Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek nem idegesítő, ha...

Szerintetek nem idegesítő, ha valaki szavanként küldi el a mondandóját cseten? Megkérnétek, hogy ne csinálja, vagy bántó lenne?

Figyelt kérdés

Tudom, most mondhatják sokan, hogy ez legyen a világ legnagyobb problémája, de mivel manapság már a csetelés is legtöbb embernek része a mindennapjainak, itt is vannak szokások és etikettek, mint a személyes kommunikációban is.

Van egy kedves rokonom, aki folyton így ír. pl.:

És akkor....

Elmentem....

De Ő...

Akkor is...

stb. stb.

Hogy miért zavaró? Két másodpercenként villog az ablak, nem tudom mikor ér véget a mondata, mikor szólatok közbe, nem tudok addig belekezdeni semmibe, ráadásul nehéz értelmezni így, olyan, mint amikor az ember nem látja az alagút végét.

Legutóbb már nagyon rajta voltam, hogy megkérdezem: Nem tudnád egyben leírni a mondatot, mondatokat?


2016. márc. 11. 09:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
szerintem
2016. márc. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
eléggé
2016. márc. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
zavaró
2016. márc. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
jelenség
2016. márc. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
23F :D
2016. márc. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. márc. 11. 10:07
 7/15 A kérdező kommentje:
kedves
2016. márc. 11. 10:07
 8/15 A kérdező kommentje:
vagy :-)
2016. márc. 11. 10:07
 9/15 anonim ***** válasza:

"nem tudok addig belekezdeni semmibe"

Miért nem? Nem kötelező ott ülni és lesni mit ír, írja le, aztán majd egyben megnézed később.

2016. márc. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

9# Tudom ,hogy nem kell ott ülni, csak akkor csetelek, ha épp a gépnél van dolgom, amúgy nem lesegetem. Szóval össze szoktam kötni a kellemest a hasznossal.

De tegnap is pl. valami esemény után akartam nézni facebookon, és közben másodpercenként felugrott az ablak miatta. Azért írtam az emberi tulajdonságok kategóriába, mert én úgy érzem ez szándékos, pont az a célja, hogy mindenképp figyeljek rá, és nehogy írjak egy betűt is, amíg ő be nem fejezte. Csak szerintem ez így hülyeség, sokkal értelmesebben lehet csetben beszélgetni, ha mindegyik fél előbb leírja az álláspontját kereken, majd a másik is tud rá kereken válaszolni. Szerintem sokan ma már a csetelést az élő beszélgetéssel próbálják azonosítani, de én még mindig inkább amolyan gyors levélváltásnak tartom.

2016. márc. 11. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!