Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudnám rávenni magamat...

Tücsök13 kérdése:

Hogyan tudnám rávenni magamat a tanulásra?

Figyelt kérdés
Be kell valljam: eléggé lusta vagyok, és a tanulás nem a kedvenc elfoglaltságom. Az egyetlen baj ezzel mindössze az, hogy lassan itt a félév, és sorra írjuk a dogákat, de egyszerűen nem vagyok képes leülni az asztal elé, kinyitni a tankönyvet, és beledugni a fejemet! Tudtok valami jó módszert amivel esetleg könnyebben menne a tanulás, vagy könnyebben rávenném magamat hogy végre kinyissam azt a tetves tankönyvet?

2013. dec. 1. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell rávenned magadat. Nem csak egyetemi tanárokra van szükség, szart is kell valakinek pucolni. Abból is meg lehet élni.
2013. dec. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gimi,általános?

Amúgy egyetlen titka van az egésznek:MOTIVÁCIÓ!!!

Tűzz ki magad elé célt,mit is akarsz ezzel elérni

2013. dec. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Általános. És itt van a nyakamon a félévi bizonyítvány osztás. Meg persze a felvételi...
2013. dec. 2. 06:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyfelől valóban nincs motivációd. Az idők során ez fokozódik, mert a motivációnak a megismerés iránti igénynek kéne lenni (hogy tudniillik, attól minden téren sikeresebb, ezáltal elégedettebb leszel). Csakhogy egyre több dolgot nem értesz, ezért egyre nehezebb a tanulás, ami az egyébként is kicsi hajlandóságodat tovább rontja.

Csak az az egyetlen módszer van, hogy komolyan elgondolkodsz, mi érdekel, mit szeretnél csinálni az életben. Aztán nagyon komolyan elhatározod, és nekiállsz. Amikor már ott vannak sikereid, kiterjeszted fokozatosan a többi tantárgyra is.

Vagy tudomásul veszed, hogy utálsz tanulni, csekély ismereteid lesznek, nem fogod érteni a környezetedet, ezért csak ritkán és pocsék munkákra alkalmaznak nagyon alacsony fizetéssel, vegetálni és panaszkodni fogsz. Most még rajtad áll, melyiket választod, de egyre közelebb az idő, mikor már visz az ár, és egyedül nem tudsz megállni.

2013. dec. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amúgy bevallom én se tanultam sz*rt se általánosba, gimibe,csak ami órán megragadt meg hogy a 2es azér meglegyen,semmi értelme nem volt

Minek tanuljak magyart ha baromira nem érdekel,nem fogok vele foglalkozni,semmi hasznom nem lesz belőle.?

12.-be kezdtem tanulni csak a 2 választott tárgyat,hogy egyetemre felvegyenek

2013. dec. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
gondolj a jövődre, képzeld el ahogy wc-t pucolsz, hátha meg jön a kedved:D énis 8-os vagyok, így ment. XD
2013. dec. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én se vagyok egy hú de jó tanuló,én is nyolcadikos vagyok és belegondoltam hogy mi lesz ha bekerülök egy nagyon szar helyre,a leg hülyébb,leg bunkóbb kölykök közé és még vécét pucolni se vesznek fel,18 évesen mehetek dolgozni(na jó,bevallom ezt anya mondta),belegondoltam hogy milyen jó lenne ha felvennének xy helyre,milyen gazdag lennék és nem kéne 12 órás éjjeles műszakba megrohadni..........tavaly kb. 3-as volt az átlagom,idén sokszor este fél 8-ig rohadok a könyvek felett,mert én ilyen lassan tanuló vagyok és még így se érem el a négyes átlagot.Azt tanácsolom hogyha szeretsz zenét hallgatni,reppet,vagy bármilyen műfajt,ha jól tudsz költeni,írj zenére egy rímelő szöveget és amíg próbálkozol,már megtanultad a feét......ha ez sem segít,végső esetben puskázz,egy hónap mondjuk múlva úgyis elfelejted és nem mész vele semmire az életben,de a tételeket úgyis meg kell tanulni,szóvak hajrá!
2013. dec. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!