Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg fogyatékos vagyok?

Tényleg fogyatékos vagyok?

Figyelt kérdés

A szüleim mindenért azzal cseszegetnek, hogy azt mondják rám, szellemi fogyatékos vagyok. Pl. múltkor jöttek hozzánk rokonok, én meg akkor ébredtem fel, mikor jöttek és elmentem mosakodni, aztán visszajöttem a szobámba és filmet néztem és mikor lementem, mert éhes voltam, gondoltam, akkor köszönök legalább nekik, de addigra elmentek. És ezért is elkezdtek velem ordibálni, hogy ez mekkora szégyen már, hogy nem találkoztam velük és most el fogják terjeszteni a családban, hogy van egy fogyatékos gyerekük meg mikor visszajöttem a szobámba, hallottam, hogy anyám mondja, hogy mostmár tényleg valami nagy baj van velem.

Meg nagyon nagyon nagyon nincs semmi önbizalmam és idegen emberekkel nem tudok beszélni, főleg nem telefonon. És pár hete vettek egy új sim kártyát a telefonomhoz és mondták, hogy hivjam fel az ügyfélszolgálatot, hogy aktiválják és ott ültek mellettem és úgy kellett felhivnom. És mikor bele kellett szólnom a telefonba, elvékonyodott a hangom és halk lettem, mert tényleg nagyon nem merek idegenekkel beszélni..Erre nővérem, aki szintén ott ült, elkezdte utánozni a hangom, hogy hogy beszélek meg röhögtek rajtam, én meg ettől méginkább zavarba jöttem és össze-vissza hebegtem a telefonba és mikor végre sikerült lerendeznem és leraktuk a telefont, elkezdtek ezért is velem ordibálni, hogy biztos az a nő is ott röhög most magába rajtam, hogy milyen idióta vagyok...

Már én is kezdem elhinni, hogy fogyatékos vagyok és rettegek ettől.

Van a közelünkben egy ilyen diliház szerűség, ahol egy csomó ilyen fogyatékos ember lakik és szoktam látni, mikor viszik őket ide-oda...És én nem akarok azok közé kerülni. Anyám mégis mindig azzal fenyeget, hogy el fog vinni egy pszichiáterhez és oda fogok kerülni.

Nagyon félek, hogy tényleg nem vagyok normális. Szerintetek is fogyatékos lehetek? És ha mondjuk nem vagyok az, attól még bezárhatnak egy olyan helyre? Mit csináljak?


2016. márc. 20. 14:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagy fogyatékos. Anyádék pedig idióta barmok, sajnálom, hogy ilyen családban kell felnőnöd.
2016. márc. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Hány éves vagy? Ahogy lehetőséged adódik, hagyd ott őket és vissza se nézz.
2016. márc. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagy fogyatékos, de a szüleid nem százasok, az tuti.....
2016. márc. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Sajnálom h oda szulettel!!
2016. márc. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Blade Bone ***** válasza:
66%
Ezekkel a szúrkálódásokkal leginkább csak azt szeretnék elérni, hogy tököt növessz végre! Engedd ki aminek ki kell jönnie, sokkal jobb érzés ha tudod mire vagy képes, mint csak folyton engedni másoknak.. Így ha elköltözöl, akkor sem lesz jobb az életed, talán csak kicsivel, de ez nem rajtad fog múlni, hanem a környezeteden.
2016. márc. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Furcsa vagy, az biztos. Miért nem vonszoltad le a fenekedet mosakodás es filmnézés között, hogy beköszönj? Boldogan filmezgetsz, a vendégek közben elmennek, és valóban ilyenkor azt a hatást kelted, hogy annyira lekakálod őket, hogy még köszönni sem vagy hajlandó... ilyet az ellenségeivel csinál az ember, nem a rokonaival, akikkel semmi baja nincs. Ha ezt sem magadtól nem érzed, sem a szüleid nem tudták megértetni veled... akkor igen, valami nem működik a fejedben jól.
2016. márc. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk filmnézés előtt egy köszönés belefért volna...
2016. márc. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Fogyatékos nem vagy, de egy pszichológus tényleg nem ártana neked. Szociális értelemben iszonyatosan nyomott vagy. Vannak dolgok amik maguktól értetődőek, mondjuk, hogy köszönj. Vagy egy életrevaló felnőttnek igenis kell majd telefonálnia. Ügyetintézni, orvoshoz időpontot kérni, vagy csak szimplán kaját rendelni és stb.
2016. márc. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagy fogyatékos, csak gátlásos, ami kamaszoknál (bár nem írtad a korodat, csak gyanítom) elég gyakori. A családod pedig még rá is dob néhány lapáttal erre. Azt tényleg megtehetted volna, hogy lemész előbb köszönni, de ez még igen távol áll a fogyatékosságtól (mellesleg ha annyira hiányoztál volna, valaki csak felszaladt volna érted, az is előfordulhat, hogy nem is hallod a rokonok érkezését.)

Az önbizalmat ilyen családi légkörben elég nehéz segítség nélkül fejleszteni. Esetleg próbálj meg valamelyik szülőddel (akivel jobb a kapcsolatod) beszélni, mondd el, hogy lámpalázad van, ha idegenekkel kell beszélned, nehéz ezen úrrá lenned, rettegsz attól a bizonyos intézménytől, kéred, hogy ne cseszegessenek, ijesztgessenek ezzel. Ha tényleg úgy gondolják, hogy baj van, vigyenek el pszichológushoz, te is szeretnéd tudni, mi a helyzet, és ha lehet, javulni. Lehet, hogy számodra még ez lenne a legjobb megoldás, a szellemi képességeiddel nincs gond, a szakember viszont beszélhetne a szüleiddel, hogy miért baj az, amit csinálnak veled.

2016. márc. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy fogyatékos!!

A szüleid viszont szörnyen rosszul nevelnek!

A gyereknek ha folyton azt mondják hogy buta, akkor oda lesz az önbizalma, nem fog tanulni, elhiszi hogy buta és tényleg rossz jegyei lesznek. Szóval negatív dolgot nem mondunk emberre.


Az meg hogy ügyetlen vagy az élet nagy dolgaiban (én is ilyen vagyok), gondolom nálad is az az ok, hogy a szüleid mindent eléd tettek, mindent megcsináltak helyetted, majd egyik napról a másikra elvárnák, hogy felnőttként viselkedj, mikor ilyen nincs. Ez nem így működik.


Úgyhogy anyusra ráférne hogy helyrerakd, hogy nem kiröhögni kéne a gyerekét, hanem normálisan kellett volna felnevelni.


Ha már itt tartunk, ez sem nevelés, hogy kiröhögjük, kicsúfoljuk a gyereket.


Az addig rendeben van, hogy neked kellett felhívnod, mert nked is meg kell tanulnod, de ennek kb így kellett volna kinéznie:

hogy megmondja hogy hogy mutatkozz bea telefonvan stb, majd magadrahagy, hogy elintézd a hívást.


Egyébként mindenkit zavar, ha telefonáls közben pl megy a tv, zsinat van, cukkolják az embert, pofán röhögik stb.

Szóval nem vagy fogyatékos.

2016. márc. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!