Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az mitől lehet, ha minden...

Az mitől lehet, ha minden áron ragaszkodni akarok a saját megszokott utamhoz?

Figyelt kérdés
Inkább úgy mondom hogy mintha annyira de ragaszkodnék belül foggal körömmel abba ami van, és nem tudom elengedni.. egy példa, volt már olyan hogy haverok próbáltak rá venni valamire, vagy egy új lehetőség lenne, de előjön az hogy annyira ragaszkodom ahhoz ami van. Mitől van ez, ekkora a komfort zónám, vagy ilyen makacs lennék ? miért nem merem feladni ami eddig volt ? Hogyha új a helyzet meg rosszul érzem magam, akkor is "megkeresném" minél előbb a megszokott visszautat.
2016. máj. 5. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Mert félsz.

A magyarok nagy részére ez jellemző sajnos. Sok ember annyira (néha már betegesen) ragaszkodik ahhoz a kis s**rhoz amilye van, mert fél hogyha kimozdítja az életét a megszokott kerékvágásból akkor azt a kevés s**rt is elveszíti. Így elvan abban a valamennyire biztos híg f**ban egész életében, minthogy egy pillanatra is megkockáztassa a bizonytalan kényelmet. Szerintem ez nem jó. Az embereknek jobban ragaszkodniuk kéne a kényelemhez és küzdeni érte.

2016. máj. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem is komfortzóna dolog.

Ha túl nagy falatnak gondolod, akkor ne vágj bele tényleg, nincs azzal baj, ha pl egy teljesen bénító szorongást kerülsz el ezzel. De viszont keress olyan lehetőségeket, amik kevésbé esnek kívül a zónádon, és folyamatosan menj a nagyobb kihívások felé, építsd fel!

Így könnyebben szerezhetsz önbizalmat, apró sikereket elérve :)


Muszáj kimozdulnunk a komfortzónából, hiszen a személyiségünk csak ott fejlődik! :)

2016. máj. 6. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!