Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kimentem az utcára kifejezette...

Kimentem az utcára kifejezetten hülyén öltözve, és szinte hallottam az emberek ítélkező gondolatait, egy "magabiztos" ember hogyan cselekedne?

Figyelt kérdés

Tegyük félre azt, hogy aki elégedett önmagával az nem megy ki úgy az utcára, hogy tudja, hogy hülyén néz ki


Tegyük fel, hogy megteszi


Ez a kérdés, pont kisarkított példája annak, hogy az ember mennyire ad azok véleményére, akik nem számítanak neki, és mennyire nem ad azokéra, akik számítanak


Ez vajon örökre így marad, ez a fajta civilizációs betegség a civilizációban való élet, egy része lesz örökre, amit képtelenek vagyunk másképp kezelni mintsem szépen öltözünk, adunk magunkra, még ha nem is érdekel minket, hogy nézünk ki, hacsak nem mások elé állunk, méghozzá olyanok elé akik véleménye tényleg semmilyen hatással nem kellene, hogy legyen az életünkre


22f



2016. ápr. 15. 13:22
 1/10 Sunshinedoll ***** válasza:
97%

Pont, hogy aki elégedett magával, az úgy megy ki, ahogy ő akar, mert nem külső forrásból nyeri az önbecsülését és magabiztosságát.

Egy önmagával elégedett ember megy tovább az életével és max nevet azokon, akik a külseje miatt ismeretlenül megszólják/megbámulják.

2016. ápr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kutya legyek, ha értem.
2016. ápr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyszer lila zokni+szandalban mentem egy kirandulasra, mert fel volt torve a labam es ez volt keznel. Sokan megbamultak, engem mulattatott, azt probaltam elkepzelni, vajon milyen magyarazatot tudnak ra kigondolni maguknak.
2016. ápr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer még középsulis koromban ahogy mentem reggel a villamoshoz, mindenki furcsán nézett rám... Nem értettem. A szeközti megállóban két fiú sugdolózott és nevetgélt, ahogy engem néztek... Aztán egy lány szólt végül, hogy le van csúszva a sliccem és virított a fehér bugyim... XD

Először nagyon kínos volt, de aztán úgy gondoltam, hogy lesz@rom, nem ismerem őket, talán soha nem találkozok ezekkel az emberekkel, ha mégis, tudi nem emlékszünk egymásra.

Nekam azoknak a véleménye számít, akikkel napi szinten találkozok és fontosak nekem. :)

2016. ápr. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A magabiztos embert nem érdekli ki mit szól, hogy néznek rá. De az ilyen kevés, nem pont a béna öltözködésre gondolok, hanem pl a feltűnő, kirívó öltözékre.

Én is tapasztaltam ilyent mint te, hogy szinte leolvastam az emberek arcáról amit gondolnak, ha úgy mentem utcán :D

2016. ápr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy magabiztos ember is érezheti magát szarul ha "hülyén" van felöltözve, és szerintem nem tenne semmi különöset.


"Ez vajon örökre így marad, ez a fajta civilizációs betegség a civilizációban való élet, egy része lesz örökre, amit képtelenek vagyunk másképp kezelni mintsem szépen öltözünk, adunk magunkra, még ha nem is érdekel minket, hogy nézünk ki, hacsak nem mások elé állunk, méghozzá olyanok elé akik véleménye tényleg semmilyen hatással nem kellene, hogy legyen az életünkre"



Az ember kívánja a társaságot, alapjáraton nem szeret egyedül lenni (mondjuk mostanában az a cool). Nem csoda, hogy adunk mások véleményére.

2016. ápr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Tegyük félre azt, hogy aki elégedett önmagával az nem megy ki úgy az utcára, hogy tudja, hogy hülyén néz ki "


Épp ellenkezőleg, aki elégedett önmagával, és magabiztos, az magasról tojik rá, hogy mások mit gondolnak róla. A lényeg, hogy ő jól érzi magát. (lásd pl. akik 36 fok árnyékban képesek négyrét csavart szibériai pamutsálat viselni)

2016. ápr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt nem magabiztosnak hívják hanem feltűnési viszketegségnek. Azt élvezi ha nézik ,mindegy hogy pozitív vagy negatív dolog miatt, de ő legyen a középpontban. Sok ilyen ember van.
2016. ápr. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mibe voltál öltözve?

Ma pont láttam egy nőt, akit nagyon megnéztem, de csak mert ezt már tényleg nem tudtam mire vélni...a nő idősnek tűnt, magas jó alakú, de 80 év körüli, szigorú arcvonású.A fején valami fekete hosszú fejfedő volt, fekete hosszú kendő féle, de olyan magas tornyos, mint az apácáknak vagy nővéreknek nagyon régen.Meg rajta hosszú szürke nadrágszoknya(ami szintén megzavart, mert apácék tudtommal nem hordanak nadrágszoknyát, az ugyan bő volt és hosszú, de valahogy nem illett a kébpe nagyon) és valami fura fekete kabát féle.De összességében olyan régies volt az egész, emlékszem arra gondoltam, ez most igazi, vagy valami szellemet látok?? De gondolom, a szellemek nem járnak Sparos reklámszatyorral, ennél meg az volt, ami némileg megnyugtató, hogy mégiscsak evilági lényt láthattam.

2016. ápr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 elwera ***** válasza:
Egyszer mentünk ki rossz régi tréningben, tetőtől talpig festékesen, mert nem volt kedvünk átöltözni arra a 10 percre, amíg leugrottunk venni egy szendvicset. Mentünk vagy 2 sarkot a boltig és nagyon sok ember volt az utcán, Én paráztam már előre, figyeltem a tekinteteket, de senki ránk se nézett. Azóta nem parázok a kinézetemen, ha véletlenül olyat vettem fel, amit mégsem kellett volna.
2016. ápr. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!