem foglalkoznak egymással. Nem tapasztaltam még soha, hogy fintorognának, vagy lenéznék egymást. Mindenki megy a saját dolgára és nem törődnek egymással különösképpen. De ez közel sem az, amit állítasz. A nyugati országok közül jó néhányban (amelyekről tudok nyilatkozni, de nem hinném, hogy túlzottan különböznének) hasonlóan elhidegültek az emberek egymással. Ez nem bunkóság, durcásság, mogorvaság. Csak eléggé terhelt egy ember és nincs ideje/energiája a másikkal foglalkozni, hanem szépen a sajátját intézi. (Na meg nem beszélve, hogy akinek olyan a munkája, annak végképp nincs ereje "jópofizni")


Bocsánat, ha elvonatkoztattam a kérdéstől és nem is teljesen róla beszéltem, de én elsősorban az elhidegült mentalitást, nem a kérdésben megfogalmazott problémát tapasztalom a mindennapokban.

2016. márc. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Közben azt is érdekes megfigyelni, hogy a velem azonos véleményen lévőket lepontozzák.

Pedig én nem lenézem az ilyen viselkedésű embereket, hanem csak nem értem, hogy ez mire jó. A környezetemben is sok ilyet tapasztalok és nem tudok rájönni, miért lesz valakinek életcélja a morgás, a szidalmazás, az irigykedés és sorolhatnám. Nem tudom elképzelni, hogy nem veszik sokan észre, milyen butának tűnik és elkeserítő nézni, hallgatni ezt a mentalitást. Amit még észrevettem, hogy véleményt formálni erről sem szabad, mert nagyfokú sértődést von maga után. Ezeknek az okait keresem.

A nyugati országoknak is volt egy viselkedéskultúrája, a sok külhonból érkezett ember munkavállaló vagy migráns hozott viselkedésmintája érvényesült, az ország nem tudta megtartani a sajátját.

Lehetséges, hogy inkább átvették a hozott mintát, mert azt könnyebb betartani, nem kell viselkedni?

Az USA is államok összeolvadása, ott is hatalmas különbségek tapasztalhatók, mégis a nagy átlag mosolyog, viselkedik (bár a külhonból érkezők ott is kilógnak, de talán inkább az tapasztalható, hogy ott nekik kell alkalmazkodniuk, ha érvényesülni akarnak).

Szerintetek?

2016. márc. 9. 10:51
 13/16 A kérdező kommentje:

11-es, örülök, hogy a környezeted nem ilyen.

Valóban nagy az elhidegülés, de nem is lenne egészséges a "mindenki mindenkinek a legjobb barátja" hozzáállás, hanem egy minimális udvariasság (nemcsak nő-férfi között), valamint egyenrangúként kezelni a másikat.

Sajnos én nagyfokú lenézést tapasztalok több helyen.

Nagyon sok irigykedést, sündisznószerű reagálást.

Ezekre nem értem, miért van szükség.

Abból indulok ki, hogy bármilyen nehéz az élet, a munka nem úgy kellene hozzá állni, hogy könnyebb legyen?

Nem a jópofizásra gondolok, csak egy fokkal több udvariasságra vagy kedvességre.

2016. márc. 9. 10:59
 14/16 anonim ***** válasza:
68%

" érdekes megfigyelni, hogy a velem azonos véleményen lévőket lepontozzák. "


Az még érdekesebb, hogy ez a téma itt hetente kétszer jelenik meg. Csak a kérdés feltevése előtt el kell olvasni a kínálatot.

2016. márc. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

14-es, neked is köszönöm a kioktatást!

:)

2016. márc. 9. 11:41
 16/16 anonim ***** válasza:

Hát; Torontó belvárosában is hiába próbál az ember egy egyszerű útbaigazítást kérni. Kitérnek, fapofát vágnak, minden 10. ha mond annyit, hogy siet.

De vásárlóközpontban sem jobb a helyzet, átnéznek az emberek a másikon. A mosolygó, jókedvű emberre furán néznek.

Apróval fizetés? Jobb előbb megkérdezni, hogy akarja-e a pénztáros, és néha még külön kéri mind, ami van.


Talán falun, kis helyen jobb a helyzet, bár átvezetőben komolyan féltem volna megállni, kérdezni valamit, olyan kutatóan nézték az ismeretlen autót. Igaz ez csak egy hely volt. Örültem, hogy jó sok benzinünk volt, messze menni. Pedig mind fehér ember volt.


Persze pénzhiány az másutt is van bőven. Az emberek is egyformák, tényleg.

2016. ápr. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!