Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tesztek magatokért...

Miért nem tesztek magatokért semmit?

Figyelt kérdés

Tele van ez az oldal lelkileg sérült, problémás emberekkel, akik úgy gondolják, hogy majd jön valaki és megoldja helyettük a gondjaikat. De a problémák oka bennünk van és elsősorban nekünk kell annak érdekében tenni, hogy ezt felszámoljuk.

Segíteni lehet és kell is, de ha egyszer tényleg jön valaki, aki irányt mutathatna, az sem jó, mert akkor valamit tenni kell és ez persze nagyon kényelmetlen.

Miért nem teszitek meg legalább azokat az apró lépéseket, melyek lehetővé tennék a továbbjutást?


2016. máj. 3. 08:01
 1/8 acelsziv ***** válasza:
65%

mert akkor nwm lenne miért siránkozni.

Tudod van az a rajz amikor a szónok megkérdi a tömeget, hogy ki akar változást és mindenki jelentkezik.

Aztán megkérdi, hogy ki hajlandó változni és senki nem jelentkezik

2016. máj. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert én speciel már fosok bele. Egy híd alatt fogok éhendögleni és ezen én nem tudok változtatni. Nem érdekel! Tehát ennyi. Én már beletörődtem. Persze, próbálkozom én, de ami nem megy, az nem megy és kész. Az embernek vannak határai. Én eleve gyűlölök élni és ennyi. Teszem, ami a dolgom, az sem megy könnyen és emellett még nem is elég. Úgyhogy ennyi, ez van. Reménykedem, hogy beesem a vonat alá, vagy valami. Amíg nem történik meg, addig csak teszem, ami a dolgom.
2016. máj. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"fosok bele, nem tudok, nem érdekel, beletörődtem, nem megy,vannak határai, gyűlölök élni..."

De mint mondod, próbálkozol. Valamint, ha tényleg abszolút nem érdekelne, akkor nem írtál volna semmit, nem lennél itt. Nem bizonygatnád magadnak, hogy nincs értelme az egésznek és hogy úgysem lehet jobb. Éppen ez az egyik akadálya annak, hogy kilépj a jelenlegi állapotodból.

Kérdésem erre vonatkozott: miért?

2016. máj. 3. 10:01
 4/8 anonim ***** válasza:

7 évig voltam depressziós, tudtam az okot, a megoldás, de féltem tenni érte...

végül elhatároztam magam és megoldottam a dolgot, de 7 évig nem mertem, vagy nem akartam...

végül csak sikerült :)


23F

2016. máj. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

kiadsam333!

Örülök, hogy ezt megosztottad itt és minden elismerésem a Tiéd. Nyilván nagyon nehéz egy ilyen helyzetből kilépni, de - mint ahogyan a Te példád is bizonyítja - nem lehetetlen.

Sokan vannak hasonló helyzetben, ha van rá lehetőséged, oszd meg másokkal is a tapasztalataidat.

2016. máj. 3. 13:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Tudod mi a vicces? Abból a helyzetből nézve sem tűnt nehéznek! Csak kényelmesebb NEM TENNI SEMMIT! Persze féltem a csalódástól, de nem élhetek egész életemben félelemben...

Külső szemmel nézve a régi önmagam, sokkal egyszerűbb volt lépni, mint akkor gondoltam...

Sokan nem merik megtenni az első lépést, vagy ha meg is teszik akkor az első kísérlet után feladják.

Nekem is többször kellett próbálkozni, de volt elég kitartásom és sikerült...

Ismerek másokat is akiknek sikerült és ismerek olyanokat is akik még mindig nem akarnak lépni...

Egy emberen múlik ez a dolog, az embernek mindig önmagának kell lépnie! Nem szabad várni a sült galambra!


23F

2016. máj. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 elwera ***** válasza:
Amikor nem teszek meg valamit, az azért van általában, mert a kudarctól félek. Leblokkolok a félelemtől és meg sem merem próbálni. De hogyha van valaki aki hisz bennem, akkor mindent el tudok intézni, hegyeket is megmozgatok és én magam is elcsodálkozom a képességeimen. De néha kell valaki aki velem jön, vagy lelkileg támogat, vagy egyszerűen csak helyre tesz egy beszélgetéssel, hogy ne tétlenkedjek tovább, hanem kezdem el csinálni azokat a dolgokat, amiket akarok.
2016. máj. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sokan viszont arra sem hajlandóak, hogy a segítséget elfogadják.
2016. máj. 4. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!