Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Sok az irigy? Vagy mire fel...

Sok az irigy? Vagy mire fel ez az egész provokáció, ami a testépítőket érinti?

Figyelt kérdés

Az van, hogy itt a gyakori kérdéseken illetve még a való életben is folyamatosan olyan kérdéseket, véleményeket hallok, hogy még a hülye is levágja, hogy provokatív.

Igazából arra vagyok nagyon kíváncsi, hogy Titeket kedves provokáló felhasználók mi motivál abban, hogy olyan kérdéseket tegyetek fel, amik finoman szólva is arra utalnak, hogy irigyek, féltékenyek vagytok?

Tudom, hogy nem mindenkinek lehet pénzügyi kerete erre meg arra a tápkiegre na meg ugye a csirkemell, rizs, brokkoli "kombóra", de továbbra sem értem, hogy mégis mi a problémátok, ha minden hétvégén be tudtok rúgni, megvan a napi doboz cigaretta? Valami hiányzik az életetekből, hogy a testépítőket, egészségesen táplálkozókat provokáljátok? olyan történetekkel, hogy részeg munkás halomra vert egy hegyomlást, stb? Ugyan már. Ki hiszi ezt el? Tudom, hogy sokatok fáj az, hogy semmit nem tudtatok elérni, és így próbáljátok kompenzálni magatokban a dolgokat. De kérdem én, hogy miért pont a testépítőket? Ja, a kinézetük miatt? az eredményeik miatt? Azért, mert neked soha nem lesz olyan tested mint például akármelyik konditermes srácnak? Gondoltam megkérdezem Tőletek provokátorok, hogy mégis miért találtok ki hülyébbnél hülyébb történeteket, miért erősebb a testépítőknél bármelyik munkás, és persze a szokásos kedvenc "az nem is igazi izom, az levegő!, stb. Na... most oszthatjátok az észt, ja, az nincs.



2015. szept. 14. 08:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Például, ha a válasznál először fel meri vállalni a nevét, de utána inkább mégis elrejti:)


Egyébként egyrészt azért amit írsz, kompenzáció, ez nagyon is igaz.

A másik pedig, hogy a többség egy kamu. Persze sose aki itt ír, mert ő full naturalba nyomja mindig.


De a többség szerekkel pumpálja fel magát, mivel a látványra összpontosít, valódi erő, eredmény és elismerésre méltó sportteljesítmény nincs mögötte. Viszont a hype az megvan. Tehát az értelmesebbeknek pedig ez szúrhatja a szemét.


Sajnos ez is olyan, hogy divat lett, megy a kamuzás, általában az eszetlenül gyúró emberek sem a diplomások köréből kerülnek ki,, indokolatlanul nagy önbizalom az eredmény. Aminek a káros következményei olyan emberek csapódnak le akiknek nem ez az életmód a sajátjuk

2015. szept. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen. Előfordulnak ilyenek is. És meglehet, hogy hülye példát hozok fel, de az "átlagos" emberek között például az ilyesmi úgy nyilvánul meg, hogy szintén külsőségekre "ad" mint például hitelre vásárolt iPhone, méregdrága Nike cipő, pulóver és a többi, a hűtő pedig üresen áll egész hónapban, mert ugye "fontosabbak" a külsőségek. De igazából én a kérdésemben, azokra a testépítőkre gondoltam, akik valóban harcoltak, küzdöttek a kinézetükért, és megtettek mindent annak érdekében, hogy akár híres versenyeken nevezéseket érjenek el. Azok, akik ész nélkül szúrják magukat... az én szememben nem testépítők. Plusz itt hozzátenném azt is, hogy egy idő után, ha komolyabb célokat tűznek ki maguk elé, akkor szerekhez kell nyúlniuk. Viszont ez nem az átlag testépítőkre vonatkozik hanem a profikra, és a profi alatt nem Józsit értem, aki egyszer-kétszer lejár edzőterembe egy hónapban.
2015. szept. 14. 10:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Kialakult a testépítőkről egy negatív sztereotípia, sokan a "gyúrást" a gengszterekkel, BMW-vel és szilikon csöcsös macákkal emlegetik egy lapon.

Na most a testépítés a kezdetek kezdetén eléggé kétes sport volt, a 60-as, 70-es években itt a keleti országokban volt 3-4 konditerem, mármint országonként. Arnold is írta az Utam a csúcsra c. könyvében, hogy a testépítőket nemigen kedvelték, Ausztriában volt 3 edzőterem, tehát sikerült a legnépszerűtlenebb, leghírhedtebb sportot kiválasztania.

Mindenütt terjedtek a nézetek, hogy a testépítők gyengék, lufi izmaik vannak, stb. Egyedül az USA területén működött jól ez a sport.

Összességében sosem volt népszerű sport, igazából még most sem az és hát ami nem népszerű, esetleg kissé kétes eredetű vagy annak tartott, abba baromi könnyű belekötni.

Simán az is lehet, hogy lufiizom mizériáról tudják, hogy nem igaz, csak kitalálták ezt a gyenge kifogást, az "ezt úgysem érhetem el, tehát inkább kötekedek, bebaszok, drogozok, cigizek" alapon. A többiek meg elhiszik és terjed a szar.

A legelszomorítóbb persze, hogy az utálkozók 90%-a kő hülye, tehát ilyeneket mond, hogy: "zsírból izmot alakítok át, abbahagyta a gyúrást és hájjá alakult az izom, a puffasztó por fúj fel és az illegális koksz".

Aki b#szott odafigyelni a biológia órán nyolcadikba az szerintem inkább duguljon el. Bár úgysem fog, mert a hülyeséghez nagy pofa társul.

Te meg hiába mondod, hogy "békés gyúrós" vagy, ők úgyis a BMW-s, tetovált gengsztert fogják benned látni, aki szabad idejében 2 szilikon cicát sétáltat.

Ennyi.

2015. szept. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, erről beszélek kedves kérdező, hogy te vagy éppen a kivétel, aki itt ír (ez ugyanaz a szitu mint a nem gyorshajtó motorosokkal)


Igen, célt tűz ki maga elé és szerhez kell nyúlni, ez eleve nonszensz hozzáállás, az más kérdés, hogy a torz énkép miatt, gyakorlatilag az első cél az, hogy szerekhez nyúljanak. Sajnos akárhogy fáj, ez az általános, nem pedig a kivétel

2015. szept. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tudod az a helyzet, hogy nagy általánosságban minden sportnak és minden hétköznapi tevékenységnek két oldala van. Az egyik a "világos" a másik pedig a "sötét". Képletesen értve.

Na már most mindenki a maga módján, ízlésén, keretein belül eltudja dönteni, hogy - most testépítés keretein belül maradva - marad "természetes"/vagy "átáll a sötét oldalra". Plusz véglet, aki azzal kezdi, és nagynak képzeli magát, pedig szimplán hülye, és elítélendő személyiség.

Én szememben a testépítés egy másodhivatás. Amit a saját életünk jobbá tételéért teszünk, egészséges táplálkozás, rendszeres mozgás. Ezek mind-mind olyan "eszközök", amik a test-lélek egészségéhez járulnak hozzá. Mindenkitől kérném, hogy ne azok alapján ítéljék meg a testépítőket, akik igazából csakis kizárólag a divat miatt csinálják, mindenféle hülye irányzattal vegyítve.

2015. szept. 14. 12:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Amíg 100ból 5 gondolkozik úgy, mint te és 95 úgy amit én írtam, addig hiába csépeled itt a billentyűzetet. Különösen, hogy a belső, "gyúrós társadalom" sem veti ki magából ezeket,aki ellenzi is elfogadja, létjogosultságot adni neki, ahogy te is tetted most
2015. szept. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!