Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Intelligens lennék?

Intelligens lennék?

Figyelt kérdés
Az átlagnál nagyobb intelligenciám lenne? Nem egoizmus,de sok olyan tulajdonságom van,ami az intelligens emberekre jellemző:éjszaka nehezen alszok el,az agyam folyamatosan pörög,könnyen elunom magam,gyerekkoromban inkább az idősek társaságát kerestem(50 évesekét)mint a korombeliekét. Visszahúzódóbb voltam,kissé furcsa. A matek mindig is nagyon nehezen ment(egy iq teszten szerintem simán elbuknék),amit más megtanult 10 perc alatt,azt én fél óra alatt. De irodalmi téren elég jó voltam,idegen nyelvből(Romániában élek)egy versszakos verset perc alatt tanultam meg jelesre. Már 8 évesen történeket irkáltam,meséket regényeket,nem mondom hogy profi volta,de eléggé ment,valamint folyton tanulmányoztam a csillagászatot,egy könyvemben mindent leírtam róluk,és MINDEN érdekelt a csillagászattal,történelemmel kapcsolatban. Folyamatosan az ilyen könyveket bújtam és rengeteget tudtam róluk beszélni,nagyon kíváncsi természetem volt,ami érdekelt azt én teljes mértékben áttanulmányoztam. Sosem éreztem magam otthon a korombeliek között(ma már ez változott)gyerekoromban,csak néhány barátom volt.

2016. ápr. 4. 13:48
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
65%

"ez csak 125-ig van kalibrálva..."


Elég lesz az.

2016. ápr. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
86%
"az IQ az, amit az IQ-teszt mér" = nem szükségszerűen azonos az intelligenciával
2016. ápr. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
32%
Valóban, de jó irányadó, nyilván van érzelmi intellignecia stb stb, de akinek magas az IQ az sokkal nagyobb valószínűséggel intelligens, mint akinek alacsony, ezért kezdetnek elég egy IQ teszt, aztán ha valaki "elbukik rajta" de mégis van, de mégis van már 5 szabadlmazás a nevén és zseniként kezeli a környezete, akkor találtunk egy kivétlet, ettől még nem kell leírni az IQ tesztet, mert az átlagemberre nagyon is jól működik.
2016. ápr. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
76%
Kétségtelen, nem is szóltam le. Csak nem árt tudatában lenni ennek a különbségnek. :)
2016. ápr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
73%

Ez olyan, mint mondjuk ha valaki gyerekkorában szeretett farigcsálni, folyton ezzel foglalkozott, és felnőtt korára híres asztalos vagy fafaragó lett. Vagy mondjuk gyerekként valaki folyton történeteket talált ki, felépített egy egész világot a fejében, és felnőttként világhírű író lett.


Ezek az emberek nem szuper intelligensek, hanem egy területen kiemelkedőek. Az író például nem intelligensebb, mint az asztalos, és egyikük sem intelligensebb egy átlagembernél, aki napi 8 órát dolgozik egy irodában.

2016. ápr. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
56%
Éjszakára azért le szoktad venni a fejedről az abroncsot?
2016. ápr. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

# 12 Az IQ-tesztek is különböző, véletlenszerű problémákat vetnek fel, amit meglehet oldani, vagy nem, épp úgy, mint az "életben":D

Simán előfordulhat, hogy valaki egy adott tesztet sikeresen oldott meg, attól még nem fog "minden problémát" megoldani maga körül.


De a teszt is csak olyan feladatokat vet fel, amiben nem merül fel a szakmára specializálódott háttértudás igénye, csak a logikát teszi próbára.

2016. ápr. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
70%
Egyetértek az előttem szólókkal, bár nem értem az iskolai matematika eredményt miért kell az intelligenciához kötni. Sosem voltam egy nagy matekos, bár biztos az is közrejátszott hogy nem érdekelt és nem is foglalkoztam vele a szükséges minimumnál többet. Ettől még nem jelentettek problémát az IQ teszt feladatai, és jobban teljesítettem mint azok akikkel a matek eredményeket összevetve jobb lett volna várható.
2016. ápr. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
53%

Lehet matekos részképességzavara annak aki amúgy meg kiemelkedően okos. Meg eleve mit ért alapból matematika alatt, millió féle területe van.


Másik meg, a jó helyesírás nem jele a magas intelligenciának, tapasztalataim alapján, inkább az átlagos IQ-jú emberek szoktak pörögni rajta, nem az okos emberek.

2016. ápr. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 gyurgyo95 válasza:
85%

Az lenne a kérdésem, hogy hány éves vagy? így elég nehéz megmondani rólad hogy mennyire vagy intelligens ha még ennyit sem tudunk rólad.

Azok a tulajdonságok amiket írtál egyáltalán nem jellemzik az intelligens embert. miből gondolod, hogy aki nehezen alszik el, az intelligens? honnan vetted, hogy van a kettő között összefüggés? Az pedig hogy az agyad folyamatosan "pörög" az értelmezés kérdése, min pörög annyit az agyad? a között hogy elunod magad, és hogy intelligens lennél szintén nincs összefüggés. Azt pedig hogy az idősek társaságát kerested gyerekként szintén nem tudom hova tenni. Ez tesz valakit intelligenssé? hát nem hiszem. Hogy "visszahúzódóbb vagy, kicsit furcsa" ez sem olyan különös dolog, sokan vannak akik visszahúzódóak, és az hogy furcsának találod magad az is relatív.

"A matek mindig is nagyon nehezen ment(egy iq teszten szerintem simán elbuknék)" az hogy nehezen ment a matek nem jelenti azt hogy elbuknál egy IQ teszten. igazából szerintem nem lehet elbukni egy iq teszten, legfeljebb egy alacsony eredmény jön ki.

És itt szeretnék egy közhelyszerű félreértést eloszlatni. Az hogy valakinek magas az IQ-ja nem jelenti azt hogy zseni, vagy hogy okos. Sőt az iq egyáltalán nem méri az intelligencia egészét, az csak a logikai matematikai problémamegoldó képességet méri, az intelligenciának csak egy részét. IQ nem egyenlő az intelligenciával!!! számos része van az intelligenciának, köztük verbális, zenei stb. intelligencia, újabban az intelligenciának 7-8 fajtáját különítik el. ebből csak 1 az IQ. Valamilyen szinten egyébként mindenki intelligens szerintem,de az hogy vki intelligens nem jelenti azt hogy okos is. a kettő között annyi az összefüggés, mint a magasság és a kosárlabdázás között. a magas ember jobb esélyekkel indul a kosarazásban, de egy alacsony ember is lehet jó játékos, és egy magas egyén is lehet béna.

az hogy 30 perc alatt tanulsz meg vmit amit mások tíz perc alatt nem nagy cucc. te ilyen vagy mások meg amolyanok, és olyan nagy különbség 10 perc és fél óra alatt nincsen. ez is egy ful átlagos jelenség. az hogy könnyen tanulsz meg verseket, meg jól beszélsz idegen nyelvet, abból következik szerintem hogy kicsi korod óta mindkét nyelvet használod, perfektül beszéled mindkettőt, mert megtanultad, abban a közegben szocializálódtál, ahol mindkét nyelvet használják.

történetírás regény írás: élénk volt a fantáziád, mint minden más 8 évesnek pont.

csillagászat, töri: egyszerűen ez érdekelt.

összességében ezek a jelenségek, amelyeket produkálsz ful átlagos dolgok, ezektől nem leszel intelligens. Bár nem állítom, hogy nem vagy az, de ezekből nem lehet megállapítani.

Az én véleményem is az, amit már egy fentebbi válaszoló említett: valószínűleg figyelemre vágysz, ezt onnan gondolom hogy gyerekkorodban a felnőttek társaságát kerested, másrészt azt gondolom hogy ezt a kérdést azért tetted ki, mert pozitív megerősítésre vágytál az intelligensségeddel kapcsolatban.

Ha esetleg néha flegmának tűntem a kérdéseimmel/mondataimmal akkor bocsi, nem sértésnek szántam, de bizonyos dolgokat meg kellett kérdeznem, ill. meg kellett említenem hogy tiszta legyen a kép, igyekeztem minél segítőkészebb lenni :)

2016. ápr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!