Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan küzdhetném le ezt az...

Hogyan küzdhetném le ezt az érzést/gondolatot? (részletezem)

Figyelt kérdés
Egy hete dolgozom egy barkácsáruházban. Pályakezdő vagyok. Rengeteg vásárlóval kell foglalkozni. Szeretek segíteni, szeretek velük beszélgetni, viszont nagyon sokszor kapkodom és emiatt hibázom. A kapkodás oka mindig az, hogy "jajj szegény vásárló már mióta vár" vagy az jár a fejemben hogy vajon mit gondolhat rólam, így elkezdek kapkodni meg elvesztem a fejem, leblokkolok és valami hiba becsúszik. Utálom ezt az érzést mert nem bírom leküzdeni...Hogy maradhatnék higgadt, akkoris ha például látom hogy türelmetlen vagy hasonló? :/ Olyan jó lenne mindent higgadtan csinálni de nem megy..

2016. máj. 22. 19:45
 1/5 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném azzal higy eladó vagyok, egy adott osztályon kell segíteni, informálni a vásárlókat és sokszor többen is leszólítanak, segítesz az elsőnek utána mész tovább....és ugye emiatt kell néhánynak sokat várni, vagy más dolog miatt..
2016. máj. 22. 19:50
 2/5 anonim ***** válasza:
Idő kérdése , elfog jönni az a nap is amikor már annyira lefogod szarni hogy mit akar a vevő ....
2016. máj. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát ez aranyos :) vagymi... Egyébként én is többet foglalkozok más emberekkel mint kéne. Mármint gondolatokat fecsérelek rájuk, ahogy Te is a pénztárnál, hogy "vajon mit gondolhat".

Rájöttem, hogy némiképp összefüggésben van az önbizalmammal a dolog, ugyanis abból sincs túl sok. Nekem csak a "leszarom tabletta" segít valamelyest, csak nagyon lassan hat. :O Na meg cseszheted a "tablettát" ha elfelejted "bevenni". Már ha érted mire célzok itt. :) Nem megy csak úgy egyik pillanatról a másikra, hogy "na akkor innentől mindenki le van szarva" ahhoz eszedbe is kell jutnia és energiát fektetni bele vagyis koncentrálni arra, hogy ne kezdj el mások gondolatain gondolkozni és pláne, hogy ez ne befolyásolja a saját tevékenységedet. Ez is olyan, hogy leírni könnyű, megvalósítani már nem annyira.

2016. máj. 23. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is elég halvány az önbizalmam... :D De ha látnád egy-kettőnek az arcát...mindegyik azt hiszi ő körülötte forog a virág, a "leszólítási sorrendet" nem is ismerik, nagyon türelmetlenek ha nem ugrok rögtön oda hozzá mert ő előtte leszólított kettő másik és előbb ők következnek. Ez az egy hét alatt volt pár gúnyos beszólás is ilyen miatt, szörnyű egy-kettő..Van hogy egy vevő lefoglal vagy öt percre, sok mindent kérdez egymás után, azt meg nem thetem meg hogy bocs de várnak rám hárman...
2016. máj. 23. 08:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg sikerül hamar alkalmazkodnod a helyzethez. Esetleg valamilyen gyors relaxációt kipróbálhatnál ha még nem tetted. Valami ilyesmire gondolok: https://www.youtube.com/watch?v=lVsJdE2-LNs

Bár meló közben nehéz lehet kivitelezni amikor nincs megállás egy percre sem.


Egyébként én gyakran feszült vagyok emberek között. Már sok éve, hogy rájöttem, hogy egy-egy mély levegővétel és lassú kifújás oldja a feszültséget bennem. Legtöbbször tudattalanul csinálom és van egy ismerősöm, aki mindig rákérdez, hogy mi a baj miért sóhajtozom. Nem igazán érti meg, hogy ilyenkor stressz oldás van folyamatban, mert realizálódik bennem, hogy nincs okom idegesnek lenni mégis gyomorgörcs kerülget.

Esetleg kipróbálhatod, miután letudtál egy vásárlót. Egy mély lélegzetvétel és ahogy kifújod a levegőt úgy engeded el az adott személyre fordított gondolataidat is. Volt, nincs, nem kell többé miatta rágódni ha bunkó volt, akkor bunkó volt, robbanjon csak szét a feje, ha képtelen néhány percet várakozni.

2016. máj. 24. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!