Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan vegyem rá magamat a...

Hogyan vegyem rá magamat a tanulásra?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy lusta vagyok, pedig elvileg lenne hozzá agyam, de nem tudok leülni tanulni, mert minden elvonja a figyelmemet, inkább mást csinálok helyette, meg csak úgy bambulok a könyv/füzet fölött... Tudom, ezt a tanévet már elszúrtam, majdnem mindenből 4es leszek, és csak pár 5ösöm lesz, de jövőre kitűnő szeretnék lenni. Kérlek segítsetek, hogyan tudnék jobban tanulni/koncentralni? Hogyan vegyem rá magamat a tanulásra? Tippek, ötletek?

A válaszokat előre is köszönöm :)



2016. jún. 2. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
En is ilyen vagyok... goenyedj a konyv felett es tanuld a lenyeget
2016. jún. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Neked ez segített?
2016. jún. 2. 22:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Tarts szüneteket 20-30 percenként,mond a leckét hangosan magadnak úgy jobban megmarad benned...

19/L

2016. jún. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. jún. 3. 15:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem muszáj kitűnőnek lenned, elég a négyes is, az is jó. Inkább azokra a tárgyakra koncentrálj, amiket tényleg nagyon szeretsz, és mivel szeretnék tovább menni. Felesleges mindenből ötösnek lenni. Ha azokra fordítasz több energiát, amiket szívből szeretsz, azt sokkal könnyebb lesz tanulni, mert lelkesedéssel csinálod.

Ezt úgy mondom, hogy én magam is kitűnő voltam mindig, mert a teljesítménykényszerem miatt kényszerítettem magam a tanulásra, de mégsem voltam boldog soha! Egy kis magamba fordulós, szürke kis görcs voltam. És nem volt semmi értelme... Egyszerűbb lett volna, ha inkább csak abba öltem volna energiát, amit tényleg szerettem.

2016. jún. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát köszi a tanácsot, de ugye a szulők... Van valami, amit szeretnék, de hát ahoz kell a kotűnő, v csak pár 4es... Gondolom ez sok helyen van így, így nem lehet nehéz atérezbi :/
2016. jún. 4. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!