Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnék "leszokni" a...

Hogy tudnék "leszokni" a fecsegésről?

Figyelt kérdés

Túl sokat beszélek. Ez valahol előny, mert például a barátkozás könnyen megy, de a sok beszédnél nehéz elkerülni a dolgok kifecsegését, és egy idő után már nem a jóarc, hanem az elviselhetetlen kategóriába tartozom.

Mit tudnék csinálni? (már óvodás korom óta ilyen vagyok, akkor mindenki szerint napocska voltam, de már bőven gimis vagyok)



2016. febr. 7. 14:02
 1/3 ciccca baba válasza:

Szerintem ha már érzed, hogy túl sokat beszéltél kérdezz a társadtól valami és hagyd őt kibontakozni. Az elején nehéz lehet megállni, hogy szólj közbe, de egy idő után simán menni fog.

Az van, hogy tudatosan kell visszafognod magad.

Legalábbis szerintem.

2016. febr. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mostanában észreveszem magam, csak mindig túl későn :(
2016. febr. 7. 17:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem beszélek sokat, de mikor mégis, olyankor én is hajlamos vagyok meggondolatlanul elmondani dolgokat.

Én ezt úgy oldottam meg, hogy beszélgetős helyzetek előtt alaposan átgondolom a listát, hogy miről nem szabad beszélnem. Pl. mikor egyik barát megkér, hogy tartsam titokban a többiek előtt, amit nekem elárult, olyankor a többiekkel találkozás előtt többször figyelmeztetem magam, hogy mi az, amiről nem beszélek.

Beszélgetés közben ha felmerül hasonló téma, be szokott ugrani, hogy gondolkodjak, mielőtt kinyitom a számat :)

2016. febr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!