Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok idős ember miért ilyen...

Sok idős ember miért ilyen türelmetlen? Hova sietnek állandóan?

Figyelt kérdés

Többször tapasztaltam már ezt, és nem értem.

Mamám is mondta, hogy ő sem érti, hogy sok idős ember hova meg miért siet, amikor tulajdonképpen egész nap ráérnek.


Pár eset, ami velem történt:

Piacon állunk sorba a párommal, erre furakszik előre a mami, mondván ő siet, meg neki úgyis kevés cucca van, engedjük már előre. De se nekünk se másoknak nem volt több dolog a kezében, mint a néninek.


Amikor recepción dolgoztam, akkor is a nyugdíjasok voltak a legtürelmetlenebbek és a legingerültebbek. Némelyik be is szólt, hogy milyen csiga lassú a kiszolgálás, hogy merészelik őfelségét megvárakoztatni, ő siet.

Vagy jegyvásárlásnál türelmetlenkedik a sorban, tolakszik előre, mert ő siet X vonatra. De nem érti meg, hogy a vonat mindenkinek ugyanakkor indul (kb mindenki arra a vonatra vett jegyet), és semmivel sem lesz előbbre, ha 1 perccel előbb kapja meg a jegyét.


Miért/hova siet sok nyugdíjas? Persze tudom, hogy valamikor muszáj sietni ha úgy van, na de mindig?


Tapasztalt valaki ehhez hasonlót, vagy csak én voltam ilyen "szerencsés"?


Van ennek valami "normális" oka? Se a mamám, se a papám nem sietett soha sehova, meg is mondták, hogy minek fussanak, amikor egész nap ráérnek.



2016. máj. 1. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hova sietnek, de engem is zavarnak. Amikor szállnék fel a buszra de ő félre lök, mert kell neki az ülőhely.

Volt olyan is hogy nem tudott leülni, ezért elkezdte szidni az iskolásokat,hogy ők mégis mit képzelnek hogy leülnek mikor a suliban egész nap ülhettek. Pedig ha szépen kérne átadnák neki a helyet.

2016. máj. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
az orvoshoz
2016. máj. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
lekésik a nyugdíjt
2016. máj. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Már hogyne sietnék. Nem érek rá semmi sorban állásra. Elég arra gondolnom, 5 farmon játszok. Mikorra lesz mind az öt rendbe rakva, ha sorállással töltöm az időt?:)
2016. máj. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Kedves Kérdező!

Több oka lehet, és legtöbb lelki eredetű. Néha lehet tényleg kell siessenek, mert van valami programjuk amire időben oda kéne érjenek.

Lehetséges az is hogy csak azért viselkednek így hogy magukat nyugtassák, unják magukat, és nem tudják elviselni a tudatot hogy egész nap nincs mit csináljanak, így mások előtt elfoglaltnak akarnak tűnni. Maguknak is másoknak is hazudnak ezzel.

Lehet türelmetlen is az adott személy, soha nem szeretett sorban állni, úgy gondolja most ha már öreg akkor legalább ne álljon.

Lehet hogy fáj a lába, vagy valami és minél kevesebbet akar kint tölteni, siet haza. Akár egy sorozatra is, amely bár a fiataloknak nem tűnhet nagy veszteségnek, de bizonyos idős embereknél nagy kötődést bizonyíthat.

Légy megértőbb velük, légy nyugodt és élvezd az életet!

Üdvözlettel,

Anonim Pszichológus

2016. máj. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az 5ös válasz analógiájára. Valóban sok ember küzd önszeretethiánnyal, negatív énképpel. Ráadásul nincs is energiájuk. Ezek válnak energiavámpírrá, a zsémbes türelmetlenség is ilyen és próbálják kompenzálni a szeretethiányukat. Ezekkel nem kell harcolni, legjobb elkerülni őket.
2016. máj. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
Kedves kérdező ! Egy idős emberek már nincs annyi ideje hátra, mint neked. Ezért mindent szeretne a leggyorsabban elintézni, hogy maradjon kevés ideje élvezni még a maradék életét és nem sorbanállással eltölteni a temető előtt.
2016. máj. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
futnak a jeti elől, biztos be vannak gombázva
2016. máj. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
61%
Azért, mert üresek a temetők:-). Komolyabban: azért mert a többség neveletlen kádárista proletár.
2016. nov. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!