Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy mutassam meg másoknak,...

Hogy mutassam meg másoknak, hogy jó vagyok?

Figyelt kérdés
Esküszöm annyira próbálok jó lenni! Kedves, segítőkész, nyitott, barátságos, jó fej, amilyen csak éppen akkor kell mégis folyton szenvedek! Nem jönnek össze a dolgok. Túl stresszes és lelkiismeretes vagyok, ha régen tettem valami rosszat belülről kikészítettem magam. Amióta teljes erőből próbálom a jót tenni... Nincs semmi változás. Csupa olyan dolog történik amire felteszem a kérdést, hogy én ezt miért érdemlem? Sokszor elnézek másokat, olyanokat akik semmivel sem jobbak nálam és semmi szomorú tekintetet nem látok, se haragot, se megbánást rajtuk. Nem értem miért vagyok én az áldozat.Mikor mindenkihez olyan pozitívan állok hozzá, még se kapom legtöbbször vissza. Miért nem?

2016. márc. 9. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
2016. márc. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az esetek többségében senki sem az kapja amit érdemel.

Az emberek már csak ilyenek. Ne vedd ennyire magadra ha nem viszonozzák a kedvességet, és nem nyitnak feléd. Tudnod kell hogy a legtöbb ember csak magával van elfoglalva, persze kivételek mindig vannak.

2016. márc. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Erőlködni nem kell, ha nem megy. Az a probléma, hogy az a generáció, aki megkapta ezt a pozitív érzést, természetesnek veszi, hogy ez mindig így van. Nem adja vissza, hanem bezsebeli. Nem mindenkivel van ez így.
2016. márc. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mennyire aktuális még, de elmondom a magam véleményét.


Szerintem néhány dolog hiányzik belőled (legalábbis amikor feltetted a kérdést).

1. szeretet, önszeretet

2. bizalom, önbizalom

3. elfogadás, önelfogadás

4. pozitív szemléletmód, önértékelés

5. megbocsátás mások felé is és magad irányában is


sorolhatnám még, de ennyi is elég lesz hirtelen.


Ha csak azért teszel jót, hogy elvárhass valamit, de nincs benne szeretet, akkor az nem olyan értékes. Sokkal értékesebb ennél az, ha megbotlasz, és te mégis meg tudsz magadnak bocsátani, a hibát jóvá tudod tenni, és ha más megbotlik, akkor is meg tudsz bocsátani, nem haragszol, nem nyafogsz, hogy te mást érdemelsz, nem sajnálod magad.


Az önsajnálat süt az írásodból, és ez kizárja a boldogságot, márpedig nem az a célod igazán, hogy "jó legyél", hanem az, hogy boldog legyél, hogy szeressenek, és te is szerethess.

2018. szept. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!