Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én gondolom úgy, hogy a...

Csak én gondolom úgy, hogy a hajléktalanok saját maguk tehetnek a jelenlegi helyzetükért?

Figyelt kérdés
Az egyik felvett több tízmilliós hitelt,mert házat akart,de azt már nem vette figyelembe,hogy a devizaárfolyam ingadozhat,nem is kicsit. A másiknak nem tetszett a munkája,otthagyta,aztán nem volt pénze a háza/lakása fenntartására ezért utcára került. Kaját nem fogadnak el,csak pénzt,amiből szőlőt sose látott koccintóst vedelnek mindennap,nagyrészük alkoholista. Tenni akarás nincs bennük,hogy jobb legyen. Attól meg agyfrászt kapok mikor sokan azzal jönnek,hogy adjuk nekik az üresen álló házakat/lakásokat. Aztán minek ? Hogy ottis tivornyázzanak,meg gettósodjon a környék ? Attól még azt a házat/lakást fűteni kell,meg valamiből ennivalót is kell venni. Ugyanaz lenne velük,mintha nem lenne fedél a fejük felett. Semmit nem tesznek,hogy jobb legyen nekik,csak tengilengiznek az életükben,és ez nekik így jó.
2016. máj. 28. 20:02
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
45%
Írjuk le a nevét, kérdező, Lázár János Miniszter Úr mondta! Egy Csodálatos Értékes fantasztikusan Intelligens Tehetséges Ember, aki jól megmondja a bolsiknak és nem kis része van abban a gazdasági csodában, ami a szemünk előtt bontakozik ki ezekben az években! Nekem is ő a példaképem!!!
2016. máj. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
82%
11: ugye ez irónia? Ha igen, akkor nyomom a zöld kezet :D
2016. máj. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy pszichológust kapnak e a hajléktalanok,de ha nem, akkor szerintem kéne. Ő segítene hogy visszanyerjek az élethez való kedvet,az akarást és hogy változtatni tudjanak az életükon. Sokan nem csak a saját hibajukbol kerültek ebbe a helyzetbe
2016. máj. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
100%
Remélem kérdező és veled egy húron pendülő kis tetvek hamarosan hajléktalanok lesztek.
2016. máj. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
9%
#11 sült integré:Te moc*kos ro*adék, téged kellene a sínre fektetni te patkány!
2016. máj. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
95%

Aha. pár gyors kérdés:

Ha valaki önhibájából csúszott le, annak nem jár-e segitség (Te sosem hibáztál?)?

Ha vannak is, akik maguk tehetnek róla, sőt, ha vannak olyanok köztük, akik menthetetlenek -mert vannak-, az miért jogosit fel, hogy az összes hajléktalant egy kalap alá vedd? Könnyebb a lelkünkek igy rájuk nézni?


leég a házad. gázrobbanás történik. egyedülálló vagy, beteg leszel, és a gyógyszert meg a rezsit nem tudod egyszerre fizetni. egy végigdolgozott élet után létszám leépités következtében elveszited a munkahelyed, de 50-55-60 évesen már sehol sem kapsz állást, és elveszited a jövedelmed. az árviz elviszi a házad. mindened rámegy, hogy kezeltesd a leukémiás gyerekedet. 70 éves kisnyugdijasként szégyenszemre kiülsz koldulni az utcára, hogy tudj enni, arra z utcára, amit a II. világháború után te épitettél fel...

csak pár jellemző történet a -sajnos- sok ezerből. Látsz személyes felelősséget a hőseik részéről?


ha meglátsz egy hajléktalant, ne a vétkét keresd, amiért hibáztathatod, hanem egy 100 forintost, amit neki adhatsz!

És adj hálát, hogy neked van hova hazamenned.

2016. máj. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:

Miért is ?? Azért,mert nem vagyok olyan,hogy az állam csecsein csüngjek ? Ez már nem a szocializmus.

Van egy csomó lehetősége a hajléktalanoknak is,hogy változtassanak az életükön. De óne isten,hogy a legtöbb megmozdulna. Inkább a koccintós,jóó aaz....

2016. máj. 28. 20:32
 18/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Szted csak te vagy Ennyire kretén? Te se vagy semmi de ennyire ne nezd le magad.
2016. máj. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
100%

mert kérdező, neked sok mindened van, vagyis sokat érsz?


nekem nincs semmim, mégse vagyok hajléktalan, vagyis semmit se érek?


idióta egy gondolat ez. meg az is idióta aki ezt majmolja.

2016. máj. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:

"70 éves kisnyugdijasként szégyenszemre kiülsz koldulni az utcára, hogy tudj enni, arra z utcára, amit a II. világháború után te épitettél fel."


Ja igen! Mert veteményesről még senki nem hallott a falvakban biztos,ahol megtermelhetné magának a kaját! De igen,egyszerűbb koldulni...

2016. máj. 28. 20:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!