Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én gondolom úgy, hogy a...

Csak én gondolom úgy, hogy a hajléktalanok saját maguk tehetnek a jelenlegi helyzetükért?

Figyelt kérdés
Az egyik felvett több tízmilliós hitelt,mert házat akart,de azt már nem vette figyelembe,hogy a devizaárfolyam ingadozhat,nem is kicsit. A másiknak nem tetszett a munkája,otthagyta,aztán nem volt pénze a háza/lakása fenntartására ezért utcára került. Kaját nem fogadnak el,csak pénzt,amiből szőlőt sose látott koccintóst vedelnek mindennap,nagyrészük alkoholista. Tenni akarás nincs bennük,hogy jobb legyen. Attól meg agyfrászt kapok mikor sokan azzal jönnek,hogy adjuk nekik az üresen álló házakat/lakásokat. Aztán minek ? Hogy ottis tivornyázzanak,meg gettósodjon a környék ? Attól még azt a házat/lakást fűteni kell,meg valamiből ennivalót is kell venni. Ugyanaz lenne velük,mintha nem lenne fedél a fejük felett. Semmit nem tesznek,hogy jobb legyen nekik,csak tengilengiznek az életükben,és ez nekik így jó.
2016. máj. 28. 20:02
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%
ebben az erkölcsileg-érzelmileg-értelmileg jó esetben 35 éves korára felnövekvő új generációban, az ilyen durcás kisfiúk idegesitőek,de teljesen ártalmatlanok lennének, ha nem 18 éves kortól lenne joguk szavazni az egész ország sorsáról, hanem amikor már benőtt a fejük lágya.
2016. máj. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:

Igen utolsó,fiú vagyok és már 25 éves.

Tudod értelmesebb országokban megtanítják az embereknek,hogy mindig legyen B tervük amit akkor alkalmaznak ha az egyik munkahelyről kirúgnak akkor legyen hova menni,stb. Áldom a szerencsém,hogy a szüleim megtanítottak rá és nem életképtelennek neveltek mint a hajl3ktalanok többsége. Tisztelet a kivételnek.

2016. máj. 28. 21:32
 33/47 anonim ***** válasza:
100%

"és már 25 éves"

:-)


Eddig a széltől is óvtak, minden a segged alá volt téve, fogalmad sincs arról, milyen kemény az élet.

Kíváncsi lennék, hogy 20 év múlva is ekkora arcod lesz-e.

Az mindent elárul a világgal kapcsolatos realitásérzékedről, hogy szerinted egy börtönben szerzett diploma előny lehet, vagy hogy valaki csak önhibából csúszhat le.


"ha az egyik munkahelyről kirúgnak akkor legyen hova menni,stb."

Halvány fogalmad sincs a magyar valóságról.


Tudod, ha ez a kérdésed provokáció, akkor azért; ha komolyan gondolod, akkor azért vagy egy ostoba majmóca.

Több szót részemről nem érdemelsz.

2016. máj. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
65%

"Áldom a szerencsém,hogy a szüleim megtanítottak rá"


Kérdező, nem te voltál az véletlenül, aki ez alatt a kérdés alatt 57%-os válaszolóként vég nélkül bizonygattad, hogy téged a szüleid micsoda felsőbbrendű lénnyé neveltek, meg hogy ilyen fiatalon is előbbre tartasz az életben, mint mások, ill. hogy a saját apádnak sem segítenél, ha alkoholista lenne?


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

2016. máj. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:
Drága utolsóka! Nekem sincs több szavam hozzád,csak annyi,hogy én legalább nem vagyok egy átlagmagyar aki csak a kifogásokat keresi! Szia!
2016. máj. 28. 21:57
 36/47 anonim ***** válasza:
100%

Már írtam kétszer ezt még leírom. Amikor elkezdtem egy szakmát tanulni (OKJ) minden jónak tűnt, volt b tervem is. Pont amikor végeztem vele, a kormány változtatott a törvényen, tapasztalat nélkül nem tanulhattam tovább, tapasztalatot pedig úgy szerezhetek ha már van tapasztalatom...:) ez nem az én hibám úgy gondolom. Utána munkanélküli voltam egy évig és pályakezdő... Ha nincsenek szüleim én is hajléktalan lehettem volna. Mondjuk azért aki árva semmije sincs helyembe mit tehetett volna?

Azért kicsit tedd félre az egodat, elhisszuk hogy neked nagyon jó, de rajtad kívül még élnek emberek akiknek nehezebb megkapni a jót....most jöhetnek az Afrikai ehezokkel,a gyerekekkel akik nem az ő hibajukbol kerültek oda ahol vannak. De mindegy maradjunk a témanal.

Kicsit próbáld máshogy nézni ne rögtön támadoan és a legrosszabbat feltetelezve

2016. máj. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%

"hogy én legalább nem vagyok egy átlagmagyar"

Igazad van.

Értelmileg, érzelmileg bőven átlag alatti vagy.

2016. máj. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan átlagon felüli vagy, akkor mit érdekel téged, hogy mi van a hajléktalanokkal? Nincs jobb dolgod?

Örülj neki, hogy te nem vagy az. Ennyi.

2016. máj. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%

tudom, hogy 25 éve születtél, olvastam. és nem is te tehetsz róla, hogy dackorszakban vagy felnőtt fejjel, hanem a társadalom, amiben élünk.


majd egyszer meg fogod érteni, hogy néha az A meg B, meg C terv se elég, de még a D se, ha az élet úgy hozza


tudod, ha a becsületes kisembert a 80-120 ezer forintos bérével éri egy váratan betegség/baleset, az a szánalmas kis pár százezres megtakaritása, minden vagyona, a B terv, (amit úgy tudott félretenni, hogy közben soha nem ment nyaralni, és nem költekezett) kiderül, hogy semmire nem elég. akkor jön a hitel, amit aztán vagy vissza tud fizetni, vagy nem, de persze a háza lesz a fedezet,mivel egyéb értékes vagyona nincsen.


Ha ugyanaz a baleset/betegség a volvon, mercin, audin furikázó urat sújtja, az legfeljebb szerényebbre cseréli a kocsiját, elad pár részvényt, megválik pár antik bútortól, vagy kiadja a vikendházát,esetleg hozzányúl a többmilliós tartalékához a bankban. Ha hitelhez folyamodna, a fedezet akkor se a fedél lesz feje felett, mert van egyéb vagyontárgya.


De mindez nem gond. Ez a világ rendje. mindig volt, lesz is szegény is, meg jómódú ember is. A baj akkor kezdődik, amikor a gazdag kioktatja a szegényeket, mert képtelen felfogni, hogy a társadalmi vagyoni helyzet nem egyéni törekvéseken múlik csak, és egy ember egy életben csak max egy fokot mászhat vagy eshet ezen a létrán.


egy született gazdag jó esetben dúsgazdag lesz, de rossz esetben is jómódú marad.

egy született jómódú jó esetben gazdaggá válik, rossz esetben elszegényedik.

egy született szegény jó esetben jómódúvá válik, rossz esetben viszont hajléktalanként végzi.

A hajléktalan jó esetben segitséggel szegénnyé válhat, rossz esetben megfagy, alkoholistává válik, vagy csak kilátástalan nyomorban éli le az életét.


ezt a létra tetejéről nehéz megérteni. mert amikor van miből, akkor csak szabad akarat kérdése, hogy mit teszel.


ha van 1000 forintod, eldöntheted, hogy C terv: mazsolás kalácsot veszel, és nem marad pénzed, B terv: kenyeret veszel és marad 800 forintod a tárcádban, A terv: kiflit veszel, és marad 985 forintod.

ha csak 500 forintod van, már csak A és B terved lehet, ám még a kiflivel spórolva se tehetsz félre többet 485 forintnál, ha megszakadsz, se.

ha 200 forintból kell kijönnöd, a B terv, a kenyér már óriási luxus, és csak elméletben létezik a számodra.

ám ha csak 100 forintod van, az egyetlen lehetőséged a

kifli.


A SZEGÉNYSÉGBEN NEM MAGA A SZEGÉNYSÉG MEGALÁZÓ, HANEM, HOGY AZ ANYAGI VILÁG KERETEI KÖZÖTT MEGFOSZT A SZABAD AKARAT GYAKORLÁSÁNAK A LEHETŐSÉGÉTŐL.


EZ BORZASZTÓ ÁLLAPOT, AMIT NEHÉZ ÉP ÉSSZEL ELKÉPZELNI, MERT ALAPVETŐ EMBERI MIVOLTODAT CSORBITJA MEG.


Ne gondold, hogy bárki önként választja ezt. legfeljebb nincs ereje felállni.


de nincs jogod még az ilyen EMBERbe se belerúgni!!!

2016. máj. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek van pénze egy OKJt vagy egy nyelvi kurzust fizetnie egy 80-100 ezres fizetésből... Főleg ha fizetni kell egy albérletet ami ugye pl Budapesten eleve drága. Egyedül főleg... Hiába van fedezete az csak elég arra hogy egyik napról a másikra tudjon élni. Így nehéz, de könnyű "fentről" dirigálni..
2016. máj. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!