Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ülnek be a huszonévesek...

Miért ülnek be a huszonévesek a játszótéren a hintába?

Figyelt kérdés
Egyik nap egy kinézetre igazi ms pi meg a cicanacis pasija fagyival a kezében bejött a játszótérre -ami amúgy tele volt gyerekekkel- és odaültek az egyetlen hintára. A játszótéren kívűli park tele van amúgy padokkal,az miért nem jó? Sok ilyet láttam már. Csak engem zavar?

2016. ápr. 3. 18:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Felénk is a kamaszoknak ez rendszeres program. A játszótéren rajolnak. Ami zavar, mikor a cigicsikkeket és a szotyit szétdobálják, meg az üdítős dobozt, holott a szemetes 2 méterre van. Ha nem rongálnak, akkor engem egyáltalán nem zavar, hogy oda járnak.
2016. ápr. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Felnőttként is ültem már be hintába.:-) Ha egy gyerek szeretne hintázni, lehet szólni nekik (normális hangnemben), ha maguktól nem adnák át, mert nem veszik észre.
2016. ápr. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Mi az az "ms pi", és milyen egy "cocanacis pasi"?


Nosztalgiából ülnek be, vagy mert poénnak tartják. Azért egy hintának más hangulata van mint egy padnak.

Nincs vele semmi gond addig, amíg nem rongálnak, nem szemetelnek.

Én is sokszor látom, de inkább késő délután, kora este, amikor kisgyerek már nincs ott.

Nem hiszem, hogy ha normális hangnemben szólnál nekik, ne adnák át egy kisgyereknek.

2016. ápr. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is sokszor látok 13-15 éves kamaszokat a játszón bandázni. Szerintem az a baj, hogy nekik nincs tér, ahol leköthetnék magukat. Legalábbis nálunk. Pad alig van, azokon meg az idősek szoktak helyet foglalni. Így kénytelenek bemenni. Bár szerencsére, ha sok kicsi van, akkor nem mennek be, inkább este felé jellemző. Viszont a kukát nem ismerik, szét dobálnak mindent jellemzően. Na az nagyon zavar.
2016. ápr. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
mindenkiben lakik egy kisgyerek aki védelemre és néha játékra is szorul, a felnőttekben is.
2016. ápr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert hintázni a nagyok is szeretnek. Én mondjuk jobban szerettem azokat a régi hintákat, amik az én gyerekkoromban voltak, jó kis fém láncos fa üléses, erősek voltak, a felnőtteket is simán elbírták. Az újakba már nem ülnék bele, pedig még most 30asan is jólesne párat lendülni.

A szüleim lakótelepén felújították a régi játszóteret, nem nagyon örültünk neki mi nagyobbak, mert csak kicsiknek való játékokat építettek be, és a nagyobbaknak meg a felnőtteknek maradt a focipálya. A régi játszótéren pedig volt ping-pong asztal is, amit beszüntettek, pedig sokan jártak le oda ütögetni, vagy csak kiülni, és ott nem zavarta senki a kicsiket, mert a kicsikkel nem arra a részre mentek a szülők. Jó lett volna, ha hagynak nagyobbaknak meg felnőtteknek is pár játékot, mert így azok, akiknek megszűnt a lehetőség a játszótéren, eltűntek a térről egyáltalán, sokan a lakásba, plázákba, ami nem túl jó váltás.

2016. ápr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 MZ.per.X ***** válasza:
100%
Szerintem az a baj, hogy nem csinálnak felnőtt hintákat, tök poén lenne, vagy hintaágyakat.
2016. ápr. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 ~OnLány~ ***** válasza:
100%

20 éves létemre még mindig imádok hintázni,nem érdekel ha ez gáz. :)

Néha jó érzés,de így itthon.


Ilyenért nem mennék le a játszótérre,maximum mikor senki nincs ott és a barátnőmmel le megyek.

De ha egy csapat kisgyerek jástzik/játszana,akkor nem venném el tőlük.

Amúgy ez nálunk is divat/divat volt,de néha zavaró úgy látni őket ott,hogy szotyiznak éppen,vagy cigarettáznak,ahol kicsik szoktak játszani.

2016. ápr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%

Nem csak a gyerekek szerethetnek hintázni. Én is beleülök valahányszor tehetem, pedig 25 éves vagyok. Gyerekkoromban nem volt hintám és a faluban sem volt játszótér, így gondolom az akkori elmaradt vágyaimat elégítem ki.

Ha gyerekek vannak ott, akkor értelemszerűen nem ülök bele, sőt, a játszótérre magára sem megyek be, mert irritál a gyerekek üvöltése meg az, ha odajön valamelyik és bámul. De ha üres, akkor miért ne?

A szemételdobáláshoz nem tudok hozzászólni, nem szokásom. Egyébként nem biztos, hogy a hintázó tinik dobálják el a szemetet meg a szotyit, ugyanúgy megteheti néhány kevésbé igényes anyuka is (vagy gyerek).

Amúgy meg ha zavar, oda lehet menni és a természet adta kicsi szánkkal lehet szólni, hogy srácok, a Sanyika szeretne hintázni, megtennétek, hogy átadjátok? - szerintem senki nem ugrana a torkuknak.

2016. ápr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért mert a hinta mókás dolog, amit bármilyen korban lehet élvezni egy kicsit néha. Közterületen van, az használja aki akarja, nincs ráírva, hogy csak gyerekeknek szabad. Gondolom üres volt ha ráültek, akkor meg nem vették el senkitől sem.
2016. ápr. 4. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!