Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én látom úgy, hogy divat...

Csak én látom úgy, hogy divat lett utálni a mobilozást, a Facebookot stb?

Figyelt kérdés
Minden 2. embertől azt hallom, mennyire mindenki a mobil rabja stb. Én tudom, hogy vannak ilyen emberek, de túlzásnak tartom ezt az általánosítást. Ha az ember egy kérdésben megemlíti az internetet, máris jön a válasz, hogy ne a neten éljen, akkor is, ha a kérése szerint 3 percet töltött ott el. Ha felteszel egy kérdést a televízióról, valaki "mindig" odaírja, hogy "na, ezért nincs tévém". Gratulálok hozzá. Nem arról van szó, hogy van-e tévéd, az egy privát döntés. De ha valakinek nincs tévéje, és utána dicsekszik vele, fitogtatva, hogy ő mekkora entellektüel... A tévében szerintem vannak jó műsorok is, alapból ha valaki csak a 2 leghíresebb kereskedelmi csatornát érti tévé alatt, szerintem ott nem velem van a baj. Nekem van tévém, de tudok szelektálni, nem az a megoldás, hogy a jó dolgokat se nézem. Felnőtt ember el tudja dönteni egyedül, mit nézzen. Senkit nem akarok rábeszélni a tévézésre, mint mondtam, egyéni döntés, és teljesen normális az is ha van, az is ha nincs. Csak ez a dicsekvés nem tetszik. Meg a leereszkedő kérdések, hogy "te nézel tévét?". Az okostelefonon is lehet internetezni okosan. Az, hogy a buszon telefonozom (ami nem tudom, miért baj, ha nem telefonoznék, akkor se beszélgetnék idegenekkel), nem jelenti még csak azt se, hogy Facebookozom.
2016. máj. 25. 18:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
69%

Én tudod, mit nem értettem soha? Hogy engem manipulál a "média". Mindenki tud róla, mégis mindenkit manipulál. A reklámok agymosnak. Hogyan, mivel? A reklám mindig arra volt, hogy kimenjek kaját csinálni, pisilni, átnyomjam a VH1-ra. Ha meg végignéztem is a reklámblokkot, nem lettem tőle hülyébb, ami vicces volt, azon röhögtem, de ennyi.


A tévé meg... könyörgöm, egy időben mindenki csak Discovery-t nézett, mégis mindenki segghülye maradt. Kemény lepontozás lesz, de a Való Világot mindig néztem. Közben rejtvényt fejtettem, vagy felpattantam a szobabicajra, vagy akármi mást csináltam. Nem mosott át. Nem vetkőztem le és táncoltam a körúton a hatására. Hogy sok idióta ennyi hatalmat ad egy béna shownak, az nevetséges.


A Facebook-kal nekem az a bajom, hogy mindenki azon nyávog, hogy X már látta az üzit, de nem válaszol. Ugye mindenki tisztában van vele, hogy régen is volt olyan, hogy elolvastuk az emailt, sms-t, és nem válaszoltunk azonnal? Az, hogy ki mit csinál a mobilján, nem érdekel, amíg figyel, ha hozzá beszélek, nem az instagramot pörgeti. De az már nem a telefon hibája, ha valaki paraszt.

2016. máj. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Nagyjából egyetértek. ÉN sose vettem semmit egy frappáns reklám miatt. Volt, hogy tetszett egy reklám, mert ötletes volt, de ettől nem kell megvenni a terméket.


De tudom, hogy vannak ilyen emberek.


Én mondjuk nem tudom az ilyen Való Világokat nézni. :)

2016. máj. 26. 07:36
 13/15 A kérdező kommentje:
Egyébként mindenkit felpontoztam. :)
2016. máj. 26. 07:38
 14/15 anonim ***** válasza:
Sok ember "szeret" hipszterkedni, ez mindig is így volt. Utálni azt, ami népszerű, "jajj, hát én a régi dolgok híve vagyok ááááááám"... én úgy gondolom, hogy aki intelligens, az látja az előnyeit is ezeknek a dolgoknak, a hátrányai meg nem abból származik, hogy ez a Facebook, hanem hogy rosszul használják. Ha nem lenne, akkor is függnének valamitől.
2016. máj. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Igen, én is azt gondolom, hogy szerintem a Facebook megalkotója nem is gondolta, hogy egyesek mikre fogják használni.
2016. máj. 27. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!