Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kötelességekről miért nem...

Kötelességekről miért nem beszél az, aki jogaival üvölti le másik fejét?

Figyelt kérdés

Gyakran vagyok tanúja annak, hogy valaki szemgerendával csapkodja az asztalt, hogy neki ilyen-olyan jogai vannak, miközben saját kötelességeiről és a másik jogairól nem hajlandó tudomást sem venni.


Közlekedési veszélyeztetésben, önbíráskodásokban, lökdösődésekben, iskolában, munkahelyen, ebédlőben, utcán.


A világ nem tökéletes - értem. De ez azt jelenti, hogy:

Az lenne a normális, hogy az erősebb kutya szaporít? Az lenne a normális, hogy addig kell feszíteni a húrt, amíg el nem szakad valahol?


Az rossz, ha valaki tudja a kötelességeit, és figyelembe veszi a másik embert? Mert sokszor így érzem. Azt érzem, hogy változnom kéne, és nekem is agresszívnak és önzőnek kéne lennem a törvényeket nem tisztelve. De én nem vagyok olyan. Mások miért tehetik meg? Én mért ne tehetném meg?



2016. ápr. 22. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:
57%
Fenékbe kell rúgni az ilyeneket. Utána már egyiknek se akkora a pofája.
2016. ápr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
36%

Mert a beszéd hangereje és a beszélő észbeli adottsága fordítottan arányos.

Nem kell sok ész ahhoz a hithez, hogy minnél hangosabban mond valamit, annál inkább igaza van.

2016. ápr. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Az lenne a normális, hogy az erősebb kutya szaporít?"

Rátapintottál a lényegre, a világ így működik és mindig is így működött. Persze, én is betartom a törvényeket és az emberek többségével normális vagyok, buszon előre engedem az idősebbeket és hasonlók, de ettől még a helyzet ez.

Az emberek nagy része a kulturális neveltetésétől függően képes vagy nem képes a csoport érdekeit is nézni. Aki önzőbb, az a saját érdekét teszi előre, aki nem, az a csoportét. Az éremnek azonban, sokszor 2 oldala van: A törvények sokszor nem alkalmasak egy adott helyzetre vagy nem érvényesítik őket a végrehajtó szervek és ilyenkor megérthető az önbíráskodás is szerintem.

2016. ápr. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!