Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én látom úgy, hogy divat...

Csak én látom úgy, hogy divat lett utálni a mobilozást, a Facebookot stb?

Figyelt kérdés
Minden 2. embertől azt hallom, mennyire mindenki a mobil rabja stb. Én tudom, hogy vannak ilyen emberek, de túlzásnak tartom ezt az általánosítást. Ha az ember egy kérdésben megemlíti az internetet, máris jön a válasz, hogy ne a neten éljen, akkor is, ha a kérése szerint 3 percet töltött ott el. Ha felteszel egy kérdést a televízióról, valaki "mindig" odaírja, hogy "na, ezért nincs tévém". Gratulálok hozzá. Nem arról van szó, hogy van-e tévéd, az egy privát döntés. De ha valakinek nincs tévéje, és utána dicsekszik vele, fitogtatva, hogy ő mekkora entellektüel... A tévében szerintem vannak jó műsorok is, alapból ha valaki csak a 2 leghíresebb kereskedelmi csatornát érti tévé alatt, szerintem ott nem velem van a baj. Nekem van tévém, de tudok szelektálni, nem az a megoldás, hogy a jó dolgokat se nézem. Felnőtt ember el tudja dönteni egyedül, mit nézzen. Senkit nem akarok rábeszélni a tévézésre, mint mondtam, egyéni döntés, és teljesen normális az is ha van, az is ha nincs. Csak ez a dicsekvés nem tetszik. Meg a leereszkedő kérdések, hogy "te nézel tévét?". Az okostelefonon is lehet internetezni okosan. Az, hogy a buszon telefonozom (ami nem tudom, miért baj, ha nem telefonoznék, akkor se beszélgetnék idegenekkel), nem jelenti még csak azt se, hogy Facebookozom.
2016. máj. 25. 18:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

Lehet használni mindet, de csak mértékkel. Vannak olyan emeberek akiknek nincs életük de tényleg és a neten boldogak, de mi lenje velük ha nem lenne se közösségi oldal se semmi? Hát megtanulnának együtt élni. Sajnos én is eleget telefonozok de le szeretnék szokni róla és élni az életem. Elég fiatal vagyok úgyhogy inkább a szabadban és a barátok között lennék, mintsem hogy itthon gubbasztanék behúzott függönnyel és kiégetném a retinám a telefonom kijelzőjével. :D (Bocsi a helyesírási hibákért, ha van.)

12/L

2016. máj. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Abban nem vagyok biztos, hogy megtanulnának együtt élni. Számítógép nélkül is lehet otthon ülni és hízni.
2016. máj. 25. 18:24
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Mondj egy olyan csatornát ahol nem tömik a fejed reklámokkal és nincs fals információ benne.
2016. máj. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem egy csatornát kell nézni folyamatosan. Nem mondok csatornát, mert így feltenni a kérdést szerintem nem jogos. Egyiken ezt a filmet nézem, másikon azt.
2016. máj. 25. 18:45
 5/15 ittittitt ***** válasza:
nem kell átesni a ló túloldalára, meg kell találni az egészséges középútat.a sok manipulációnak sem muszáj engedni amit a média áraszt,neten és tévécsatornákon.
2016. máj. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én is így látom. A legtöbb ember nem tudja elképzelni azt, hogy nem mindenki csak a facebookon lógásra használja a netet, ha nem mondjuk értelmes dolgokra. És a tv nézéssel is a helyzet, hogy sokan az eszetlen valóság show-k bámulását érti. Az is tény, hogy sokan nem találják meg a megfelelő egyensúlyt, és nem bírják ki 10 percig se, hogy ne legyen a technika a közelükbe.
2016. máj. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Egy csomó begyepesedett h-lye nem veszi észre, mennyivel megkönnyíti az életet az, hogy nem kell laptophoz, géphez leülni, hogy megkérdezd anyádat, hogy van, hogy írj egy emailt a főnöködnek, hogy megnézd a bankszámládat, hogy ebédet rendelj, hogy olvass online magazinokat, lapokat stb., hogy megkérdezd a férjedet/feleségedet, mit akar vacsorára, vagy épp, hogy menjen el bevásárolni, hívj egy taxit, online vásárolgass, lecsekold a jegyeidet stb.


Lehet ám felhozni ezt a "mert emiatt kihalt a társalgás" butaságot, de régen meg mindenki a napilapot bújta, meg az újságokat a buszon pl., most meg a telefonokat.


Régebben a villamoson egy vén öregember szólt be, hogy mekkora fos ez a generáció, hogy buták vagyunk és telefonozunk és semmiről se tudunk a világban, mert ki se nézünk a telefonból. Elújságoltam neki, hogy épp a kazahsztáni előrehozott választásokról olvastam egy cikket, és hogy érdekelne, ő mit szól hozzá. Azt se tudta, miről beszélek, be is fogta utána illedelmesen.


Az egész dolog akkor válik problémássá, ha az ember nagyon függ a telefonjától, ha rámennek a valós kapcsolatai, ha közvetlen beszélgetés közben is a telefonján lóg, ha nem bír ki egy fél napot a telefon nélkül, ha kényszeresen csekkolja az instagram oldalát félóránként stb.

2016. máj. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igen, azt én se gondolom, hogy át kéne esni a ló túloldalára. Tudom, hogy vannak függők, de szerintem az az egyik véglet.


Én is olvasok a mobilon: én általában Nyelv és Tudományt. Egyszer vitatkozott velem valaki arról, hogy a zene nem élvezhető buszon, csak a külvilág kizárására van. Nem értek egyet. Miért ne gyakorolhatnék pl. nyelvet spanyol dalok hallgatásával? Miért ne lehetne élvezni egy gitárszólót. Akivel vitatkoztam, azt állította, zenét csak csöndben, otthon lehet hallgatni. Szerintem nem igaz. És nem akarta elhinni, hogy igenis lehet máshol is gyönyörködni egy énekhangban, egy gitárszólóban, akár egy külföldi nyelvtani szerkezetben is.


És igen, sokan a tévé alatt rögtön a valóság showkat értik, de akinek ez az első, ami eszébe jut, az maga tehet róla.

2016. máj. 25. 20:04
 9/15 anonim ***** válasza:
Erre azt szoktam mondani, hogy aki fészbúkra felrakosgatja az ételeit, az arcképeit, meg úgy az életét, az azért csinálja, hogy elismerést szerezzen az ismerőseitől, meg a valahova tartozás érzéséért. Aki azt csinálja, amit leírsz, tehát látványosan utálja, túlzásba esik a szidással, satöbbi, az szintén pont ugyanazért csinálja, csak pepitában. Pontosan ugyanolyan, mint azok, akiknél jobbnak tartja magát. Ha megfigyeled, egyik csoport sem a szellemi képességeiről híres.
2016. máj. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Pontosan ugyanolyan, mint azok, akiknél jobbnak tartja magát. Ha megfigyeled, egyik csoport sem a szellemi képességeiről híres."


Csak az egyik ettől kifejezetten értelmiséginek hiszi magát.

2016. máj. 25. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!