Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a mostani...

Miért van az, hogy a mostani tinik többsége mindent megkap a szüleitől?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy a mostani tinik és sulis társaim szinte bármit megkapnak a szüleiktől, hiperszuper okostelefonokkal lófrálnak meg rengeteg nagyon drága cuccal, míg én szinte semmit sem kapok meg a szüleimtől, mert egyszerüen nem tehetik meg, hogy megvegyék nekem, évente kapok egy pár cipőt meg valami ruhát és ennyi, telefonom is egy "buta" nyomógombos telefon. És az a gondom, hogy ezek a gyerekek nagyon gyengén teljesítenek a suliban, szóval megse érdemlik az ilyesmit, míg én, aki nagyon jó tanuló vagyok és tényleg szükségem lenne jelenpillanatban egy tabletre a tanuláshoz, nem kapom meg. Sokszor néha még kellemetlenül is esik, amikor látom, hogy mindenki nyomogassa az okostelefonját szünetekben, én meg mindenről le vagyok maradva. Elegem van, hogy a sok elkényesztett mindent megkap és még csak a kisujját sem kell megmozdítania, amíg én amellett, hogy sokat tanulok, itthon is rengeteget kell segítenem. Kikapcsolódási lehetőségem sincs semmi, mert sehová nem tudunk elmenni..

2016. márc. 25. 17:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%

Sajnos ez így van általában :/ Ez ellen te semmit nem tehetsz.

Nyáron menj diákmunkára,akkor tudsz pénzt keresni és vehetsz tabletet vagy új telefont.


Én is és húgom is mindig gyűjtögettünk pl telóra vagy jobb ruhára. Mi ünnepekkor mindig kaptunk pénzt a nagyszüleinktől akkor vhogy mindenki jobban állt és nem voltak ilyen drágák a telefonok,persze nem is voltak okos telefonok. De akkor is elég sok idő volt mire össze gyűjtöttünk egy telóra. Sajnos akik nem állnak olyan jól nem tehetik meg,hogy a gyereknek 50-100-200 ezres telefont vásároljanak.

2016. márc. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 fersk ***** válasza:
80%
Ne irigykedj, jó tanuló vagy, remélem jó állásod lesz és így a te gyereke(i)dnek már te is megadsz mindent. Vagy nem? Inkább nélkülözzék azt, amit egyébként adhatnál? :)
2016. márc. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
Hát... legalább őszinte vagy. Utálom, mikor valaki másokon acsarkodik, aztán álszentül hozzáteszi, hogy persze őt mindez akkor is zavarná, ha neki is meglenne mindene. Te beismered, hogy irigy vagy, az már jó kezdet a javulás felé. Viszont az, hogy neked nincs semmid, nem mások hibája, hanem a te szüleidé. Hát csak nem várható az osztálytársaid szüleitől, hogy ne csak saját gyereküknek, hanem neked is vegyenek dolgokat, ugye? Az a te szüleid döntése volt, hogy a szegénységbe gyereket vállalnak, tudva azt, hogy ilyen élete lesz, hogy csak nézheti, amint mások mindent megkapnak. Ne idegenekre haragudj, ők csak élik az életüket - ahogyan te is tennéd, ha tehetnéd.
2016. márc. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Szüleim a világ legjobb szülei, csak sajnos apám pár éve balesetet szenvedett a munkahelyén és azóta nem képes dolgozni, ágyhoz kötött, anyám meg napi 12 órát dolgozik, ő mindent megtesz. Én főként mások szerencséjére vagyok irigy, hogy nekik minden összejön az életben, az én családomnak meg megélthetés terén semmi.
2016. márc. 25. 17:42
 5/15 A kérdező kommentje:
Diákmunkát meg vállalnék szivesen, csak az a helyzet, hogy a környéken nincs szinte semmilyen, csak olyan, ahol napi 8 órát kell gürizni nehéz fizikai munkát és a fizetséged 2500 FT/nap.
2016. márc. 25. 17:47
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

Az osztálytársaidnak nagyobb szerencséjük van, mint neked. A te szüleid szegényebbek, erről nem tehetsz, de a többiek sem.

Biztosan nagyon rossz, hogy neked nincs meg mindaz, mint a többieknek, de ne gondold, hogy ők boldogabbak.

Amúgy nagyon sok hozzád hasonló van, sőt még rosszabb helyzetben lévők is, csak keveset látsz belőlük. Nem minden szülő gazdag, csak ha több ilyet látsz, akkor az a benyomás, hogy ez általános.

2016. márc. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%
Használtat se tudnak neked venni?
2016. márc. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
29%
Hidd el, hogy meg fogják szívni. Sajnos és is így nevelkedtem, bár nem vagyok tini, és most hogy dolgozni kellene, kurv.ára nem akarok, mert hozzászoktam a lustasághoz. Tulajdonképpen is is jól megszívtam.
2016. márc. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%
Arrol nem masok tehetnek, hogy nektek nem telik ra. Ha tenyleg ennyire zavar, irattasd at magad valami szegregalt iskolaba, ahol te lehetsz a Jani, ez ingyen van. Ott viszont hiaba leszel majd ugyanolyan szorgalmas, mint a mostani iskoladban, kevesebbre jutsz vele. Az, hogy valamennyire rendes oktatast kapsz, azert van, mert az osztalytarsaid jobbmodu csaladokbol szarmaznak, es nem a megelhetesi bunozes vezeti a nevelesi problemakat, hanem az orai telefonhasznalat.
2016. márc. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagy egyedül. Az én apumnak bár sok pénze van, nem vesz meg mindent. Pedig kitűnő tanuló vagyok egy nehéz suliban. Nincs modern telóm, laptopom, tv-m. Aput nem érdekli, hogy más gyerek mit kap. Én inkább olvassak, tanuljak, kiránduljak. Ne legyek buta és elkényeztetett. Ne a tv, teló előtt ülljek egész nap. Ahogy elnézem sok osztálytársam, apunak igaza van. Szerintem amit a szüleid adnak neked, azt semennyi pénzért nem lehet megvenni. Ti csak anyagilag vagytok szegények.
2016. márc. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!