Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg fogyatékos vagyok?

Tényleg fogyatékos vagyok?

Figyelt kérdés

A szüleim mindenért azzal cseszegetnek, hogy azt mondják rám, szellemi fogyatékos vagyok. Pl. múltkor jöttek hozzánk rokonok, én meg akkor ébredtem fel, mikor jöttek és elmentem mosakodni, aztán visszajöttem a szobámba és filmet néztem és mikor lementem, mert éhes voltam, gondoltam, akkor köszönök legalább nekik, de addigra elmentek. És ezért is elkezdtek velem ordibálni, hogy ez mekkora szégyen már, hogy nem találkoztam velük és most el fogják terjeszteni a családban, hogy van egy fogyatékos gyerekük meg mikor visszajöttem a szobámba, hallottam, hogy anyám mondja, hogy mostmár tényleg valami nagy baj van velem.

Meg nagyon nagyon nagyon nincs semmi önbizalmam és idegen emberekkel nem tudok beszélni, főleg nem telefonon. És pár hete vettek egy új sim kártyát a telefonomhoz és mondták, hogy hivjam fel az ügyfélszolgálatot, hogy aktiválják és ott ültek mellettem és úgy kellett felhivnom. És mikor bele kellett szólnom a telefonba, elvékonyodott a hangom és halk lettem, mert tényleg nagyon nem merek idegenekkel beszélni..Erre nővérem, aki szintén ott ült, elkezdte utánozni a hangom, hogy hogy beszélek meg röhögtek rajtam, én meg ettől méginkább zavarba jöttem és össze-vissza hebegtem a telefonba és mikor végre sikerült lerendeznem és leraktuk a telefont, elkezdtek ezért is velem ordibálni, hogy biztos az a nő is ott röhög most magába rajtam, hogy milyen idióta vagyok...

Már én is kezdem elhinni, hogy fogyatékos vagyok és rettegek ettől.

Van a közelünkben egy ilyen diliház szerűség, ahol egy csomó ilyen fogyatékos ember lakik és szoktam látni, mikor viszik őket ide-oda...És én nem akarok azok közé kerülni. Anyám mégis mindig azzal fenyeget, hogy el fog vinni egy pszichiáterhez és oda fogok kerülni.

Nagyon félek, hogy tényleg nem vagyok normális. Szerintetek is fogyatékos lehetek? És ha mondjuk nem vagyok az, attól még bezárhatnak egy olyan helyre? Mit csináljak?


2016. márc. 20. 14:34
1 2
 11/12 elwera ***** válasza:
87%

Elsősorban a családod fogyatékos és azok miatt lettél szociális fóbiás, de annak a kezelése nem úgy működik, hogy bezárnak, hanem saját magadtól kell akarni, hogy bátrabb legyél, és megpróbálj szembenézni különböző helyzetekkel. Egy pszihológus segíthet ebben, meghallgathat és bátoríthat, mert az a fő problémád hogy nincs önbizalmad.


A családodat meg szard le, nem normálisak, miattuk lettél ilyen, megköszönheted nekik, úgyhogy ők aztán kussoljanak, miattuk járhatsz majd pszihológushoz.


Azt is meg kell értened viszont, hogy a szülők jó példát akarnak mutatni a rokonok előtt. Persze a rokonokat valójában nem érdekli hogy te milyen vagy. De ha te azt szeretnéd, hogy elfogadjanak a szüleid, akkor próbálj meg az irányba fejlődni, hogy a rokonoknak köszönsz és jópofát, a szüleid örüljenek és dicsekedhessenek vele, hogy milyen kedves kis gyerekük van.


Vagy hogyha ellenkezni akarsz a szüleiddel, nem akarsz köszönni, stb. azt is lehet, de akkor azt csináld büszkén. Legjobb hogyha logikus érvekkel támasztod alá a saját álláspontodat, aztán amikor vitáznak, akkor kussolj, vagy csak szép halkan folytasd a mondandódat. Az a lényeg, hogy ne menj bele olyan vitatkozásba, ahol mindenki ordít, és mindenki csak a magáét mondja, mert annak semmi értelme.


De azért gondold végig, hogy néha igazuk is lehet, és ha meg akarsz felelni nekik, ha kevesebb konfliktust akarsz, az sajnos önfeláldozással jár, ami lehet sok esetben nehéz.


Csinálhattad volna a telefonos helyzetben azt, hogy felhívod úgy, hogy elmész a szobádba. Ha meg jönnek utánad, akkor megmondod nekik, hogy azért mész a szobádba, mert zavarnak. Amíg itt állnak melletted, addig nem fogsz felhívni senkit. De ha engedik, hogy bemenj a szobádba, akkor felhívod az ügyfélszolgálatot és elintézed amit kell.

2016. márc. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

én egyébként még most is úgy telefonálok, hogy leírom, mit szeretnék mondani, akkor tuti nem felejtem el zavaromban.

lehet csak gondolatjelekkel, hogy milyen témákat kell érintened. Amennyiben nagyon rosszul megy, akkor az egész bekezdő monológododat le lehet írni, hogy milyen ügyben telefonálsz.

2016. márc. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!