Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gonosz az emberiség?

Miért gonosz az emberiség?

Figyelt kérdés
Nem hiszem hogy ide bármit is le kéne írni hogy miért gondolom ezt. Csak azt akarom tudni, hogy miért gonosz az emberiség?

2016. ápr. 2. 12:47
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
És most te attól jó ember vagy, hogy megmentesz pár bogarat? xD Persze, szép gesztus, meg minden, valahol el kell kezdeni, de ez kevés ahhoz, hogy lehordd itt az egész emberiséget, hogy mindenki gonosz, csak te vagy jó. xD Ne haragudj, de tényleg elkapott most ezen a röhögés. xD
2016. ápr. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

#11 te vagy a bizonyíték hogy milyen gonosz az emberiség. Ha látnál egy kutyát és egy embert fuldokolni például egy tóban melyiket mentenéd meg ha csak az egyiket lehet?



Gondolom az embert...

2016. ápr. 2. 13:52
 13/27 anonim ***** válasza:
Mivel a kutyák általában ösztönösen tudnak úszni, az emberek meg "kinövik" ezt a képességet, így valószínű, hogy inkább őt, ja. Meg amúgy is a törvény bünteti, ha módodban áll segítséget nyújtani embertársadnak életveszélyes helyzetben, de nem teszed. De mivel nem tudok úszni, így valószínűleg megfulladna mind a kettő. :/ De most szerinted komolyan ez a legnagyobb baj a világgal? Én is nagyon szeretem az állatokat, tartunk is itthon jópár félét, de őszintén szólva jelenleg jobban aggaszt egy összetaposott pucércsigánál például, hogy mi lesz velem, meg a hasonló korúakkal mondjuk 5-10 év múlva, mert a mai fiatalságnak rettenetesen kilátástalan a jövője, csak sokan nem veszik észre. Vagy, hogy a kib*szott migránsok, vagy már tulajdonképpen bármelyik ország mikor repítik a levegőbe a p*icsám alól a házat, mert eléggé pattanásig van feszülve a helyzet világszinten is. Szóval ne haragudj tényleg, de ha ettől én gonosz embernek számítok, akkor legyen.
2016. ápr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Kérdező, már ne is haragudj de egy óvodás szintjén állsz. A mesékben van csak gonosz.


Csak a túlélésről van szó és semmi másról.


Terrorista: a vélt ellenfeleit akarja elpusztítani, ez túlélésre való törekvés.


Állatkínzó: ez egy kicsivel bonyolultabb, de a saját sérelmeit vezeti le az állaton, ezzel "enyhítve" a lelki sebein, ezzel a saját lelki világán javít, növeli a saját túlélési esélyeit.

2016. ápr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Nekem is rengeteg bajom van de nem az ártatlan,védtelen állaton vezetem le. És nem megyek az utcára lövöldözni se.
2016. ápr. 2. 14:50
 16/27 anonim ***** válasza:
És ez most hol is bizonyítja hogy nincs igazam?
2016. ápr. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Az ember is állat, és állatszerűen cselekszik, nem gondolja végig a dolgokat (általában).


Ez nem azért van mert GONOSZ, hanem azért van mert ilyenné vált az evolúció során.


A megoldás pedig ennek tudatában nem ott van hogy "ki kell irtani belőle a GONOSZT", hanem ott hogy figyelembe vesszük hogy így működik az ember és úgy rendezzük be a társadalmi rendszert hogy ez ne okozzon/okozhasson problémát.

2016. ápr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Aki az állatokat bántja az élvezettel teszi. Szereti látni hogy a másik szenved. Azaz gonosz. Kész.
2016. ápr. 2. 14:57
 19/27 eznemlényeges ***** válasza:
És ha valaki gonosz azzal mi a baj?
2016. ápr. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Én nagy állatbarát vagyok.


"Ha látnál egy kutyát és egy embert fuldokolni például egy tóban melyiket mentenéd meg ha csak az egyiket lehet?


Gondolom az embert..."


Viszont az látszik ebből a kommentedből Kérdező,nincs minden rendben nálad nyak fölött.

2016. ápr. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!