Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elvileg megbocsátani jó...

Elvileg megbocsátani jó dolog, de miért is?

Figyelt kérdés
Nem egy természetes dolog valakit utálni és gyűlölni ha rosszat tett velünk? Tudom, attól nem lesz jobb nekem, hogy haragot tartok, de attól se ha megbocsátok.
2016. márc. 15. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

A megbocsátásnak van előnye is.:)

A gyengék haragszanak, gyűlölnek, bosszút forralnak.

Az erősek, a bölcsek megbocsátanak, elengednek, felejtenek.

Nem jó haragot táplálni senki iránt, megbetegíti a lelked.Meg kell bocsátani, elfelejteni és továbblépni. Nem jó ha gyűlölettel táplálod a lelked.

2016. márc. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Okos ember az, aki megbocsát, de nem felejt. ;)
2016. márc. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom, én sosem értettem, miért kellene megbocsátanom vagy hogy honnan szedjem az érzést s indíttatást hozzá. Vagy hogy mi ez, szőnyeg alá söprés? Mert másmilyet én nem tudnék, bár még ilyet se.

Én megértem a másikat, indítékait, gondolkodását, akár hibás valahol, akár nem - vagy nem. De ha elítélem, dühít, tudom, hogy igazságtalan és gonosz... Hogyan bocsássak meg? De ha megértem, akkor nem kell mit megbocsátanom, hisz értem, mit miért, max. a hibát "bocsátom meg", ha volt olyan.

A bocsánatkérést sem értem. Hogy bánja a dolgot, ennek kifejezését igen, de... Ha én elkövetek valamit valaki ellen, nem kérem a bocsánatát, ez kicsit nekem olyan, mintha arra kérnék valakit, hogy szeressen. Ez nem így működik. Megtörténik vagy sem.


Ha igazán rosszat tesz valaki, akkor elítélem és kizárom az életemből. S megpróbálom nem gyűlölni, hiszen rossz, ha negatív érzelmeket pazarolok rá. Sajna ez sem így működik, ez esetenként nagyon nehéz, egyszer igen sok évbe telt, míg semminek tudtam tekinteni az adott embert.

2016. márc. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A megbocsájtás nem egyenlő a szőnyeg alá söpréssel. Hanem, hogy elfogadod, hogy a másik ember hibázott, és túllépsz rajta. És igenis, jobb lesz neked is utána, mert lesz egy dolog, amin már nem kell törnöd az agyad, nem fog energiát felemészteni, felszabadultabb leszel. DE: Csak annak érdemes megbocsájtani, aki ezt kéri, ha beismeri hogy vétkezett ellenünk/hibázott valamiben. Legalábbis súlyosabb ügyekben mindenképp.
2016. márc. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Aki nem bocsájt, saját magának árt.

Erős ember nem tart haragot.

2016. márc. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*bocsát
2016. márc. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyetértek a #3 válaszolóval. Én is meg tudom érteni a hibákat, mit miért tett valaki. De attól még nem tudok megbocsátani, és szerintem nem is kell.
2016. márc. 15. 22:34
 8/8 anonim ***** válasza:

A saját magadért.

Nekem nem megy komoly dolgokban, elég nagy törést szokott okozni, viszont nem gyűlölködöm, csak leszarom a továbbiakban az illetőt. Ignorálom minden létező módon és élem tovább az életem, de nélküle. Eddig bevált. :)

2016. márc. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!