Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem nevetséges amit az emberek...

Nem nevetséges amit az emberek csinálnak?

Figyelt kérdés

Az élet véges. Miért nem lehet mindent egyszerűen megoldani? Miért nem lehet élvezni? Miért kell haragudni a másik emberre? Miért kell aggódni minden apróság miatt, mikor holnap már úgyse lesz fontos?


Miért bonyolítják az emberek feleslegesen az életüket?


Miért hiszik sokan többnek magukat másoknál? Ugyanolyan emberek ők is. Attól mert mondjuk vezető pozícióban van vagy ünnepelt színész, ő többnek számít? Tisztelnem kellene mondjuk egy gyárigazgatót, mert odáig jutott? Nagyon nagy eredmény tényleg. Azon kívül, hogy jól fizet van valami más haszna is? Ő jobb lett ezáltal?


És az a sok kamu munka ami manapság megjelent? Az egyszerű munkák pedig nem érdekelnek senkit, vagy csak nem tisztelik őket.


Mostanában elég furán érzem magam. Ilyen gondolatok járnak a fejemben. Az egész életet mesterkéltnek érzem. Fejlődünk-fejlődünk, közben meg elveszik a lényeg.


Félreértés ne essék van szakmám, emellett a második diplomámat csinálom + diákmunkázok már ezer éve...nem irigységből (vagy ki tudja még mit vághatnak a fejemhez) írom ezt....inkább kiábrándultság van a háttérben.


Tudom összevisszaság amit írtam, de talán érthető belőle valami...


2016. ápr. 5. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:

pontosan ilyen/hasonló gondolatok kavarognak az én fejemben is...

annyira felszínes és felesleges sokminden ezen a világon.

a végén úgyis mindenki meghal. és egymást kényszerítik arra, hogyan NE élvezzék ezt a kevés időt?... tényleg felfoghatatlan.

2016. ápr. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 eznemlényeges ***** válasza:
Hát, az a baj hogy sok emeber, köztük én sem érzem jól magam. Rengeteget kell tanulnom, aminek a 90%-a fölösleges, mellesleg unalmas, felnőtt korban is dolgoznia kell az embernek, az se lehet egy leányálom
2016. ápr. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az élet nem habostorta, Pelikán elvtárs.
2016. ápr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem csak azért nem kell tisztelned senkit mert olyan pozícióba van amilyenben, főleg hogyha emberileg is teljesen alkalmatlan vezetőnek. Nagyon sok ilyen van.

Viszont nekem volt szerencsém olyan vezetőkkel is dolgozni akik nem csupán azért voltak a pozícióban mert jókor voltak jó helyen, hanem mert vezetők voltak pozíció nélkül is.


Egyébként éld úgy az életet hogy a fontos dolgokkal foglalkozz, a többit szűrd ki és ne pazarold rá az időd.

2016. ápr. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Figyu én értem mit mondasz, de mikor emberek előtt kell beszélnem, vagy meg kell felelnem másoknak mert van elvárás..akkor nem tudok másra gondolni csak stresszelni, Miért?

Mert a szituáció túl bonyolult ahhoz, hogy egyszerűen kimásszak belőle és nem tudom kezelni emiatt..

Úgy felfogni, hogy élvezni kell az életet bármi áron is az csak elméletben működik


persze sok mindent tehet az ember, és folyamatosan dolgozhat magán, de attól még mindig ott lesz az a bizonyos "pain in the ass" érzés..

2016. ápr. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 elwera ***** válasza:

Van amikor az ember maga sem tudja hogy épp egy nevetséges dolgot tart fontosnak. Pl hogy válaszoljon a gyk-s kérdésekre.


Pl szerettem volna kiülni a napra, helyette a szobában gépezek. Micsoda hülyeség.

2016. ápr. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :)


Én elég minimalistán élek. Nem a mostani divat miatt, hanem mindig is ilyen voltam. Valahogy mindig csak a lényeg érdekelt és nem pazaroltam az energiámat felesleges dolgokra és bosszantanak is az ilyenek. Mindent meg lehet csinálni egyszerűen is, meg bonyolultan is...akkor miért a bonyolult utat válasszam?


Az egyik "kedvencem", amitől a falnak megyek, az a tudomány nyelve. Mert egy "szint" felett elvárják az embertől, hogy ne konyhanyelven beszéljen. Mert miért is ne? A tudásnak az a lényege, hogy átadják. Akkor nem mindegy hogyan közlik ezt a másik emberrel? A tény attól még tény marad, akármilyen szofisztikáltan is fejezem ki magam.


Az ember az energiáját annyi minden másra fel tudná használni. Ehelyett haragtartó, féltékeny, pökhendi, kapzsi, hiú ...stb. Ha voltunk olyan okosak, hogy lemásszunk a fáról, akkor azt a fene nagy eszünket miért nem jóra használjuk? Miért pazaroljuk el?


Az ember olyan dolgokat tesz meg (vagy "kell" megtennie - pl. munka címszóval, a kamu munkájával persze), amit élvezni egyáltalán nem élvez, de csinálja a pénz miatt, hogy legyen miből finanszírozni a mértéktelen fogyasztását, majd panaszkodik, hogy belerokkan.


Azt mondják a játék végén úgyis minden megy vissza a dobozba nem? Akkor miért nem lehet az értékrenden változtatni, aztán máris nem egy merő szenvedés az élet.


Nem okoskodni akartam, nem érzem magam többnek és nem nézek le senkit, inkább az értetlenség és a kiábrándultság beszél belőlem :D

2016. ápr. 6. 18:32
 8/8 elwera ***** válasza:

Ez egy naív, hippi felfogás, és igazad van, részben egyet is értek, én is szeretem így felfogni a világot, de ha sok cikket olvasol, idővel rájössz hogy nem annyira fekete-fehér a világ. Vannak árnyalatok.


Sok szempont létezik. Amit te gondolsz és látsz, az szubjektív, az a te látásmódod, de sokféle látásmód van és mindegyik igaz valamilyen szinten, ezt kell megérteni, különben nem létezne.


Nem célszerű több ezer emberre ugyanazt a sémát ráhúzni.


Pl minek háborúzni - azt sem hobbiból csinálják, hanem okkal. Vagy hogy saját magunk alatt vágjuk a fát, tönkretesszük az egész bolygót, pedig lehetne környezettudatosabban élni - de egy ilyen populáció mellett nincs más megoldás.


A jogi nyelvet nehéz felfogni, 5 órát kell szenvedni rajta, h megértsem, de az előnye hogy abban a szakmában ahol az létrejött, ott az egyértelmű, ott azzal a szakszöveggel egyszerűsítenek. Nem az a célja hogy halandó ember ne értse meg, hanem az hogy az adott szakmára vonatkozzon, csak ott csak abban legyen használatos az a bizonyos szóhasználat. Az más kérdés, hogy mért kell a közember kezébe szaknyelven íródott dokumentumokat adni, azt nem tudom.


Nem egyszerű a világ, sokféle ember van, különböző neveléssel, és sok sok szakma.


Pénz kell hogy tudjuk mivel finanszírózni a mértéktelen fogyasztást. Van telefonom, internetem, gépem, stb. Egy afrikai éhező, vagy egy dúsgazdag szempontjából nézve fogyasztok sokat? Nyilván nem a gazdag oldaláról nézve. De te is beletartozol ebbe, mert a világ 80 %-a szarabbul él mint mi. Luxusban élsz - akkor is, ha alig tudod kifizetni a gázszámlát - egy másik tájhoz képest.


A mértéktelen fogyasztás nálunk abból adódik, hogy az ember depressziós, boldogtalan, próbálja magát boldoggá tenni, feldobja a hangulatát a hétköznapjait, saját magát próbálja gyógyítani, azzal hogy valamiért ő még képes rajongani, valamilyen hobbija legyen, emellett a társadalomba be akar illeszkedni, mert mindenki más is ezt csinálja, vásárolnak állandóan, mert a média is ezt nyomja.


Annyiféleképp fel lehet fogni ezeket a dolgokat.

Nem olyan egyszerű, mint amilyennek gondolod.

Vannak más szempontok is.


Ez a videó pl megmutat több szempontot:

https://www.youtube.com/channel/UC7IcJI8PUf5Z3zKxnZvTBog

2016. ápr. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!