Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Én vagyok az egyetlen, akit...

Én vagyok az egyetlen, akit kiborítanak a mai fiatalok?

Figyelt kérdés
Szörnyű, hogy már a 12 évesek is cigiznek és mennek a bulikba piálni és összejönnek egymással stb. Régen ez nem így volt. Nekem nagyon hiányoznak azok az idők. Ti hogy vagytok ezzel? És szerintetek a régi, vagy a mostani fiatalok a boldogabbak?

2016. ápr. 19. 00:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
18%

Engem csak a kamaszkölkök(fiúk) de azok nagyon. Hivatalból verni kéne a nagy részüket, csak úgy.

Látszik, a mai nők többsége apa nélkül neveli a fiúkölküket, ezért van ennyi elkényeztetett, nagypofájú kis majom mindenütt.

2016. ápr. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Minden héten vagy pár egyetlen ember, akit kiborítanak a mai fiatalok.

Valóban, régen nem így volt, akkor a nemileg már érett kislányok a falvakon gyereket szültek bulizás és ivás helyett.

Mi számít neked egyáltalán "régen"-nek? Régen sem voltak boldogok az emberek, minden kornak megvan a saját kínja.

2016. ápr. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Tekintve, hogy nyilván láttad a kapcsolódó kérdéseket, mielőtt kiírtad a tiedet, te is tudod, hogy minden 2. ember azt szajkózza, amit te.
2016. ápr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

De, régen is így volt, csak a szentfazékok azt hiszik, hogy amiért ők pont otthon ültek ilyen korukban, ezért mindenki más is ezt tette, pedig dehogy.


Én először 7. osztály végén rúgtam be és ezzel úgy a középmezőnybe tartoztam. Cigizés korábban kezdődött. Volt mindez majdnem 20 évvel ezelőtt.

2016. ápr. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
A cigizéssel alapjáraton nincs bajom, mert nem az határozza meg az embert. Én a piálós bulikba járást nem bírom ebben... Úgy vettem észre, hogy ettől azt hiszik, nagyobb rangúak még akár a felnőtteknél is. Az, hogy összejönnek egymással, tart kb. 2 napig a nagy "szerelem" (ennek sem látom értelmét) Egyértelműen régebben volt ez korrekt dolog. Én beszélek a mai fiatalokról 15 évesen... :P
2016. ápr. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:

16 éves vagyok és nem járok bulizni, nem próbáltam még ki a cigit és szűz vagyok. Tudtommal pedig régen sem volt ez sokban más, akkor is voltak bulik, akkor is volt cigi meg pia, és, ha akkor nem ez volt a "menő", akkor valami más. Amúgy meg utálom, mikor a "mai fiatalokról" van szó, és így beszélnek rólunk, mert lásd, rám nem tartozik, és sok más emberre sem.

És boldogabb? Ezt hogy érted?

2016. ápr. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Én 17 vagyok most,nagybátyám 35 éves,ő olyan dolgot mesélt a 15-18 éves időszakáról hogy én negyed ilyen durvákat se tettem eddig,volt hogy a haverjuknál voltak buliba akinek az apja vadász volt,és miközben az egyik gyerek trónolt a wc-n részegen meglőtték nyílpuskával a wc ajtót,a gyerek fejétől fél méterre állt meg a nyíl,meg shotgunnal lövöldöztek az udvarba minden fát (mondjuk azután minden bulit úgy kezdtek hogy összeszedtek minden fegyvert a házból és bedobták 1 szobába,és bezárták,a kulcsot pedig átvitték a srác öreganyjának a másik utcába :D ) Akkor is voltak vadállatok
2016. ápr. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
91%

Engem is kiborítanak! Régen azért más volt. Mi például 50 éve nem 12, hanem már hat-hétéves korunkban is a város melletti láposra jártunk bagózni. Faterunktól csórtuk a cigit, és az volt a menő, aki hosszabb cigivel jött. Én szerencsés voltam, mert az én apám Románcot szívott, miután áttért a Kossuthról, meg a Terv-ről. Az pedig jóval hosszabb volt, mint az akkor divatos Fecske, vagy a Plovdiv. Az tény, hogy nem bulikba jártunk piálni, de megtaláltuk mi is a módját, ha inni akartunk.

Hogy a régi, vagy a mostani fiatalok a boldogabbak? Szerintem mi voltunk boldogabbak. Mi nem a számítógép zsinórjaiba gabalyodva nőttünk fel, hanem kint játszottunk. Fiúk a fiúkkal, lányok a lányokkal. De sokszor megesett, hogy nem volt más, így kénytelenek voltunk vegyülni. Ilyenkor papás-mamást, doktorbácsist játszottunk, ami a szülők szemében igencsak elítélendő dolog volt. Mindazonáltal játékaink során megismertük a másik nemet, megtanultuk, hogy más a gondolkodásuk, más a lelkiviláguk. Ennek a tudásnak a birtokéban léptünk a fiatal felnőttkorba, és így mi nem, vagy legalábbis kevésbé féltünk a lányoktól/fiúktól.

És még valami: A mi játszótereink építkezések, elhagyott bányaüregek, szeméttelep, lápos, várost határoló erdő-mező voltak. Mai szemmel nézve vad játékaink voltak. Egy felhasadt lábszár, tenyérnyi kék-zöld foltok, csontig hatoló horzsolások, urambocsá' eltört végtag, vagy betört fej mindennapos járulékai voltak a vadulásainknak. De megszoktuk a fájdalmakat és nem féltünk tőle. Később, fiatal korunkban hajmeresztő ökörségekkel bizonyítottuk "bátorságunkat". Semmivel sem voltunk jobbak, mint a mai napok száguldozó motorosai. Pusztán brahiból felmásztunk például emeletes házak erkélyeire, és kicseréltük a szomszédos lakások berendezését. A különbség csak annyi volt, hogy mi rendszerint csupán saját testi épségünket vagy életünket kockáztattuk.

És hidd el, kérdező, ugyanúgy gyűlöltük az öregek "Ó, ezek a mai fiatalok! Bezzeg a mi időnkben..." típusú szövegeit, mint ahogy a maiak is gyűlölik.

2016. ápr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

7es, nem teljesen igaz amit írsz ugyanis van olyan ismerősöm aki utcagyerekként nevelkedett, szülők ide oda passzolgatták egymás között mert egyiknek sem kellett, + roma is és mégis egy egészséges normális felnőtt férfi lett belőle, jelenleg egyetemen tanul és küzdi magát felfelé, sokan példát vehetnének róla. ő a legjobb ember akit ismerek, sok magyart felülmúl :)


Kérdező, nálunk is voltak olyanok akik cigiztek általánosban, az ivás annyira nem volt jellemző de az is előfordult, nem újdonság ez :)

2016. ápr. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Hát ne borítsanak ki. Az ő dolguk. Mit érdekel az téged, ők cigiznek-e vagy sem?

Képzeld, sok ismerősöm cigizik, és piál, (pedig a fiatal korosztályba tartozom) engem meg nem érdekel, mert van életem, és nem másokéval foglalkozom. Ha ők így BOLDOGOK, akkor legyenek így!!!!!

2016. ápr. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!