Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a filmeken a lányok egyre aggresszívebbnek és férfiasabbnak vannak kitalálva, a fiúk pedig egyre bénábbnak?

Figyelt kérdés

A filmen a lány megveri a férfit.


De a valóságban ha egy férfi megüt egy lányt, az rögtön tudja, hol a helye.



2016. ápr. 25. 14:45
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

"Lányok, azt kérdezitek, hol a lányok helye a férfiakkal szemben? Erőviszonyokat nézve hátul." - Miért is? Egyenrangúak vagyunk, kisbogár. Sem a férfi sem a nő nem felsőbbrendű a másiknál.


Persze, hogy nem jók a pipogya pasik, de ezt ne a médiának tudd be, hanem a pocsék nevelésnek (vagy nem nevelésnek), arról pedig ezeknek a pipogyáknak a szülei tehetnek. Öcsém nem lett tejbetök, pedig mai huszonéves...

2016. ápr. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

""Lányok, azt kérdezitek, hol a lányok helye a férfiakkal szemben? Erőviszonyokat nézve hátul." - Miért is? Egyenrangúak vagyunk, kisbogár. Sem a férfi sem a nő nem felsőbbrendű a másiknál. "


Azt mondod? Akkor ne legyél felháborodva, ha megüt egy férfi. Hiszen egyenrangú erőben is szerinted.


"Persze, hogy nem jók a pipogya pasik, de ezt ne a médiának tudd be, hanem a pocsék nevelésnek"


Részben igaz, de sajnos a média nagyon is befolyásolja az agyadat. Éppen ezért veszélyes, mert észre sem veszed. Ezért csinálják. Pl nézel egy Comedy Centralt, benyög valami vicceset a férj, hogy "Jól van, itt az asszany irányít", utána alávágják a röhögést, röhögsz te is rajta, de azért megmaradt az agyadban. És ezt képzeld el napi szinten, sokaknak több órát.

2016. ápr. 25. 16:30
 13/28 anonim ***** válasza:
"Reklámokban is benyalnak nekik mert ők mennek a boltba és választanak, nem számít hogy a férj keres." - már ahol, én önfenntartó vagyok nőként...
2016. ápr. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha valaki csak agresszíven tud megoldani egy problémát, és nem is próbálja másképp, az primitív, akár férfi, akár nő, vagy súlyos pszichés beteg, de akkor meg kezelni kell.

A filmeket meg ne tekintsd valóságnak, bár a valóságból építkeznek, viszont nagyon sarkítottak. Ha valaki ezt képtelen a helyén kezelni, azt csak sajnálni tudom. Mellesleg ráfér a nőkre, hogy meg tudják védeni magukat, egyáltalán nem baj, ha a média olyan nőket állít eléjük, akik nem megvédendő gyenge áldozatként jelennek meg a képernyőn.

2016. ápr. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
79%

A kapcsolatokban is megpróbálja átvenni a nő az irányítást egy idő után. Már velem is megtörtént, hogy a (volt) barátnőm egyszer csak felcsattan, hogy márpedig ezt nem fogod csinálni vagy hogy de ezt fogod csinálni. Érvek nélkül, egyszerű agresszióval.

Egyszer, kétszer szó nélkül hagyom, ok.

De már sokadszorra azért elborul az agyam és megkérdezem, hogy: Ki a f..zom vagy te, hogy megmondod nekem, hogy én mit fogok csinálni?

Ezzel vége is a kapcsolatnak, nem azonnal de innét annyi.

De szerintem ő nem bánja. Megy tovább, keres amig talál olyat akinek megmondhatja mit fog csinálni, és fog találni mert párhuzamosan nevelik a pincsikutyákat is.

Szomorú, a legtöbben észre sem veszik csak fogyasztják amit eléjük tesznek.

2016. ápr. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

"Kérdező, ha valaki csak agresszíven tud megoldani egy problémát, és nem is próbálja másképp, az primitív, akár férfi, akár nő, vagy súlyos pszichés beteg, de akkor meg kezelni kell."


Most az erőviszonyokra tértünk ki, amiben szerinted egyenrangúak a nők a fériakkal. Ezzel már jelezted is, hogy nem a valóság talaján állsz, és hiszel a filmeknek.


"A filmeket meg ne tekintsd valóságnak, bár a valóságból építkeznek, viszont nagyon sarkítottak. Ha valaki ezt képtelen a helyén kezelni, azt csak sajnálni tudom."


Sajnos tévedsz. Nem mondtam, hogy a filmeket valóságnak tekintem, csak azt, hogy agymosásra. Téged már sikerült meggyőzniük, hogy egy nő egyenrangú erőben egy férfivel. Tudtodon kívül nem tudtad a helyén kezelni a filmeket és befolyásoltak.


"Mellesleg ráfér a nőkre, hogy meg tudják védeni magukat, egyáltalán nem baj, ha a média olyan nőket állít eléjük, akik nem megvédendő gyenge áldozatként jelennek meg a képernyőn."


Ha a nőknek a média kell ahhoz, hogy ne legyenek áldozatok, akkor erősen befolyásolhatók. Azzal még nem is lenne gond, hogy nem áldozatként jelennek meg, de azzal már igen, hogy megfordították a szerepeket a férfi és a nő között. A tinik pedig a filmekből vesznek példaképet.

2016. ápr. 25. 16:56
 17/28 anonim ***** válasza:
Én látok semmi problémát abban, hogy végre értelmes női karaktereket is létrehoznak. Ez nem a szerepek megcserélése, lehet valaki egyszerre erős és nő. A napokban néztem meg pl. A Vadász és a Jégkirálynő című filmet és kimondottan tetszettek a karakterek, főleg a két királynő. A gonosz királynőről pedig - annak ellenére, hogy messze a legerősebb karakter a filmben - az utolsó gondolatom lenne az, hogy férfias. De a három női főszereplő közül senki se nyomta el az egyetlen férfi főszereplőt a filmben, tényleg egyszerűen csak egy szintre kerültek mindannyian.
2016. ápr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Nem láttam a filmet, de ne egy filmből induljunk ki. Az összképet kell látni. Gondolok itt olyanokra, mint pl Star Wars 7, Időhurok, Mad Max új, Deadpool. Na, a Deadpoolnak a plakátját ha megnézed, nem tudod eldönteni, hogy ez most egy nő, vagy egy férfi. Ellenben vannak benne keményebbnél keményebb "csajok". Nincsnek felcserélve a szerepek? Folytatom: Szabotázs. A kettő darab női főszereplő két debella, az egyik méretben akkora, mint Swarzenegger, a másik meg talán nagyobb is. Normális, törékeny, kedves leányzót bele se raktak. Hozzátenném, hogy itt legalább a férfiak olyanok, amilyennek lennie kell. Rajzfilmeknél is megtalálható: Pl Croodék. Itt a lány erősebb a barátjánál. Hát milyen ősember az ilyen? Biztos így volt ez?

De a plakátokat is meg lehet nézni. A lányoknál már nyoma sincs a szendeségnek, a pirulásnak, a kedvességnek, ami még akár 10 évvel ezelőtt is a részük volt. Most már flegma, kekec pofákat vágó lányokat látni a plakátokon. A férfiak ellenben lassan női ruhákat kapnak. Nézzük meg a ruhakínálatokat az üzletekben. Van olyan ruhaüzlet, ahol nem találtam férfias ruhát, az összes b*z*s volt.

Aki nyitott szemmel jár a világban, odafigyelve nézi a filmeket, plakátokat, reklámokat, és globálisan átlátja ezt az egészet, az rájöhet, hogy rossz irányba terelődnek a dolgok. És ez a lányoknak sem jó, és a fiúknak sem.

2016. ápr. 25. 18:58
 19/28 anonim ***** válasza:

Nem csak akkor lesz valaki nő, ha pironkodik és kedveskedik mindenkivel, a női létnek léteznek más aspektusai az 1930-as években megjelent Hófehérkén túl. Hallottál már például arról a kifejezésről, hogy "anyatigris"? A te fejedben él a torz kép, ha szerinted férfi=erős, nő=gyenge. Tisztában vagyok a biológiai különbségekkel, de azt egyrészről eltüntetik (vagy minimum lecsökkentik) a fegyverek, másrészről pedig te inkább jellembeli gyengeségről írsz.


Egyébként a Croodékban a család neandervölgyi volt, Guy pedig cro-magnoni és ez okozta a fizikai különbséget.

2016. ápr. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Van minden ami nem életszerű. Amikor a húszonéves jócsajok adják a nyomozót (ami ugye a valóságban nincs) azt még az ötéves lányom is azonnal kicsúfolja. Mondja, hogy hú de kemény az a szőke. A gyerekeknek is világos, hogy ez film.
2016. ápr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!