Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy ember kezében lenne a...

Feketeruhasember kérdése:

Ha egy ember kezében lenne a bolygónkon élő összes lény élete (beleértve az embert is), akkor rossz ember az aki mindezért feláldozná a szeretteit?

Figyelt kérdés

Kívülállóként persze ha nem nekünk kell ilyen áldozatot hozni akkor persze azt mondanánk helyes hiszen így mi is életben maradnánk és minden mehetne tovább. Ellenben saját magünk vajon képesek lennénk borzalmas tetteket végrehajtani ha biztosan, de tényleg biztosan csak ez az egyetlen mód arra hogy a többet mentsük? Vagy még inkább a mindent? Ti képesek lennétek erre?


Remélem nem gondoltok emiatt elmebetegnek, de érdekelne hogy ti mit választanátok?


2016. ápr. 6. 22:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon elvont értelemben, valamiféle köze lenne ennek az önzetlenséghez.


Nem tudom, hogy mennyire vagy vevő egy kis elmélkedésre, de mivel én vagyok eddig az egyetlen válaszoló (mire a "Válasz elküldése" gombra nyomok, talán megelőznek.) ezért leírom, hogy erről mi jutott eszembe :) Nem vagyok vallásos, de nekem úgy tűnik, mintha a felvázolt helyzet és Jézus kereszthalála között lenne párhuzam.

2016. ápr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!