Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik valami megoldás...

Létezik valami megoldás "fáziskésés" meg "fáziskiesés" ellen?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom, olyan vagyok mint egy rosszul működő gép. Van automatikus memóriatörlésem, késve és hiányosan kerülnek feldolgozásra a beérkezett adatok.

Csakhogy a leghétköznapibb példákat említsem:

A zebránál mindig én vagyok az utolsó, aki elindul, ha zöldre váltott a lámpa. Minden más gyalogos jó pár méterrel már előttem jár, mire kapcsolok, hogy el lehet indulni.

Az autóversenyes játékokon nem tudok játszani, mert esetek 99%-ában későn veszem észre a kanyarokat és telibe be szoktam csapódni.

Az ügyintézők rémálma vagyok, akinek mindent el kell mondani legalább kétszer, de sokszor még így hibáson töltöm ki a papírokat és újat kell kérnem.

Ha lefejelek valamit, akkor eltelik 2-3 másodperc és csak akkor mondom, hogy áu. Még csak ilyenkor se kapcsolok azonnal és kiáltok fel, hogy bammeg! vagy ilyesmi, nem. Nagy nyugodtan tudatosítom magam, hogy mitörtént és utána kijelentő hangnemben mondom, hogy áu.

Ha valaki mond vagy kér valamit, rendszerint csak félinformációk maradnak meg belőle. Valamelyik nap megkért a párom, hogy keressem meg az egyik fogót a fiókjában, pár óra múlna neki is álltam volna a keresésnek, de arra már nem emlékeztem, hogy mi is kellene neki. Beszélgetéseknél gyakori mondatom, hogy "nem is mondtad", erre a beszélgető társak mindig azzal válaszolnak, hogy "de mondtam, nem is egyszer".


Ez lenne a bajom.



#fáziskésés #Leszedálva
2016. márc. 11. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Szívsz?😉😃
2016. márc. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
# Nem, sajnos teljesen józanul vagyok ilyen. Még csak ki sem próbáltam.
2016. márc. 11. 14:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon helyes!

Szerintem ezzel nincs semmi baj, ha kicsit lassaban esnek le a dolgok. Teljesen normális. Hátránya viszont, hogy ne végezz olyan tevékenységet amihez reflex kell..

2016. márc. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kóboráramszelidítő válasza:

Hol jársz te gondolatban úgy általában??

A jelekből ítélve nem a jelenben élsz, hanem mozizol az agyadban.

Fantáziálsz? Álmodozol? Sóvárogsz? Szerelmes vagy?

Érkezz meg a jelenbe és rende lesznek a fázisaid!

Ha a fantáziádnak adod a motjvációdat, akkor mit vársz a jelentől? ITT és MOST légy jelen!

2016. szept. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!