Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is szoktatok gondolkozni a...

Ti is szoktatok gondolkozni a "nagy kérdéseken"?

Figyelt kérdés

pl. mi az élet értelme, mi az élet, mi lesz a halál után stb...


Én egyre gyakrabban gondolkozom ilyen kérdéseken. Néha borzasztóan fura érzés tör rám mikor nagy távlatokban gondolkodom, teljesen objektívan. Ilyenkor úgy érzem mintha nem is élnék, hanem csak anyag lennék, az idő múlását sem érzékelem.



2016. márc. 12. 15:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

Igen


És borzasztóan sötét következtetésekre jutok.A jelenlegi élethelyzetemből fakadóan pedig nem sok jót látok,mint kiutat.

2016. márc. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Az èlet èrtelme az emberi èrzèsekben,kapcsolatokban van legalábbis a saját vèlemènyem ugyan az ember tud külső szemmel szelmèlni ilyenkor viszont negativ/semleges èrzès fog el engem is szerintem mert ilyen állapotában gondolkodik ilyesmin az ember mikor boldog vagy elègedett is.
2016. márc. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nekem a jelenlegi lelkiállapotomtól függetlenül sikerül így elmélyednem egy dologgal kapcsolatban. Kicsit fura.
2016. márc. 12. 15:39
 4/13 anonim ***** válasza:
Felesleges olyan dolgokon gondolkozni amire nincsen válasz. A gondolkozás helyett élj!
2016. márc. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Utolsó:Ha viszont nem gondolkodsz akkor nem élsz,csak létezel
2016. márc. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Máson is lehet gondolkozni. Hiába gondolkozol azon, hogy mi lehet az élet után, hisz sose fogod meg tudni csak akkor, ha meg halsz.
2016. márc. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom hogyan lehet úgy élni, hogy valaki nem gondolkodik el ilyen dolgokon. Egyáltalán mi máson lehet gondolkodni?
2016. márc. 12. 16:28
 8/13 anonim ***** válasza:
Te egész életedbe azon gondolkozol, hogy mi van a halál után? Akkor miért vársz vele? Meg tudhatod most azonnal, nem igaz? .. Hülyeség ezen agyalni, mert nem fogsz előrébb jutni.
2016. márc. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én sem értem azokat az embereket, akiknek eszükbe sem jutnak ezek a dolgok. Elég gyakran gondolkodom ilyesmin.
2016. márc. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az, hogy eszedbe jut, vagy gondolkozol rajta nem ugyanaz.
2016. márc. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!