Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a fontosabb egy ember...

Mi a fontosabb egy ember életében, az életcél, vagy az egészség? Érdemes úgy egészségesnek maradni, ha közben nincs miért élni?

Figyelt kérdés
Van egy álmom, már kiskorom óta vágyom rá, és évek óta fáradozom rajta, hogy megvalósítsam. Viszont a hozzá vezető út kezd tönkretenni (rossz munkahely, rossz szállás, és nem is válthatok, ha el akarom érni a célomat). A családom szerint kezdek teljesen kikészülni, és azt mondták, mondjak le az álmomról, mert hosszú távon rámegy az egészségem. De nekem ez túl fontos, úgyhogy el szeretném viselni a rossz körülményeket. Meg annyira nem is rosszak, és nem akarok hisztis ribinek tűnni, amiért nem bírom ki. Csakhogy már én is észrevettem magamon egyre több fizikai tünetet. Egyre többet vagyok rosszul, szédülni szoktam, néha elájulok, baj van a emésztésemmel és a ciklusommal is. Voltam orvosoknál, egy csomó vizsgálaton túl vagyok, minden rendben volt, dokik szerint tartós stressz okozza, és életmódváltást javasolnak. Tényleg ez lenne a megoldás? Nem akarok lemondani az álmomról. Szerintetek is meg kéne tennem?
2016. máj. 1. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Az a fontos hogy reális szinten meg tudd húzni a határokat. Ahogy írod, úgy nem sok értelme van az egészségnek, ha ehhez mindenről lemond az ember, amiért érdemes élni. De a céljaink terén is képesnek kell lennünk adott helyzetben átértékelni a dolgokat, másféle megvalósítás után nézni, vagy adott esetben akár lemondani róla.

Mert ha úgy érsz el valamit, hogy közben belerokkansz, vagy akár bele is halsz, az szintén nem túl előnyös...


Tényleges tanácshoz jó lenne tudni, mi is ez a cél, és hogyan próbálod elérni. Adott esetben akár az is lehet hogy csak másféleképp kellene elérned az álmod.

2016. máj. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

egészségesen elérni az életcélt.


Mi értelme van betegen elérni, ha nem tudod kiélvezni. Ez kb olyan, hogy nem 70 éves koromra akarok milliomos lenni, amikor már fel se fogok tudni kelni az ágyból hanem fiatalon.

2016. máj. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Van egy problema a kerdesedben, amitol nehez valaszolni, megpedig az, hogy nem tudjuk mi az almod..

Ha az az almod, hogy tonkretedd magad es eleted vegeig gurizz, akkor egyertelmu, hogy maradj ezen az uton, hiszen az az almod.

Ha viszont mas almod van, pl. sikeresnek lenni az eletben, egy vallalkozast ami az almod, vagy anyagi biztonsag jolet es csalad alapitas, akkor azt nem biztos, hogy csak ezen az uton erheted el.

Az almodrol soha ne mondjal le, de nem biztos, hogy ez a hozza vezeto ut. Ha idegileg egeszsegileg lelkileg tonkreteszed magad, akkor mar lehet, hogy ha el is erned amit szeretnel, mar elvezni nem fogod tudni. Mert gondolom nem ugy kepzelted az almodat, hogy kozben egy roncs vagy.

Elerheted az almodat, csak lehet, hogy rossz uton vagy. Nem biztos, hogy egy eletmodvaltassal, masik allassal nem erheted el ugyanazt amit szeretnel. Teljesen mas ha jol erzed magad, olyat csinalsz amihez kedved van, es ugy tiszta fejjel jobban latni fogod, hogy merre kell haladnod, hogy ugyanugy elerhesd amit szeretnel.

Ha az anyagiak is szerepet jatszanak az almodban, akkor pedig van olyan, aki az egesz eletet leeli 60ezer forintos fizetessel ugy, hogy kozben teljesen megszakad, mert azt hiszi, hogy neki csak az az ut van, hogy egy gyarban kell leelnie az eletet, mert mashogy nem lenne kepes fenntartani magat, mashova meg el se merne menni, nem tudja elkepzelni, hogy ennel lehet jobb. van olyan, aki kulfoldre megy par evre, osszeszedi magat, aztan hazajon es itthon mar megvalosithatja az almat. Es olyan is van, hogy valaki egy jo otlettel, anelkul, hogy szinte megmozdulna a sokszorosat keresi, mint barki aki 3 muszakban gurizik. (Ez tapasztalat!)

Szoval ezt csak azert irtam le, hogy probalj kicsit nyitott szemmel latni, es hogy nem biztos, hogy az az egyetlen ut amivel elerheted az almodat. Ha tonkretesz teljesen, akkor valoszinu, hogy nem az. De azert az almodat ne add fel..


(Persze ezeket csak ugy irtam le, hogy nem tudom mi az almod, igy csak talalgathatok..)

2016. máj. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Blade Bone ***** válasza:

Teljesen mindegy mi az álmod/célod... az a lényeg, ahogy oda jutsz, ha katasztrofális módon jutsz el odáig, az már nem lesz ugyanaz.

Én egyébként mindig is úgy álltam a céljaimhoz, hogy a hozzájuk vezető út bármikor megváltozhat, mivel nem látok a jövőbe, nem tarthatok egy irányba sem, kitudja mit hoz a holnap...

Az egészségi dolgokra meg csak annyit, nekem ez a legfontosabb, nincs értelme sok pénzhez jutni egészségtelen módon, ha a későbbiekben a vagyonod tetemes részét majd gyógyszerekre és kezelésekre fogod költeni, mert ugyanott leszel anyagilag, csak egészségügyileg nem. Mérlegelni kell, hogy megéri e, nekem nem érné meg, nincs annyi pénz a világon, amiért én kockára tenném az egészségi állapotom, vagy akár nyugalmam. Másik lehetőségnek meg mindig kell lennie, olyan nincs, hogy nem.

2016. máj. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!