Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megváltoztam, ezért kicsit...

Megváltoztam, ezért kicsit piszkálnak, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Bocs, ha rossz a kategória elöször is.

Körülbelül fél éve kezdem el megváltozni, föleg külsöleg.

Ezelött az osztályban kicsit "lúzer" voltam. Igénytelen, és kicsit kocka, meg föleg nagyon gyerekes. Most kb egy fél éve kezdtem el nagyon megváltozni, új, divatosabb ruhákat, cipöket veszek, divatosabb hajat is vágattam. Meg rájöttem, hogy nem tudok olyan jól ellenni már a "kockákkal" ezért elkezdtem barátkozni az osztály menöbb felével. Gyorsan összebarátkoztam velük, az egyik közölük a legjobb barátom most. De vannak néhányan, akik kicsit lenéznek, ha pl új ruhákat veszek, mindíg megjegyzik, hogy "nagyon menö vagy". Amióta velük lógok, sokkal jobb minden. Több dolog történik, vicesebbek a napok, többet nevetek. A lányokkal is könnyebben tudok ismerkedni, beszélgetni.

A legjobb barátom néha fel szokta hozni, hogy régen kikkel barátkoztam, és ez bántó tud lenni, mert szeretnék megváltozni. Most kb pont a kettö "csoport" között vagyok. Már "kiléptem" a kockáktól, de nem vagyok még teljesen az osztály másik felénél. Mit tudnék tenni annak érdekében, hogy jobban de tudjak illeszkedni, illetve, hogy jobban elfogadjanak. 15/f



2016. márc. 13. 22:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus tinédzser tünet ez a megfelelési kényszer (figyelted a hármas alliterációt a mondatom elején?), de tudom, hogy szükségszerűnek tűnik. Mindazonáltal azt javaslom, hogy még ha nehezebbnek is tűnik, de ne akarj annyira görcsösen beilleszkedni, mert azt észre fogják venni az új barátaid is. Egyszerűen merj egyedi lenni, és járni a magad útját stílusban, és személyiségben. Ezzel lehet, hogy sokan elfordulnak tőled, viszont előbb-utóbb sokkal több embert fogsz magadhoz vonzani. Mert az emberek szeretik az egyéni jellemeket, főleg ha van az adott személyben magabiztosság, és karizma. Ne akarj ennyire megfelelni másoknak, mert sok problémához vezethet ez még a későbbiekben.
2016. márc. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pont ez ugrott be, hogy maradj egyedi, amilyen most vagy a két brigád között, azzal majd hozzád csapódnak innen meg onnan. Arany középút.
2016. márc. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
És az is fontos, hogy ne tagadd meg a régi barátaid, ne kezdd el lenézni őket, mint a mostani haverok! Régen ők fogadtak be,és akkor a "menők" ugyanúgy cikiztek téged is. Vállald aki voltál, és aki most vagy, ne akarj erőltetni semmit!
2016. márc. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!